اخبار صنعت

ایرباس پیل سوختی هواپیماهای هیدروژنی را توسعه می دهد

به نظر می رسد ایرباس در حال برداشتن گام های محکمی در زمینه صنعت هواپیمایی بدون آلاینده های کربنی است. این غول هواپیماسازی در رویکرد سبز خود، به تازگی یک شرکت مشترک با شرکت آلمانی الرینگ کلینگر (ElringKlinger) تأسیس کرده است.

2 آذر 1399

مقدار گاز هیدروژن موجود در جهان محدود است

ستاره شناسان مدت ها بود که می دانستند کهکشان ها در زمان آغاز تشکیل جهان نسبت به جهان امروز، ستاره ها را سریع تر تشکیل می دادند.

30 آبان 1399

انواع مدل های خانه متحرک ، سرپناهی که همه جا همراه شماست

برای اولین بار در سایت اتاق قصد دارم شما خوانندگان عزیز را با انواع مدل های خانه متحرک آشنا کنم که متاسفانه در ایران هوادار آنچنانی ندارد، حتی شاید ایده استفاده از این خانه ها در ابتدا غیر ممکن و اندکی عجیب بنظر رسد اما همینکه متوجه فواید آنها شده و با...

29 آبان 1399

قیمت مرغ باز هم افزایش یافت

تهران (پانا) - هرکیلو گرم مرغ گرم با قیمت حدود 26 هزار تومان عرضه می شود.

25 آبان 1399

صعود نامتقارن سهام ، حقیقی ها پررنگ ظاهر شدند

خبرنگاران : بازار سهام دادوستدهای امروز را چنانکه انتظار می رفت با وعده حمایت از قیمت ها شروع کرد.

8 آبان 1399

انتشار جدیدترین محصولات فناوری نانو ساخت ایران

ستاد توسعه فناوری نانو با انتشار آخرین ویرایش کتاب محصولات و تجهیزات فناوری نانو ساخت ایران جدیدترین دستاوردهای صنعتی در حوزه تجهیزات مرتبط با فناوری نانو را منتشر نموده است.

4 آبان 1399

خبرنگاران صیانت از محیط زیست شرط صدور پروانه بهره برداری پتروشیمی لردگان

شهرکرد- خبرنگاران- صدور مجوز بهره برداری پتروشیمی لردگان از سوی محیط زیست منوط به تکمیل تصفیه خانه، فراهم شدن امکان اندازه گیری کلیه پارامترهای مورد نیاز با راه اندازی کامل مجموعه و رعایت 100 درصدی استانداردهای لازم در آن است.

28 مهر 1399

انتقاد شدید یک نماینده مجلس ، شرایط کرونا در شمال وخیم می گردد ، دستگاه های اجرایی کم کاری کردند

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس گفت: شرایط شیوع کرونا قبل از تعطیلات قرمز نبود اما تجمع اخیر مسافران شرایط را وخیم خواهد نمود. دستگاه های اجرایی استان باید دقت لازم را به این مسائل داشته باشد. این دستگاه ها می توانند محدودیت هایی اعمال نمایند.

24 مهر 1399

خبر خوش وزیر نیرو برای مشترکان خوش مصرف، سرمایه گذاری 4.7 میلیارد یورو در سه طرح بزرگ نفتی

زمان تعلیق کارت های بازرگانی، بوق اِشغال سامانه پشتیبانی سهام عدالت و صف های خرید و فروش سهام از اخبار اقتصادی امروز است.

19 مهر 1399

دستور بذرپاش برای تشکیل هیات ویژه حسابرسی به عملکرد حوزه آب و فاضلاب استان خوزستان و منطقه آزاد اروند

رئیس کل دیوان محاسبات کشور برای تشکیل هیات ویژه حسابرسی به عملکرد حوزه آب و فاضلاب استان خوزستان و منطقه آزاد تجاری و صنعتی اروند دستور رسیدگی داد.

15 مهر 1399

تفاهم نامه همکاری ایران خودرو با بانک ملت ، کاهش ارزبری 153 میلیون یورویی

گروه صنعتی ایران خودرو تفاهم نامه همکاری در زمینه تامین اقتصادی هشت پروژه بومی سازی قطعات با فناوری بالا و ارایه تسهیلات به زنجیره تامین را با بانک ملت امضا کرد.

13 مهر 1399

قرارداد همکاری سازمان فضایی با پژوهشگاه فضایی منعقد شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از سازمان فضایی ایران، قراردادهای مجموعه پروژه های مطالعاتی، نیازسنجی و امکان سنجی، در قالب 6 سرفصل جداگانه با پژوهشگاه فضایی ایران منعقد شد.

12 مهر 1399

واریزی پول سهام عدالت به کجا رسید؟ ، کدام بانک ها عملکرد ضعیفی داشتند؟

به گزارش خبرنگاران، با گذشت 70 روز از مرحله اول آزادسازی سهام عدالت هنوز برخی مردم پول فروش سهام عدالت خود را دریافت نکرده اند. هر چند در هفته گذشته بخشی از پول فروش سهام عدالت واریز شده اما تعدادی می گویند این پول بسیار اندک بوده و واریزی ها اندک یا قطع...

8 مهر 1399

دستورالعمل الگوی مصرف آب، برق و گاز واحد های آموزشی ابلاغ شد

معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش وپرورش، دستورالعمل، نحوه معین الگوی مصرف آب، برق و گاز طبیعی واحد های آموزشی دولتی و دانشگاه فرهنگیان را جهت اجرا به استان ها ابلاغ کرد.

7 مهر 1399

خبرنگاران آماده باش دستگاه های امدادی سواحل مکران برای مقابله با توفان و باران

چابهار- خبرنگاران- مسوولان دستگاه های مختلف شهرستان های چابهار، کنارک و دشتیاری در محدوده سواحل مکران از 24 ساعت گذشته پس از هشدارهای هواشناسی مبنی بر توفان،رعد و برق و باران به حالت آماده باش درآمدند.

7 مهر 1399

فاجعه ای بدتر از بیروت در کمین تهران

رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران بیان نمود که به واسطه وجود انبار نفت در داخل بافت مسکونی شهران، فاجعه ای دهشتناک تر از بیروت در کمین تهران است.

6 مهر 1399

افشای راز قتل موبد زرتشتی به دست مباشر طمعکار

جزئیات قتل آرش کسروی، موبد زرتشتی، فاش و معین شد او و زن به قتل رسیده توسط یک آشنا کشته شده اند و قاتل سپس خودکشی کرده است.

2 مهر 1399

رئیس دانشگاه علم و صنعت: چند ماه تا تکمیل پروژه ماهواره ظفر2 زمان احتیاج داریم

رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران با بیان اینکه پیشرفت های علم و فناوری در این دانشگاه با سرعت زیادی همراه است، گفت: ماهواره ظفر 2 هنوز تحویل سازمان فضایی نشده و اکنون در حال آماده سازی است.

1 مهر 1399

رئیس جدید دانشگاه آزاد خراسان شمالی معارفه شد

رئیس جدید دانشگاه آزاد خراسان شمالی در حالی معارفه شد که در این جلسه، هیچ یک از مسئولان استانی حضور نداشتند.

31 شهریور 1399

کلیات نقشه راه مدیریت حوضه آبریز زاینده رود به تصویب رسید

جلسه کارگروه احیای رودخانه زاینده رود عصر امروز به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار و در این نشست، کلیات نقشه راه مدیریت حوضه آبریز زاینده رود به تصویب رسید و مقرر شد دستگاههای مرتبط ظرف دو هفته نظرات و دیدگاههای اصلاحی خود را به وزارت نیرو ارائه دهند...

29 شهریور 1399
تعداد: (108)