سلامتی و پزشکی

عبداللهی: در زمینه آغاز تمرینات از رقبای خود عقب هستیم، رشته های ورزشی دیگر مقابل فوتبال مظلوم واقع می شوند

مربی تیم ملی تکواندو گفت: بیشتر رقبای ما رفته رفته تمرینات خود را آغاز کردند و ما در این زمینه از رقبای خود عقب هستیم.

31 شهریور 1399

از ویروس تا کرونا، از سیستم ایمنی بدن تا کفیر ناری

این روزها که کرونا دور و ور ما همه جا هست، ما دو راه برای محافظت از خودمان در برابر آن داریم: راهی برای مقابله از بیرون و راهی از درون. در این مقاله رازهایی ناگفته به زبان ساده درباره باکتری های پروبیوتیک و کفیر ناری، محصول جدید کاله را خواهیم خواند.

26 شهریور 1399

زندگینامه: رسول بخش زنگشاهی (1320 - 1399)

بخشوک زنگشاهی معروف به پهلوان رسول بخش زنگشاهی سال 1320 در بخش آشار از توابع شهرستان مهرستانِ استان سیستان و بلوچستان به دنیا آمد.

26 شهریور 1399

آخرین اخبار از شرایط سلامتی امیر کویت

مهر نوشت: شرایط مبهم سلامتی امیر کویت طی روزهای اخیر موجب شده است تا برآورد ها پیرامون شخصیت هایی که ممکن است پس از درگذشت وی به عنوان جانشین او منصوب شوند، افزایش یابد.

25 شهریور 1399

کنکور سراسری در موعد مقرر با رعایت پروتکل ها برگزار می گردد

وزیر کشور در خاتمه بیست و هفتمین جلسه کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا که چهارشنبه اول مردادماه برگزار گردید از مردم، صدا و سیما و رسانه ها در مورد ترویج رعایت پروتکل های بهداشتی و اطلاع رسانی آن تقدیر کرد.

24 شهریور 1399

انتقال اختیارات امیر کویت به ولیعهد به طور موقت

دیوان امیری در کویت از انتقال بخشی از اختیارات امیر این کشور به ولیعهد در پی بستری شدن شیخ صباح در بیمارستان اطلاع داد.

21 شهریور 1399

موج دوم کرونا و اقتصاد لرزان ایران

همانطور که انتظار می رفت موج دوم کرونا در کشور آغازشده و به سرعت به سوی قله های جدیدی از آمار مبتلایان و درگذشتگان حرکت می نماید و همانطور که تجربه پاندمی های قبلی نشان داده است، این موج دوم به مراتب شدیدتر و مرگبارتر از موج اول خواهد بود.

19 شهریور 1399

ارتباط یک گروه از داروهای ضد سوزش معده با خطر بالاتر عفونت کرونا

یک گروه از داروهای پرمصرف ضد سوزش معده که فراوری اسید معده را مهار می نمایند، با خطر بالاتر عفونت با ویروس کرونا مربوط شده اند.

18 شهریور 1399

اگر نمی دانید که می خواهید در آینده چه کاره شوید، بخوانید

خبرنگاران: آیا وقتی مردم می پرسند می خواهید چه کاره شوید، استرس می گیرید، چون خودتان هم جوابش را نمی دانید؟ خبر خوب این است که این موضوع کاملاً طبیعی است! بیشتر ما تا بعد از دوران دبیرستان و حتی وقتی در دانشگاه تحصیل می کنیم، هنوز تصمیم نگرفتیم که چه شغلی...

18 شهریور 1399

ساخت داروی مقابله با عوارض ریوی کرونا توسط متخصص ایرانی

یک متخصص ایرانی ساکن آمریکا با اشاره به ماندگاری عوارض کووید 19 بر عملکرد ریه در برخی از بیماران مبتلا در کرونا، درصدد ساخت دارویی است که مراحل سفت شدن یا فیبروز ریه را متوقف و درمان کند.

16 شهریور 1399

امن ترین مکان برای مقابله با کرونا، فقط خانه است

خبرنگاران/قزوین جانشین ستاد مقابله با کرونا در استان قزوین تأکید کرد: هیچ نقطه امن کرونایی در کشور وجود ندارد لذا امن ترین مکان برای مقابله با کرونا، فقط خانه است. با در خانه ماندن سلامتی خودمان را تضمین نموده و از زحمت کادر بهداشت و درمان بکاهیم. ...

15 شهریور 1399

آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان به 11 میلیون و 842هزار رسید

فرایند ابتلا و مرگ و میر بر اثر ویروس کرونا در کشورها مختلف همچنان ادامه دارد.

14 شهریور 1399

خبرنگاران تالاب، گنجی اثربخش که نباید دستکاری گردد

زاهدان- خبرنگاران- استاندار سیستان و بلوچستان گفت: تالاب گنجی اثربخش متعلق به همه و نسل های بعدی است و نباید دستکاری و به آن ضربه زده گردد چرا که با خشک شدن تالاب بین المللی هامون نه تنها مردم سیستان بلکه مردم افغانستان، پاکستان و حتی عمان تحت تاثیر گرد...

12 شهریور 1399

استقلالی ها در انتظار جواب تست کرونای کادر فنی

به گزارش خبرنگاران، بعد از آن که در تست هایی که از بازیکنان استقلال گرفته شد و تعیین شد تعداد زیادی از بازیکنان این تیم دچار کرونا هستند، آبیها امروز انتظار پاسخ تست کرونای اعضای کادر فنی را می کشند.

12 شهریور 1399

پرونده جنجالی فروش خانه دکتر مصدق!

دادسرا یک بار دیگر پرونده فروش خانه مصدق را برای تحقیقات بیشتر در دست گرفت تا معین گردد فروش این خانه تاریخی و ارزشمند یک کلاهبرداری معمولی بوده است یا جرمی سازمان یافته؟ همچنین دادسرا باید معین کند برای وسایل عتیقه خانه چه اتفاقی افتاده است.

9 شهریور 1399

خبرنگاران دستگاه پلاسمافریز به دزفول رسید

دزفول- خبرنگاران- سرپرست فرمانداری ویژه دزفول گفت: یک دستگاه پلاسمافریز پس از پیگیری های اجرا شده با همت سازمان انتقال خون در اختیار دانشگاه علوم پزشکی دزفول نهاده شد.

9 شهریور 1399

خبرنگاران یکی از صفحات ترامپ در شبکه اجتماعی تعلیق شد

نیویورک- خبرنگاران- شبکه مجازی توئیچ حساب کربری دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را به خاطر انتشار مطالب نفرت انگیز، به حالت تعلیق درآورد.

6 شهریور 1399

خبرنگاران 15 درصد جمعیت تهران در بافت فرسوده سکونت دارند

تهران- خبرنگاران- مدیرعامل سازمان نوسازی شهرداری تهران با بیان اینکه 3 هزار و 268 هکتار بافت فرسوده در پایتخت وجود دارد که 5 درصد مساحت شهر را شامل می شود، گفت: 15 درصد جمعیت پایتخت در این بافت سکونت دارند .

2 شهریور 1399

برنج سفید و قهوه ای چه ویتامین هایی دارند؟

مجله سلامت: وقتی که صحبت از خواص یک ماده غذایی میشود باید این نکته را در نظر گرفت که نحوه پخت آن ماده غذایی و میزان مصرف آن نیز مهم است در مورد برنج باور کلی جامعه بر روی چاق کنندگی و مضر بود مصرف برنج برای انواع بیماری پایدار شده است که صحیح نیست؛ برنج...

31 مرداد 1399

اگر آجیل شب عید خریده اید، بخوانید

خبرگزاری ایسنا: اگر جزو افرادی هستید که آجیل شب عید خریداری نموده و نگران شیوع ویروس کرونا به وسیله آجیل هستید بنا بر گفته رئیس اتحادیه اجیل و خشکبار می توانید برای برطرف این نگرانی آن ها را در خانه حرارت دهید.

28 مرداد 1399
تعداد: (161)