معماری و عمران

خرابکاری های دل آزار و فجایعی که در خانه ها اتفاق افتاده اند! گالری عکس جالب

کمتر کسی پیدا می گردد که زمانی در حین عملیات تعمیر، تغییر دکوراسیون، تمیزکاری یا نصب یک وسیله نو در خانه، خرابکاری نکرده باشد. گاهی خرابکاری ها به خاطر اعتماد به نفس کاذب آدم های ناوارد رخ می دهئد، گاهی مهارت کم نصاب ها در آنها دخیل است و گاهی هم صرفا...

15 اردیبهشت 1400

متولی زاده: پوشش برق رسانی روستایی به 99.7 رسید خبرنگاران

مدیرعامل توانیر گفت: با احتساب تامین برق روستا های جدید، پوشش برق رسانی روستایی ما به 99.7 رسید در حالی که متوسط جهانی برق رسانی روستایی کمتر از 80 درصد است.

29 فروردین 1400

تأثیر سالخوردگی نیروی کار بر شرایط کشاورزی

کشاورزی، یکی از مهم ترین پایه های زیربنایی برای توسعه هر منطقه و کشوری است که نیروی شاغل در آن بایستی از کارایی بالایی برخوردار باشد اما پژوهش ها نشان می دهند که در حال حاضر، نیروی مشغول به کار در این بخش، به بازسازی اساسی احتیاج دارد.

24 فروردین 1400

تحویل 4 ماهواره به سازمان فضایی ایران،آخرین شرایط سامان

مدیرکل حوزه ریاست سازمان فضایی از تحویل گیری 4 ماهواره پارس- 1 ،ناهید، طلوع و ظفر- 2 اطلاع داد و گفت: این ماهواره ها در حال تکمیل فرآیندهای نهایی خود هستند، ضمن آنکه بلوک انتقال مداری سامان نیز مراحل پایانی خود را می گذراند.

20 فروردین 1400

خوابگاه های دانشجویی دانشگاه هرمزگان در تابستان 1399 بازسازی شدند خبرنگاران

مدیر روابط عمومی دانشگاه هرمزگان گفت: خوابگاه های دانشجویی این دانشگاه در حال حاضر احتیاج به بازسازی ندارند و آخرین مرحله بازسازی آن ها در تابستان سال 1399 اجرا شده است.

15 فروردین 1400

خبرنگاران گره گشایی از پروژه های ناتمام، رهاورد دولت برای استان یزد

یزد - خبرنگاران - استان یزد شنبه شانزدهم اسفند میزبان معاون اول رییس جمهوری و وزیران نیرو و فرهنگ و ارشاد اسلامی بود، افتتاح نخستین سد در کویری ترین استان کشور و کتابخانه مرکزی یزد پس از ربع قرن بلاتکلیفی، بخشی از دستاوردهای این سفر بود.

13 فروردین 1400

اعضای کادر فنی تیم استقلال استعفا کردند خبرنگاران

اعضای کادر فنی تیم فوتبال استقلال بعد از استعفای سرمربی این تیم از سمت خود کناره گیری کردند.

2 فروردین 1400

شبکه آب اهواز 12 ساعت دیگر به حالت عادی برمی شود

خبرنگاران/خوزستان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز با اشاره به شروع پمپاژ آب به سمت اهواز گفت: حدود 12 تا 13 ساعت زمان احتیاج است تا شبکه آب اهواز به طور کامل پر گردد و شرایط به حالت عادی بازگردد.

30 اسفند 1399

معماری گیلانی، پیوندگاه فرهنگ، طبیعت و معماری

گنجینه معماری گیلانی میراث ارزشمندی در این نگین سبز است که حاصل سال ها کوشش و تجربه نیاکان این سرزمین است. این معماری، معماری برخاسته از متن جامعه و برآیند نیازها، خواسته ها، باورها، اعتقادات، نوع معیشت ساکنان و شرایط اجتماعی و مالی مردم منطقه بوده...

28 اسفند 1399

افتتاح نخستین پست موزه مدرسه جهان در رشت

ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، افتتاح نخستین پست موزه مدرسه جهان در رشت صورت گرفت.

24 اسفند 1399

اسلامی: خط ترانزیتی ایران به عراق و سوریه وصل می شود

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اهمیت مبادلات اقتصادی با کشور های محور مقاومت گفت: مذاکرات برای انجام ترانزیت از خاک عراق و اتصال ایران به خطوط ریلی این کشور به مراحل خوبی رسیده و در حال پیگیری است.

4 اسفند 1399

فعالیت 400شرکت دانش بنیان در پارک پردیس، افزایش میزان سرمایه گذاری

به گزارش خبرنگاران به نقل از پارک فناوری پردیس، مهدی صفاری نیا رئیس پارک فناوری پردیس در یک رویدادی که در محل پارک پردیس برگزار گردید بیان نمود: 2 سال گذشته 200 شرکت دانش بنیان در پارک مشغول فعالیت بودند اما اکنون نزدیک به 400 شرکت فعال هستند.

30 بهمن 1399

موسیقی متن تمام بازی های پرسونا به اسپاتیفای آمدند

سری بازی های پرسونا، یا بهتر است بگوییم تمام بازی های ساخته استودیوی پرسونا، موسیقی شگفت انگیز و خاطره انگیزی دارند. شرکت بازی سازی آتلوس دیروز تمام موسیقی متن این بازی ها را روی اسپاتیفای منتشر کرد؛ طوری که پیدا کردن و گوش دادن به موسیقی این بازی ها،...

24 بهمن 1399

ابلاغ ثبت ملی بناهایی که احتمال تخریبشان وجود داشت

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، ابلاغ ثبت ملی بناهایی که احتمال تخریبشان وجود داشت، صورت گرفت.

23 بهمن 1399

الحاقات بافت تاریخی محله چهار دالان فریمان جمع آوری شد

به نقل روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی، حسن گیاهی امروز پنج شنبه چهارم دی ماه 1399 با اعلام این خبر افزود: از سه مورد بنای غیرمجاز که به نما و پیاده روی محله تاریخی و ثبتی چهار دالان این شهر طی سال های گذشته اضافه شده،...

11 بهمن 1399

سالانه 10 مدرسه در پایتخت فرسوده و 4 مدرسه ساخته می شود

تهران (پانا) - استاد پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله بر لزوم بازسازی و نوسازی مدارس در برابر ریسک زلزله در تهران تاکید کرد.

10 بهمن 1399

شجاعی جشوقانی: کرونا باعث شد فلسفه از رویکرد تک رشتهای فاصله بگیرد، تاکید اردبیلی بر اصالت دادن به فرهنگ در بررسی پاندمی

به گزارش خبرنگاران، نشست نقش پژوهش های علوم انسانی در راهگشایی مسائل فرهنگی در هفته پژوهش با سخنرانی دو تن از استادان فلسفه و جامعه شناسی یکشنبه 23 آذر از سوی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار شد.

27 دی 1399

سینمای ایران بدون مهرجویی چیزی کم دارد

همین قدر کافی است که بگویم اگر مهرجویی در سینمای ایران نبود، احتمالاً سینمای ما به این مرحله نمی رسید یا دیرتر می رسید

15 دی 1399

هشدار بلاروس درباره تحریم نمایندگان رسمی کشورهای اروپایی

وزیر خارجه بلاروس ضمن اعلام اینکه نمایندگان رسمی و رهبران بعضی کشورهای اتحادیه اروپا در فهرست گسترده تحریم های مینسک قرار می گیرند، از آمادگی کشورش برای مذاکره با غربی ها درباره عواقب تحریم های مالی اطلاع داد.

7 دی 1399

رونمایی از مطالعات، مستندنگاری و طرح بازسازی بناهای شاخص آذربایجان شرقی

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی، به مناسبت هفته پژوهش روز پنجشنبه 27 آذرماه 99 با حضور رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری کشور و مدیر کل استان از مطالعات، مستندنگاری و طرح مرمتی برج خلعت پوشان و جداره...

1 دی 1399
تعداد: (68)