این بیماران در معرض افسردگی هستند

به گزارش مجله سیاران، براساس یک مطالعه نو، افراد مبتلا به یک نوع بیماری که سطح حمایت اجتماعی آنها کاهش یافته ، تقریباً 2.5 برابر بیشتر در معرض افسردگی قرار دارند.

این بیماران در معرض افسردگی هستند

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از دیلی گاردین، براساس یک مطالعه تازه، شیوع افسردگی در بیماران مبتلا به سرطان روده شایعه است.

یک تیم تحقیقاتی به رهبری دانشگاه ساوتهمپتون، 872 بیمار بزرگسال مبتلا به سرطان کولورکتال غیر متاستاتیک را قبل از جراحی مورد پژوهش قرار دادند و در فواصل زمانی منظم تا 60 ماه پس از جراحی، بررسی های بعدی را انجام دادند.

تجزیه و تحلیل بیشتر یافته ها نشان داد، افراد مبتلا به سرطان روده که سطح حمایت اجتماعی آنها کاهش یافته است، تقریباً 2.5 برابر بیشتر در معرض افسردگی قرار دارند.

لین کالمن، دانشیار پرستاری در دانشگاه ساوتهمپتون و نویسنده اصلی این مقاله گفت: افسردگی در افراد مبتلا به سرطان کولورکتال یک مشکل بالینی مهم است. مطالعه ما نشان می دهد که سطح افسردگی در طول زمان از جمعیت عمومی فراتر می رود. تحقیقات همچنین به ما کمک کرده تا نقاط زمانی مهمی را شناسایی کنیم تا بواسطه برخی از بیماران که در معرض خطر بالای افسردگی هستند راهبردهایی برای شناسایی و ارجاع برای حمایت مناسب ارائه شود.

این یافته ها در Colorectal Disease Journal منتشر شده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 دی 1400 بروزرسانی: 23 دی 1400 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 1346

به "این بیماران در معرض افسردگی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این بیماران در معرض افسردگی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید