بهروز غریب پور: ادامه حیات جشنواره به نفع خانواده تئاتر است

به گزارش مجله سیاران، تهران (پانا) - بهروز غریب پور ادامه حیات جشنواره تئاتر فجر را به نفع خانواده تئاتر می داند و می گوید اگر خبر می رسید که جشنواره، به دلایل متعدد، سال جاری برگزار نخواهد شد بسیار قابل تامل و تاسف بود.

بهروز غریب پور: ادامه حیات جشنواره به نفع خانواده تئاتر است

به گزارش ستاد خبری چهلمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، بهروز غریب پور، نویسنده و کارگردان تئاتر و موسس و سرپرست اپرای عروسکی مکتب آران با ابراز خوشحالی از برگزاری جشنواره با وجود تغییر مدیران و شرایط تئاتر می گوید: ما نمی توانیم نیت خوانی کنیم که مدیران چه تصمیمی برای آینده جشنواره ها در فکر دارند و اساسا نگاه شان به جشنواره های پیش رو چگونه است اما نکته مهم این است که روال چندین ساله موجود در مورد تئاتر که جشنواره ای برای آن برگزار گردد در حال ادامه پیدا کردن است و این خود، خبری خوب است و نشان دهنده این که اتفاقات به روال قبل رخ خواهند داد.

او با بیان این که ما از این نظر اطمینان خاطر پیدا نموده ایم که این روال ادامه پیدا خواهد نمود، تماشاخانه ها کار خواهند کرد و جشنواره برگزار خواهد شد می افزاید: ان شاالله مدیران از این درک و دریافت برخوردار باشند که خانواده تئاتر چه در تهران و چه در دیگر استان ها به بلوغ رسیده است و تعامل با آن ها و اعمال سیاست های فرهنگی باید به گونه ای صورت بگیرد که اهالی تئاتر احساس آزادی نسبی نمایند.

این مدیر باسابقه و شناخته شده فرهنگی ادامه می دهد: نکته مهم به نظرم این است که خانواده تئاتر امروز می داند که قرار نیست راه افراط را برای جلب نظر تماشاگران طی کند و این نکته در این سال ها کاملا بر او روشن شده است. تماشاگران نیز به نقطه ای رسیده اند که توقع نمایش های تند و رادیکال ندارند و خانواده تئاتر در عرضه کارها به نوعی تعادل نسبی دست یافته است.

غریب پور با تاکید بر این که ادامه حیات جشنواره به نفع خانواده تئاتر است می گوید: حال تصور کنیم خبر می رسید که جشنواره تئاتر فجر، به دلایل متعدد، سال جاری برگزار نخواهد شد، این خبر بسیار قابل تامل و تاسف بود و همین که این خبر هست که سازوکار جشنواره مجددا راه خواهد افتاد و سالن ها تحرکی پیدا می نمایند مسرت بخش است آن هم در شرایطی که حقیقتا کرونا بنیه و توان جماعت اهل تئاتر را بسیار ضعیف نموده است. تئاتری ها اگر کارهای دیگری در دوران کرونا انجام نمی دادند قطعا دچار خسرانی بزرگ می شدیم و هر دقیقه می شنیدیم که یا مهاجرت نموده اند و یا مسائل دیگری داشتند و فضای یاس می توانست ما را با چنین اخباری روبرو کند. خوشبختانه این فضای کرونایی که در همه جهان پیامدهایی داشت به تدریج رو به خاتمه است و روشن شدن چراغ جشنواره نویدبخش این است که تئاترها در سال پیش رو دوباره فعالیت خود را شروع می نمایند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 11 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1401 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 1453

به "بهروز غریب پور: ادامه حیات جشنواره به نفع خانواده تئاتر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهروز غریب پور: ادامه حیات جشنواره به نفع خانواده تئاتر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید