تور چین: اژدهایان تاریخی چین در راه کاخ گلستان

به گزارش مجله سیاران، به زودی نمایشگاه مشترکی از آثار تاریخی مرتبط با اژدهایان تاریخی چین در مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان برگزار می گردد.

تور چین: اژدهایان تاریخی چین در راه کاخ گلستان

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

مسعود نصرتی، مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان، نمایشگاه مشترکی از آثار تاریخی مرتبط با اژدهایان تاریخی چین در آینده ای نزدیک در این مجموعه اطلاع داد و گفت:

رئیس بخش نمایشگاهی موزه شانگهای چین به همراه دو تن از کارشناس ارشد این موزه برای آنالیز راهکارهای ایجاد همکاری موزه ای بین کاخ گلستان و موزه شانگهای از مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان بازدید و تبادل نظر کردند.

نصرتی در ادامه سخنانش در رابطه با نتایج این ملاقات اضافه نمود:

در این ملاقات جین هونگ، رئیس بخش نمایشگاهی موزه شانگهای چین از مخازن، سالن های نمایش و بخش های مختلف موزه های کاخ گلستان بازدید و با آنالیز ظرفیت های موجود برای ارتقای سطح همکاری های موزه ای، ابراز امیدواری کرد که در آینده ای نزدیک شاهد برگزاری نمایشگاهی موزه ای به شکل متقابل میان دو موزه باشیم.

مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان در ادامه توضیح داد:

از افزایش سطح مراودات فرهنگی بین دو کشور استقبال می کنیم و با توجه به پتاتسیل ها و ظرفیت های موجود در کاخ گلستان در حال برنامه ریزی برای برگزاری نمایشگاهی از آثار مرتبط با اژدهایان تاریخی چین با همکاری معاونت میراث فرهنگی و اداره کل موزه ها هستیم؛ با توجه به این که دو کشور ایران و چین دارای مشترکات فرهنگی و تاریخی هستند امیدواریم با حمایت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای نخستین بار شاهد برگزاری این رویداد بزرگ هنری در کشورمان باشیم.

منبع: کجارو / میراث آریا
انتشار: 22 فروردین 1401 بروزرسانی: 22 فروردین 1401 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 1432

به "تور چین: اژدهایان تاریخی چین در راه کاخ گلستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور چین: اژدهایان تاریخی چین در راه کاخ گلستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید