طرح جدید قانونگذاران آمریکایی علیه چین

به گزارش مجله سیاران، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا امروز در مصاحبه ای گفت که مجلس نمایندگان لایحه مجلس سنا برای خارج کردن شرکت های چینی از بازار بورس آمریکا را باز نگری خواهد نمود.

طرح جدید قانونگذاران آمریکایی علیه چین

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبر گزاری فارس، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، امروز (پنجشنبه) در مصاحبه با شبکه خبری بلومبرگ گفت این مجلس طرح مجلس سنا برای خارج کردن شرکت های چینی از بازار بورس آمریکا را مورد آنالیز قرار خواهد داد.

به نوشته بلومبرگ، او علی رغم این از قول دادن درباره اینکه مجلس نمایندگان درباره این طرح رأی گیری خواهد نمود خودداری کرد.

پلوسی در این مصاحبه گفت: مجلس نمایندگان طرحی را که خواهان اعمال محدودیت بر شرکت های چینی لیست شده در بازار سهام آمریکا محدودیت اعمال می نماید را آنالیز خواهد نمود.

پلوسی گفت که این طرح از حمایت گسترده اعضای هر دو حزب دموکرات و جمهوری خواه در مجلس سنا برخوردار شده است.

مجلس سنای آمریکا روز چهارشنبه طرحی را به اتفاق آرا به تصویب رساند که از شرکت هایی مانند هلدینگ علی بابا یا بایدو می خواهد گواهی دهند که تحت کنترل هیچ دولت خارجی نیستند.

براد شرمن، عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا همان روز نسخه موازی این طرح را در این مجلس ارائه کرد. بلومبرگ می گوید معرفی نسخه موازی مصوبه سنا در مجلس نمایندگان در همان روز احتمالاً نشانه ای از حمایت فراحزبی قانونگذاران این مجلس از این طرح ضد چینی است.

هر طرح برای تبدیل شدن به به قانون در آمریکا باید ابتدا در هر دو شاخه قانونگذاری کنگره (مجلس نمایندگان و مجلس سنا) به تصویب رسیده و بعد از آن به امضای رئیس جمهور این کشور برسد.

کنگره آمریکا در بحبوحه تشدید تنش ها میان پکن و واشنگتن در صدد یافتن راه هایی برای اعمال فشار بر چین از زوایای گوناگون است. قانونگذاران آمریکایی در هفته گذشته چین را بابت آنچه به ادعای آنها رفتار با اقلیت های قومی-مذهبی یا سانسور اطلاعات در ماجرای شیوع کرونا خوانده شده به باد انتقاد گرفته اند. پکن این اتهامات را رد نموده است.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت: من کمتر از هیچکس در کنگره- چه در سنا و چه در مجلس نمایندگان- از چین انتقاد ننموده ام.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 2 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 439

به "طرح جدید قانونگذاران آمریکایی علیه چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح جدید قانونگذاران آمریکایی علیه چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید