قطعی شدن کرونای 19 نفر در شاهرود ، مرگ دومین زن کرونایی

به گزارش مجله سیاران، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از افزایش شمار مبتلایان قطعی به کرونا در دو شهرستان تحت پوشش این دانشگاه به 19 نفر خبر داد.

قطعی شدن کرونای 19 نفر در شاهرود ، مرگ دومین زن کرونایی

به گزارش همهشهری آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر رضا چمن گفت: نمونه های اخذشده بیمارستان شاهرود، استان سمنان برای تست به تهران ارسال می شود، تا به امروز جواب 59 نمونه آزمایش ارسالی به تهران دریافت شده که خوشبختانه تست 40 نفر آن ها منفی بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شاهرود از قطعی شدن آزمایش کرونای مثبت 19 نفر در شاهرود و میامی خبر داد و اضافه کرد: خوشبختانه تا به امروز 12 نفر از این 19 کرونایی قطعی پس از بهبودی کامل ترخیص شدند.

وی شمار تلفات کرونا در شاهرود را دو نفر بیان نمود و گفت: هر دو فوتی های این شهرستان خانم و با زمینه بیماری های مختلف و عروقی بودند، یکی از آن ها بانویی 73 ساله با زمینه بیماری قلبی و دیگری بانویی 67 ساله و دارای بیماری زمینه ای دیابت بوده است.

دکتر چمن از تحت درمان بودن پنج بیمار کرونایی در بیمارستان شاهرود خبر داد و اضافه کرد: درمجموع تا سرانجام شب 12 اسفندماه افزون بر 190 نفر راجعه سرپایی با علائم عفونت های حاد تنفسی به اورژانس بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود ثبت شده که 120 نفر آنان برای پیگیری فرایند درمان در بیمارستان این شهر بستری شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شاهرود با اشاره به بار روانی ناشی از این بیماری، بیان کرد: وجود استرس و عدم اعتمادبه نفس به مرور به تضعیف سیستم ایمنی بدن انجامیده و قدرت مقابله با ویروس را در بدن فرد کاهش می دهد و درنتیجه این استرس و بحث روانی شیوع ویروس می تواند به فراگیری بیشتر ویروس و افزایش خطر بیانجامد.

این پزشک متخصص اپیدمیولوژی بر ضرورت پرهیز از تماس با سطوح آلوده تأکید و بیان کرد: ازآنجاکه سطح آلوده ممکن است به عنوان واسط در انتقال این ویروس عمل کند لذا کاستن از سطح تماس و مهم تر از آن شست وشوی مداوم دست ها و پرهیز از آدابی همچون دست دادن، روبوسی و... می تواند بسیار کمک کننده باشد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 31 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 248

به "قطعی شدن کرونای 19 نفر در شاهرود ، مرگ دومین زن کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطعی شدن کرونای 19 نفر در شاهرود ، مرگ دومین زن کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید