نیویورک تایمز: اروپا برای شکست کرونا اتحاد بیشتری احتیاج دارد

به گزارش مجله سیاران، روزنامه نیویورک تایمز در یادداشتی با اشاره به مسائل مالی در بعضی کشور های اروپا به خصوص ایتالیا، ایده تازه ای که سران دولت های اتحادیه اروپا برای مقابله با کرونا در نظر گرفته اند را غیر ضروری دانست.

نیویورک تایمز: اروپا برای شکست کرونا اتحاد بیشتری احتیاج دارد

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبر گزاری فارس، روزنامه نیویورک تایمز در یادداشتی که امروز در وبگاه خود منتشر کرد به اوراق قرضه ای که کشور های اروپایی برای مقابله با ویروس کرونا در نظر گرفته اند اشاره نمود و نوشت، ایده صدور اوراق قرضه کرونا نه لازم است و نه عاقلانه؛ زیرا تنها بدهی را در میان کشور های اروپایی تقسیم خواهد نمود.

به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، فردا پنجشنبه، سران دولت های اتحادیه اروپا برای معرفی ایده اوراق قرضه کرونا ویدئو کنفرانسی را برگزار خواهند کرد و برای یاری به کشور هایی که بیشترین آسیب را از ویروس کرونا دیده اند اقداماتی را انجام خواهند داد.

این روزنامه آمریکایی با اشاره به اینکه این اقدام از سوی سران دولت های اتحادیه اروپا باعث می گردد بدهی های کشور هایشان در سراسر این قاره پخش گردد، نوشت بعضی کشور های جنوبی اروپا عنوان نموده اند که این اوراق قرضه برای بودجه رسانی به منظور نوسازی اقتصاد کشور هایشان لازم و لازم است؛ زیرا اقتصاد این کشورها بر اثر ویروس کرونا ویران شده است. اما آلمان، هلند و دیگر کشور های شمالی مخالف این سیاست هستند.

نیویورک تایمز در ادامه نوشت، معرفی ایده اوراق قرضه کرونا شاید نشانه همبستگی و انسجام بین کشور های اروپایی باشد اما لذت و خوشی آن کوتاه خواهد بود و ممکن است اروپا آسیبی را متحمل گردد که در آینده نتواند دیگر آن را جبران کند. با توجه به منافع بلند مدت اروپا آلمان این مسئولیت را دارد که با این ایده مخالفت کند.

در ادامه این یادداشت آمده است، در خواست جوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیا برای اخذ بسته حمایتی 1 و نیم تریلیون یورویی کاملاً منطقی است، اما وی باید دو مسئله را در نظر بگیرد. اول اینکه این مسئله، بحران یورو نیست و دوم اینکه آلمان و دیگر کشور ها آمادگی کامل برای ارائه یاری را دارند، اما این آمادگی نباید یکی از اصول اساسی منطقه یورو را نقض کند. ایده اوراق قرضه کرونا یک اصل پایه را در منطقه یورو نقض خواهد نمود. این اصل بیان می نماید که هر کشوری در اروپا مسئول بودجه خود است و هیچ کشوری در این قاره اجازه نخواهد داشت با بودجه کشور دیگر حیات داشته باشد. بنابراین، پا گذاشتن بر این خط قرمز نه تنها پیامد خوبی برای کشور های اروپایی ندارد، بلکه محتمل است آنها آسیب احتمالی را نیز متحمل شوند. نویسنده این یادداشت در ادامه نوشت، حتی اگر این ایده موقتی باشد، در آینده به منزله شکسته شدن یک سدبند در نظر گرفته خواهد شد. این مسئله باعث خواهد شد پوپولیست های ضد اروپایی در آینده دوباره ظهور پیدا نمایند.

به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، این اوراق از صندوق مکانیسم ثبات اروپا ارائه خواهد شد. برای بسیاری از ایتالیایی ها دریافت اوراق قرضه یا وام از این صندوق تحقیر آمیز است. بنابراین ایده اوراق قرضه کرونا ضروری نخواهد بود. بانک مرکزی اروپا قبلاً تصمیم گرفته بود که سال جاری، اوراق قرضه دولتی مازادی را به مبلغ 750 میلیارد یورو یعنی نزدیک به 814 میلیارد دلار خریداری کند. این اقدام، به ایتالیا و دیگر کشور های جنوب اروپا یاری خواهد نمود که اوراق قرضه کمتری داشته باشند، به عبارت دیگر، اروپا برای یاری به ایتالیا پول چاپ خواهد نمود. بودجه دیگری نیز که احتمالاً حدود 1.5 تریلیون یورو در نظر گرفته خواهد شد، از سوی کمیسیون اروپا پیشنهاد شده است که فردا پنجشنبه مورد بحث و آنالیز قرار خواهد گرفت.

این روزنامه آمریکایی در خاتمه این یادداشت با اشاره به اینکه قاره اروپا باید برای نوسازی کل این قاره پول چاپ کند نوشت، با وجود اینکه اروپا می تواند برای حل این مشکل پول چاپ کند، اما مشکل اینجاست که ویروس کرونا سیستم مالی اروپا را ضعیف نموده و باعث شده این قاره نتواند از خود دفاع کند. بنابراین ایده کار آمدی که هم اکنون وجود دارد این است که کشور های اروپایی مخصوصاً ایتالیا که بر اثر تضعیف سیستم بهداشت و درمانشان در حال از دست دادن مردم کشورشان هستند، به آلمان بروند و آنجا درمان شوند. آلمان در حال حاضر 10 هزار تخت درمانی خالی دارد، این در حالی است که روزانه میزان تلفات ایتالیایی ها و دیگر کشور های اروپایی، رو به افزایش است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 24 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 368

به "نیویورک تایمز: اروپا برای شکست کرونا اتحاد بیشتری احتیاج دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیویورک تایمز: اروپا برای شکست کرونا اتحاد بیشتری احتیاج دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید