گزارش رشد چشمگیر بورس در هفته گذشته

به گزارش مجله سیاران، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در انتها معاملات روز چهارشنبه (10 اردیبهشت) در مقایسه با انتها هفته گذشته رشد 18.5 درصدی را تجربه کرد و به عدد 878 هزار و 122 واحد رسید.

گزارش رشد چشمگیر بورس در هفته گذشته

از پروفایل اینستاگرام بهروز ازند دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا در پنج روز معاملات هفته جاری، شاخص بورس 136 هزار و 170 واحد افزایش داشت؛ شاخص کل در انتها روز چهارشنبه (سوم اردیبهشت ماه) با عدد 741 هزار و 952 واحد به معاملات انتها داد که این رقم در روز چهارشنبه (10 اردیبهشت ماه) به عدد 878 هزار و 122 واحد رسید.

همچنین شاخص کل (هم وزن) در انتها هفته گذشته 252 هزار و 57 واحد بود که در هفته جاری این عدد به 285 هزار و 668 واحد و شاخص قیمت (هم وزن) از 167 هزار و 570 واحد به عدد 189 هزار و 729 واحد رسید.

در پنج روز معاملاتی این هفته بورس نمادهای پالایش نفت اصفهان، ملی صنایع مس ایران، بانک اقتصاد نوین، بانک تجارت، فولاد مبارکه اصفهان، گلوکوزان، سرمایه گذاری خوارزمی در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

در هفته ای که گذشت گروه های شیمیایی ها، فرآورده های نفتی، سرمایه گذاری ها، بانک ها، فلزات اساسی، مواد دارویی، سیمان، خودرو و قطعات، بیمه و بازنشسته، صنایع غذایی به جز قند و شکر، کانی های غیرفلزی، کانی های فلزی، چند رشته ای صنعتی با رشد مثبت بر شاخص کل همراه بودند.

هفته ای که گذشت گروه های شیمیایی، خودرو و قطعات، فلزات اساسی، سیمان، آهک و گچ، مواد دارویی، محصولات فلزی، رایانه، بانک ها و موسسات اعتباری، فرآورده های نفتی، سرمایه گذاری ها، صنایع غذایی به جز قند و شکر، بیمه و بازنشستگی، کانه های فلزی، صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله، انبوه سازی املاک و مستغلات، حمل و نقل انبارداری و ارتباطات، واسطه گری های اقتصادی و پولی، محصولات کاغذی و محصولات فلزی و فنی و مهندسی نسبت به دیگر صنایع بیشترین حجم معاملات را داشتند.

همچنین شیمیایی، خودرو و قطعات، مواد دارویی، فلزات اساسی، سیمان، آهک و گچ، رایانه، محصولات فلزی، بانک ها و موسسات اعتباری، سرمایه گذاری ها، فرآورده های نفتی، صنایع غذایی به جز قند و شکر، کانه های فلزی، حمل و نقل، بیمه و بازنشستگی، محصولات فلزی، انبوه سازی املاک و مستغلات، واسطه گری های اقتصادی و پولی و صندوق سرمایه گذاری قابل معامله بیشترین میزان از ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 6 تیر 1399 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 395

به "گزارش رشد چشمگیر بورس در هفته گذشته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش رشد چشمگیر بورس در هفته گذشته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید