محققان: پریشانی ذهنی زنان با رژیم غذایی آنها ارتباط دارد

به گزارش مجله سیاران، نتایج یک آنالیز جدید بیانگر آن است، میان مصرف فست فود، کافئین و حذف وعده صبحانه و پریشانی ذهنی زنان ارتباط وجود دارد.

محققان: پریشانی ذهنی زنان با رژیم غذایی آنها ارتباط دارد

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از یاهو، نتایج یک آنالیز جدید بیانگر آن است، میان مصرف فست فود، کافئین و حذف وعده صبحانه و پریشانی ذهنی زنان ارتباط وجود دارد.

طبق تحقیقات جدید، سطح ناراحتی ذهنی در زنان با الگوی غذایی نادرست بیشتر از مردان است. زنان نسبت به مردان مستعد خوردن غذای ناسالم یا فست فود، حذف صبحانه، مصرف کافئین و غذاهای با قند خون بالا (HG) هستند.

این پژوهش که توسط دانشگاه بینگهمتون، دانشگاه ایالتی نیویورک اجرا شده نشان داد، سلامت روان زنان احتمالاً ارتباط بیشتری با عوامل رژیم غذایی نسبت به مردان دارد.

Lina Begdache، استادیار مطالعات بهداشت و سلامتی در دانشگاه بینگهمتون می گوید: قبلا تحقیقاتی در خصوص رژیم غذایی و خلق و خوی منتشر شده که بیانگر آن است یک رژیم غذایی با کیفیت بالا باعث بهبود سلامت روان می گردد.

محقق این مطالعه گفت: ما یک رابطه کلی بین تغذیه سالم، پیروی از روش های غذایی سالم ، ورزش و بهزیستی ذهنی یافتیم. جالب اینجاست که ما دریافتیم برای الگوهای غذایی نادرست، سطح ناراحتی ذهنی در زنان بیشتر از مردان است، که این امر تأیید می نماید زنان نسبت به مردان بیشتر مستعد مصرف غذای ناسالم هستند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 تیر 1400 بروزرسانی: 7 تیر 1400 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 1097

به "محققان: پریشانی ذهنی زنان با رژیم غذایی آنها ارتباط دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محققان: پریشانی ذهنی زنان با رژیم غذایی آنها ارتباط دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید