عربستان سعودی وقوع حمله به یک نفتکش در بندر جده را تایید کرد

به گزارش مجله سیاران، تلویزیون عربستان سعودی گفت که یک کشتی حامل سوخت در بندر جده این کشور هدف حمله یک قایق بمب گذاری شده نهاده شد.

عربستان سعودی وقوع حمله به یک نفتکش در بندر جده را تایید کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، تلویزیون عربستان سعودی به نقل از وزارت انرژی این رژیم از یک حمله به کشتی حامل سوخت در جده اطلاع داد.

به گزارش الجزیره، تلویزیون عربستان سعودی بیان کرد که این حمله توسط یک قایق بمب گذاری شده انجام شد و در نتیجه آن یک حریق کوچک در کشتی حامل سوخت رخ داد که اطفا شد.

شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان وزیر انرژی عربستان سعودی هم در این باره گفت: اقدامات تروریستی علیه تاسیسات حیاتی امنیت و ثبات منابع انرژی دنیا را هدف قرار می دهد.

خبرگزارس رسمی عربستان هم به نقل از وزارت انرژی این کشور ادعا کرد که حادثه مذکور منجر به بروز تلفات جانی یا اقتصادی نشده و تاسیسات مربوط به مخازن نگهداری یا تخلیه سوخت هم آسیب ندیدند.

منابع آگاه در یک شرکت دریانوردی صبح امروز دوشنبه از وقوع انفجاری در یک نفتکش در بندر شهر جده در ساحل دریای سرخ در غرب این کشور اطلاع دادند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از مرکز عملیات تجارت دریایی بریتانیا بیان کرد که انفجار (دیروز) یکشنبه اتفاق افتاده و عامل آن برخورد با یک شیء خارجی بوده است.

آسوشیتدپرس به نقل از شرکت ترابری بریتانیایی بی. دبلیو گزارش کرد، 22 خدمه کشتی بی دبلیو راین که حامل پرچم سنگاپور بود، خود را نجات داده و هیچ یک در حادثه آسیب ندیده اند. بعضی منابع دیگر گفته اند، کشتی حامل پرچم عربستان سعودی بوده است.

در عین حال در مورد احتمال نشت نفت از محل انفجار هشدار داده شده است.

مقامات سعودی جزئیات بیش تری از این حادثه اعلام نکردند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 بهمن 1399 بروزرسانی: 2 بهمن 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 808

به "عربستان سعودی وقوع حمله به یک نفتکش در بندر جده را تایید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان سعودی وقوع حمله به یک نفتکش در بندر جده را تایید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید