کشف یک لوستر دوهزارساله

به گزارش مجله سیاران، باستان شناسان پیروز شدند بقایای یک لوستر کمیاب تاریخی را در اسپانیا از دل خاک بیرون بکشند.

کشف یک لوستر دوهزارساله

ایسنا: انشنت اوریجینز، یک لوستر دوهزارساله متعلق به دوران رومی طی یک کاوش باستان شناسی در الدا واقع در اسپانیا کشف شد.

این اثر تاریخی که زمانی از سقف یک مکان عمومی عظیم آویخته شده بود تا روشنی بخش میهمانی ها باشد آخرین بار در قرن نخست میلادی روشن شده است. برای این لوستر که نیم متر قطر دارد صندلی 32 شمع تعبیه شده است.

اوا ماریا مندیولا که یک کارشناس آثار تاریخی است در گفت وگو با نشریه تایمز بیان نمود محققان اطلاعاتی درباره منشاء این اثر کسب نموده اند. محققان در کنار آثار تاریخی دیگری که به همراه این لوستر کشف شده است نام Lucius Eros را پیدا نموده اند که باید نام فردی باشد که این لوستر را خلق نموده است.

مقاله ای که درباره کشف این اثر در دیلی میل منتشر شده است این اثر را به اسم آخرین لوستر بازمانده رومی که در نوع خود منحصر به فرد است توصیف نموده است.

با توجه به این که لوسترهای این دوره از تاریخ برای روشنایی مکان های وسیع استفاده می شدند، چنین لوسترهایی برای اشراف زادگان رومی شهرهای مختلف امپراتوری روم ساخته و فرستاده می شدند. به نظر می رسد با توجه به آثار تاریخی دیگری که در الدا کشف شده است می توان نتیجه گرفت کاوش ها در این مکان به کشف کارگاه Lucius Eros که یک سفالگر بوده منجر شده باشد. باستان شناسان معتقدند این مرد اغلب از سوی شهرهای عظیم اطراف سفارشاتی را دریافت می نموده است.

این لوستر تاریخی که به خوبی بازسازی شده اکنون در موزه الدا واقع در اسپانیا به نمایش گذاشته شده است.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 11 شهریور 1400 بروزرسانی: 11 شهریور 1400 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 1200

به "کشف یک لوستر دوهزارساله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف یک لوستر دوهزارساله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید