اخبار سیاسی

در ملاقات ظریف با وزیر خارجه قطر چه گذشت؟

وزیر امور خارجه با تشریح سیاست اصولی ایران در مخالفت با سیاست های مبتنی بر زور و اجبار، بر ضرورت همکاری های کشورهای منطقه برای حل و فصل مسائل و رسیدن به یک ترتیبات منطقه ای و باثبات تاکید نمود.

8 اسفند 1399

درخواست از رئیس هیات نظارت بر رفتار نمایندگان برای برخورد با نماینده خاطی

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی طی نامه ای از رئیس هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس خواست تا با نماینده خاطی به دلیل سیلی زدن به یک سرباز وظیفه برخورد کند.

6 اسفند 1399

اسلامی: خط ترانزیتی ایران به عراق و سوریه وصل می شود

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اهمیت مبادلات اقتصادی با کشور های محور مقاومت گفت: مذاکرات برای انجام ترانزیت از خاک عراق و اتصال ایران به خطوط ریلی این کشور به مراحل خوبی رسیده و در حال پیگیری است.

4 اسفند 1399

برنامه ای برای تماس میان بایدن و پوتین وجود ندارد

سخنگوی کاخ سفید به خبرنگاران گفت، در حال حاضر درباره تماس تلفنی احتمالی میان رئیس جمهور جدید آمریکا و همتای روسی اش هیچ چیزی برای اعلام وجود ندارد.

4 اسفند 1399

آخرین خبرها از برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب

دومین نشست خبری نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران با ارائه توضیحاتی درخصوص میزان مشارکت ناشران، شیوه همکاری شرکت ملی پست در برگزاری این رویداد، برگزاری نمایشگاه کتاب سال آینده و نیز بیان برخی انتظارات برگزار گشت.

29 بهمن 1399

ذوالفقاری: همکاری مردم شرط پایدار کنترل کرونا است

تهران (پانا) - رئیس کمیته امنیتی، انتظامی و اجتماعی مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه با همراهی و همدلی مردم توانستیم به مرحله مهار و کنترل این بیماری برسیم، گفت که باید در اجرای مصوبات ستاد ملی کرونا نهایت دقت و حساسیت را داشته باشیم.

29 بهمن 1399

کامالا هریس از کرسی مجلس سنا کناره گیری می نماید

سناتور ایالت کالیفرنیا که به عنوان معاون رئیس جمهور منتخب آمریکا برگزیده شده است، میخواهد امروز دوشنبه از کرسی مجلس سنا استعفا کند.

28 بهمن 1399

قدردانی نخست وزیر کرواسی از ابراز همدردی ایران در پی زلزله این کشور

تهران (پانا)- نخست وزیر کرواسی در پاسخ به نامه سفیر کشورمان در زاگرب، از ابراز همدردی ملت و دولت ایران بدلیل وقوع زلزله اخیر در شهرهای سیساک، پترینیا و گلینا که موجب کشته شدن تعدادی از شهروندان و خسارات فراوان شد، قدردانی کرد.

26 بهمن 1399

پخش فیلم هایی با بازی مایکل داگلاس از شبکه نمایش

تهران (پانا) - شبکه نمایش در هفته پیش رو و در بخش صحنه گران، فیلم هایی با بازیگری مایکل داگلاس را مرور می کند.

26 بهمن 1399

تعلیق افسر آمریکایی که یک زن را مقابل کنگره هدف گرفته بود

خبرنگاران : افسر پلیسی که روز گذشته در جریان اعتراض طرفداران ترامپ در مقابل ساختمان کنگره این کشور در واشنگتن به یک زن شلیک نموده بود از کار خود تعلیق شد.

25 بهمن 1399

مدارا یک تکلیف اخلاقی در اسلام است

بعضی ها با دیگران، چه در محیط خانه و محل کار یا در محله و منطقه سکونت، با دیگران ناسازگارند. ناسازگاری با دیگران، نشانه نوعی غرور و خودبرتری بینی نسبت به مردم و نتیجه آن هم تنها ماندن است.

23 بهمن 1399

تأمین واکسن مورد نیاز زائران در صورت برگزاری حج

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: واکسن کرونای مورد نیاز زائران در صورت برگزاری حج تأمین می شود.

22 بهمن 1399

کاهش مناطق نارنجی استان سمنان به یک شهرستان

خبرنگاران/سمنان سخنگوی ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا از کاهش مناطق نارنجی این استان به یک شهرستان اطلاع داد و گفت: سمنان، نارنجی و هفت شهرستان دیگر استان در شرایط رنگ بندی زرد قرار دارند.

16 بهمن 1399

عربستان سعودی وقوع حمله به یک نفتکش در بندر جده را تایید کرد

تلویزیون عربستان سعودی گفت که یک کشتی حامل سوخت در بندر جده این کشور هدف حمله یک قایق بمب گذاری شده نهاده شد.

2 بهمن 1399

هاشمی: دولت در 8 سال گذشته حتی یک واگن هم به شهرداری نداده است

رییس شورای شهر تهران گفت: خیلی بد است که هشت سال از دولت آقای روحانی گذشته باشد و ما حتی یک واگن هم دریافت نکرده باشیم گفت: دولت فکر می نماید که اگر الان این پول را خرج کند به این دولت نمی رسد.

28 دی 1399

دانشگاه جامعه محور نمیتواند مقاله محور باشد

رئیس مؤسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی در وبینار الگو های نوین در ارتباط پژوهش های علوم انسانی با احتیاج های جامعه و صنعت، بر ضرورت ارتباط وثیق علوم انسانی و اجتماعی با صنعت و جامعه تأکید کرد.

27 دی 1399

شجاعی جشوقانی: کرونا باعث شد فلسفه از رویکرد تک رشتهای فاصله بگیرد، تاکید اردبیلی بر اصالت دادن به فرهنگ در بررسی پاندمی

به گزارش خبرنگاران، نشست نقش پژوهش های علوم انسانی در راهگشایی مسائل فرهنگی در هفته پژوهش با سخنرانی دو تن از استادان فلسفه و جامعه شناسی یکشنبه 23 آذر از سوی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار شد.

27 دی 1399

هکرهای روسی پشت حمله سایبری به خزانه&zwnjداری آمریکا

روزنامه آمریکایی مدعی شد که هکرهای روسی در پشت حمله سایبری به وزارت خزانه داری آمریکا قرار دارند.

19 دی 1399

خبرنگاران آموزش مناطق نارنجی غیرحضوری است

تهران-خبرنگاران- وزیر آموزش و پرورش گفت: در مناطق نارنجی فعالیت آموزشی به صورت غیرحضوری خواهد بود اما مدارس باحضور مدیر و حداقل کادر اجرایی فعال و بر فرآیند آموزش های حضوری نظارت خواهند کرد.

17 دی 1399

تحریم&zwnjهای جدید آمریکا علیه چین

وزیر خارجه آمریکا از تحریم های جدید علی مقامات سازمان کار جبهه متحد که بازوی خارجی حزب حاکم چین است، اطلاع داد.

17 دی 1399
تعداد: (201)