بازسازی، نوسازی و تعمیرات ساختمان

انتها مرحله نخست بازسازی اضطراری مسجد جامع چشام در داورزن

مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی داورزن گفت: مرحله نخست بازسازی اضطراری مسجد جامع چشام به انتها رسید.

1 تیر 1399

خبرنگاران زیارتگاه ها و مساجد اصفهان تا نیمه اردیبهشت تعطیل است

اصفهان- خبرنگاران - استاندار اصفهان گفت: اماکن مقدس و زیارتگاه ها و مساجد این استان برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تا نیمه اردیبهشت تعطیل است.

31 خرداد 1399

نیویورک تایمز: اروپا برای شکست کرونا اتحاد بیشتری احتیاج دارد

روزنامه نیویورک تایمز در یادداشتی با اشاره به مسائل مالی در بعضی کشور های اروپا به خصوص ایتالیا، ایده تازه ای که سران دولت های اتحادیه اروپا برای مقابله با کرونا در نظر گرفته اند را غیر ضروری دانست.

24 خرداد 1399

اتفاقات غیرمنتظره در زمان بازسازی خانه

در سال 2014 بعد از تکراری شدن اولین خانه مان، اقدام به خرید دومین خانه خانوادگی مان کردیم. این خانه ویژگی های جذابی داشت، چشم انداز زیبا و هویتی چشمگیر. می دانستیم که با وجود دیوارهای سبز بیمارستانی و آشپزخانه دهه 1990 دلگیرش، پتانسیل خاصی دارد. همچنین می...

21 خرداد 1399

جاهای دیدنی مشهد در تابستان را بیشتر بشناسید

با سفر تابستانه به مشهد از جاهای دیدنی این شهر فوق العاده زیبا نهایت لذت را در کنار خانواده تان تجربه نمایید.

5 خرداد 1399

نیمه پنهان ماه؛ زنان مشروطه و مبارزه با قرارداد های استعماری!

پژوهشگر نقش زنان در جریان احتکار گندم و افزایش قیمت نان در زمان پادشاهی ناصرالدین شاه را برای بیننده تشریح می نماید.

30 اردیبهشت 1399

فعالیت 50 کارگاه مرمت آثار تاریخی در آذربایجان غربی

معاون میراث فرهنگی آذربایجان غربی گفت: در سال گذشته 50 کارگاه مرمت آثار تاریخی در سطح استان فعالیت داشته که تعدادی از آن ها همچنان فعال هستند.

26 اردیبهشت 1399

فراوری واکسن کرونا به یاری ابررایانه

به سامیت، قدرتمندترین سیستم مستقل کامپیوتری در دنیا گفته شده عناصر یا ترکیباتی را تعیین کند که می تواند از گسترش ویروس کرونا در قربانی جلوگیری کند.

20 اردیبهشت 1399

بیش از هزار واحد مسکونی در منطقه زلزله زده دشتی بازسازی شده است

خبرنگاران:مدیر کل بنیاد مسکن استان بوشهر گفت: ساخت بیش از یک هزار و 50 واحد مسکونی تخریب شده در زلزله دشتی به سرانجام رسید.

11 اردیبهشت 1399

مرمت ارگ سه کوهه شهرستان زابل با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 500 میلیون ریال

رئیس گروه حفاظت و مرمت بناهای تاریخی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان گفت: ارگ سه کوهه شهرستان زابل با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 500 میلیون ریال مرمت می گردد.

4 اردیبهشت 1399

باغ فین کاشان، مشهورترین باغ ایرانی ثبت شده در یونسکو

آشنایی با باغ فین کاشانباغ های ایرانی از نمونه های برتر معماری در سراسر دنیا به شمار می رود چرا که تلفیقی از تاریخ، معماری و طبیعت محسوب می شوند و در تمامی آن ها اصول معماری به شکل هوشمندانه ای به کار رفته است. این منحصربه فرد بودن به اندازه چشمگیر است...

31 فروردین 1399

برق انداختن پارکت چوبی

پارکت چوبی از انواع پرطرفدار کفپوش ها برای افراد و طراحان داخلی دکوراسیون منزل می باشد. در این مطلب برایتان راهکارهایی را جهت تمیز کردن و براق کردن کفپوش های چوبی شرح می دهیم.

11 فروردین 1399

از باغ شازده ماهان تا شهر بابک، جاذبه های گردشگری کرمان

بوتیا، کریمان و کارمانیا به معنای شجاعت و دلاوری نام های کرمان کهن هستند. شهری پهناور که نشانه های تمدن در آن به هزاره چهارم پیش از میلاد می رسد و با داشتن گنجینه های معماری ارزشمند در میان 5 شهر تاریخی ایران قرار گرفته است. در این مطلب با معروف ترین جاذبه...

28 اسفند 1398

برای جلوگیری از ترافیک و آلودگی هوا راهی به جز هوشمندسازی شهرها نداریم

خبرنگاران/خراسان رضوی نایب رئیس پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد گفت: برای جلوگیری از ترافیک و آلودگی هوا راهی جز هوشمندسازی شهرها در پیش رو نداریم و البته شهر مشهد در این زمینه پیشتاز شده و با تهران و شهرهای بزرگ در حال رقابت است.

19 اسفند 1398

هجوم گردشگران خارجی به سمت ایران، صدور ویزای الکترونیکی

رئیس سازمان میراث فرهنگی از برنامه ریزی برای صدور ویزای الکترونیکی گردشگران تا سرانجام امسال میلادی اطلاع داد و گفت: ورود گردشگران به ایران 12 درصد افزایش یافته و اکنون سونامی ورود گردشگران به کشور شروع شده است.مسعود سلطانی فر، در گفت و گویی اضافه نمود:...

27 بهمن 1398

سوریه، بازگشت بیش از 1000 آواره سوری از لبنان به کشورشان

خبرگزاری رسمی لبنان از بازگشت داوطلبانه 1131 آواره سوری از لبنان به کشورشان اطلاع داد.

27 بهمن 1398

کمیته بحران در موزه ها تشکیل شد

معاون میراث فرهنگی کشور اطلاع داد: دستورالعمل حفاظت پیشگیرانه موزه ها تدوین شد و کمیته های بحران در تمام موزه ها و استان ها تشکیل شدند.

25 بهمن 1398

124 مدرسه فاقد سرویس بهداشتی است

به گفته رییس اداره آموزش و پرورش رودبار جنوب، از مجموع 376 واحد آموزشی و آموزشگاهی این شهرستان 124 مدرسه فاقد سرویس بهداشتی و 120 مدرسه هم امتیاز آب و برق ندارند.

25 بهمن 1398

مخالفت مجلس با تفحص از وزارت راه درباره قرارداد های خرید هواپیما

نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز با تفحص از قرارداد های خرید هواپیما و نوسازی سیستم های ناوبری هوایی توسط وزارت راه و شهرسازی مخالفت کردند.

20 بهمن 1398