رویارویی مرکل و لاگارد در مسئله بدهی های یونان

به گزارش مجله سیاران، خبرنگاران: یک روزنامه آلمانی از رویارویی رئیس صندوق بین المللی پول و صدر اعظم آلمان در مسئله بدهی های یونان اطلاع داد.

رویارویی مرکل و لاگارد در مسئله بدهی های یونان

سفر با تور یونان ارزان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید و شهرهای سانتورینی، آتن و میکونوس را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، روزنامه آلمانی راینیشن پست در بخشی از یک گزارش نوشت که کریستین لاگارد، رئیس صندوق بین المللی پول ظاهرا می خواهد صدر اعظم آلمان را مجبور به پذیرش طرح کاهش بدهی های یونان کند.

نویسنده در بخش دیگری از این مطلب نوشت: پاییز آینده مرحله نهایی زورآزمایی این دو سیاستمدار با نفوذ و کاملا متفاوت خواهد بود. لاگارد می خواهد مرکل را مجبور کند که مقاومت خود علیه کاهش بدهی ها برای یونان را بشکند. پیام واضح رئیس صندوق بین المللی پول این است که این سازمان بدون کاهش بدهی های یونان از طرف اروپا دیگر در طرح بسته نجات جدید برای یونان مشارکت نخواهد کرد.

بر اساس ارزیابی صندوق بین المللی پول، یونان در بهترین حالت هم نمی تواند بار بدهی هایش را با نیروی خود رفع کند. بدهی های یونان در دو سال آینده به دویست درصد فراوری ناخالص ملی خواهد رسید چرا که آتن اصلاحات را رد نموده و رکود اقتصادی در کشورش را تشدید می نماید.

صندوق بین المللی پول کاهش بدهی های یونان را در صورتی که این کشور همچنان بخواهد در منطقه یورو باقی بماند امری اجتناب ناپذیر دانست.

در این میان کاهش بدهی های یونان همچنان برای مرکل یک خط قرمز است چرا که این مسئله پشتیبانی مردم و فراکسیون اتحادیه احزاب مسیحی از رویکرد وی در قبال یونان را به خطر می اندازد. در ماه فوریه حدود صد نفر از نمایندگان اتحادیه احزاب متحد مسیحی مجلس آلمان درباره ادامه یاری های اقتصادی به یونان ابراز تردید کردند و در رای گیری اواسط جولای برای ادامه یاری های اقتصادی به یونان نیز حدود 65 نماینده این اتحادیه با طرح بسته نجات سوم برای یونان مخالفت کردند که آمار بی سابقه ای بود.

البته مرکل هم به خوبی می داند که بحران یونان بدون کاهش بدهی های این کشورهمچنان تشدید شده و طولانی تر می گردد چرا که این کشور هیچ شانسی برای دریافت سرمایه گذاری لازم و رشد اقتصادی ندارد. اما مرکل درباره موافقت با این مسئله همچنان تردید دارد. وی می خواهد به این ترتیب یونانی ها را به تحرک بیشتر در مذاکرات درباره شرایط برای بسته نجات اقتصادی جدید وادارد. این مذاکرات باید تا اواسط آگوست سرانجام یابد.

از طرف دیگر مرکل نمی تواند این خطر را به جان بخرد که صندوق بین المللی پول در مسئله یونان کنار زده گردد. صدر اعظم آلمان در اوایل بحران یونان، خود پیشنهاد مشارکت با صندوق بین المللی برای حل این بحران را داد.

منبع: تسنیم
انتشار: 12 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 344

به "رویارویی مرکل و لاگارد در مسئله بدهی های یونان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویارویی مرکل و لاگارد در مسئله بدهی های یونان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید