صنایع دستی

محوطه دوزداغی خوی، استقرارگاهی از عصر مفرغ در شمال دریاچه ارومیه

دشت میان کوهی خوی ، به لحاظ دارا بودن شرایط جغرافیایی و ظرفیت های زیست محیطی مناسب و مطلوب در طول هزاران سال اقوام مختلف را به سوی خود جذب نموده و زمینه ساز ایجاد استقرارهای انسانی در ادوار مختلف بوده است.

11 دی 1399

حفاری غیرمجاز در عمق 20 متری یک چاه

ایسنا/ فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان از حفاری غیرمجاز در عمق 20 متری یک چاه اطلاع داد.

11 دی 1399

رونمایی از مطالعات، مستندنگاری و طرح بازسازی بناهای شاخص آذربایجان شرقی

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی، به مناسبت هفته پژوهش روز پنجشنبه 27 آذرماه 99 با حضور رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری کشور و مدیر کل استان از مطالعات، مستندنگاری و طرح مرمتی برج خلعت پوشان و جداره...

1 دی 1399

آغاز دوره های آموزش عمومی صنایع دستی در بدره ایلام

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام از آغاز دوره های آموزش عمومی صنایع دستی در شهرستان بدره خبر داد.

12 مهر 1399

معرفی میراث معنوی محرم شهرستان ری در فضای مجازی

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ری گفت: میراث معنوی ماه محرم شامل تکایا، سقاخانه ها و آیین های عزاداری این شهرستان به عنوان یکی از مهم ترین مقاصد زیارتی و مذهبی دنیا شیعه از تاریخ 26 مردادماه به صورت مجازی به علاقه مندان معرفی می گردد.

10 مهر 1399

کشف و ضبط یک دستگاه فلزیاب در شهرستان لارستان

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان فارس از کشف و ضبط یک دستگاه فلزیاب در شهرستان لارستان اطلاع داد.

15 مرداد 1399

انتها مرحله نخست بازسازی اضطراری مسجد جامع چشام در داورزن

مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی داورزن گفت: مرحله نخست بازسازی اضطراری مسجد جامع چشام به انتها رسید.

1 تیر 1399

نقش رستم و مشکلاتی که هنوز در خَم یک کوچه اند

نبود اعتبار کافی برای تملکِ چندهزار هکتار زمین ِ کشاورزی در حریم نقش رستم و تخت جمشید از یک سو و دستگاه هایی که بدون استعلام از میراث فرهنگی مجوزِ فعالیت و حفرِ چاه در عرصه و حریم این دو محوطه تاریخی و جهانی را صادر می نمایند از سوی دیگر، می توان فقط بخشی...

12 خرداد 1399

فعالیت 50 کارگاه مرمت آثار تاریخی در آذربایجان غربی

معاون میراث فرهنگی آذربایجان غربی گفت: در سال گذشته 50 کارگاه مرمت آثار تاریخی در سطح استان فعالیت داشته که تعدادی از آن ها همچنان فعال هستند.

26 اردیبهشت 1399

اعلام کاهش 53 درصدی سفرهای نوروزی بخاطر کرونا

ایسنا/ براساس گفته های وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، کاهش 53 درصدی سفرهای نوروزی دیده می شود.

25 اردیبهشت 1399

اقامتگاه های بوم گردی ایلام از پذیرش توریست در نوروز 99 منع شدند

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام گفت: اقامتگاه های بوم گردی استان از پذیرش مهمانان و گردشگران در ایام نوروز 99 منع شدند.

13 اردیبهشت 1399

مرمت ارگ سه کوهه شهرستان زابل با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 500 میلیون ریال

رئیس گروه حفاظت و مرمت بناهای تاریخی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان گفت: ارگ سه کوهه شهرستان زابل با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 500 میلیون ریال مرمت می گردد.

4 اردیبهشت 1399

باغ فین کاشان، مشهورترین باغ ایرانی ثبت شده در یونسکو

آشنایی با باغ فین کاشانباغ های ایرانی از نمونه های برتر معماری در سراسر دنیا به شمار می رود چرا که تلفیقی از تاریخ، معماری و طبیعت محسوب می شوند و در تمامی آن ها اصول معماری به شکل هوشمندانه ای به کار رفته است. این منحصربه فرد بودن به اندازه چشمگیر است...

31 فروردین 1399

هنوز تصمیمی درباره بنزین نوروزی گرفته نشده است

خبرنگاران/خوزستان وزیر نفت گفت: هنوز هیچ تصمیمی درباره اختصاص سهمیه بنزین نوروزی برای سفرهای مردم در ایام نوروز گرفته نشده است.

15 فروردین 1399

جاذبه های دیدنی بروجن Boroujen

بروجن دومین شهر بزرگ و پر جمعیت استان چهار محال بختیاری پس از شهرکرد است و در شرقی ترین نقطه این استان قرار گرفته است. این شهر در ارتفاع 2197 متری از سطح دریا های آزاد واقع شده، به دلیل همین اختلاف ارتفاع زیاد به شهر بروجن در استان چهار محال و بختیاری، لقب...

13 فروردین 1399

آموزش صنایع دستی میبد به 150 هنرجو

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان میبد گفت: در 9 ماه ابتدای سال 150 هنرجو، صنایع دستی این شهرستان را آموزش دیده اند.

12 فروردین 1399

مدیرکل حراست وزارت: هدف اصلی رسیدن به همگرایی است

مدیرکل حراست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، ادغام نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی را گامی در جهت هم گرایی دو حوزه مهم میراث فرهنگی برشمرد.

9 فروردین 1399

از باغ شازده ماهان تا شهر بابک، جاذبه های گردشگری کرمان

بوتیا، کریمان و کارمانیا به معنای شجاعت و دلاوری نام های کرمان کهن هستند. شهری پهناور که نشانه های تمدن در آن به هزاره چهارم پیش از میلاد می رسد و با داشتن گنجینه های معماری ارزشمند در میان 5 شهر تاریخی ایران قرار گرفته است. در این مطلب با معروف ترین جاذبه...

28 اسفند 1398

واگذاری 14 اردوگاه تفریحی به بخش خصوصی در کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش خبرنگاران، محمود باقری ظهر سه شنبه در بازدید از مناطق گردشگری شهرستان باشت اضافه نمود: این اقدام در راستای نگهداری از این اماکن و توسعه زیر ساخت های گردشگری استان صورت گرفته است.

10 اسفند 1398

جلوه های عاشورا در تابلوهای تبلیغات شهری اصفهان، بچه ها معلول اصفهانی گردشگر شدند

برگزاری طرحسفیران تجربه نخستین دوره تربیت مربی حوزه سالمندان، یادآوری وفاداری یاران امام حسین(ع) در تابلوهای تبلیغات شهری و گردشگری یک روزه بچه ها معلول اصفهانی از جمله مهمترین اخبار فرهنگی استان اصفهان است.

1 اسفند 1398
تعداد: (23)