10 فیلم ابرقهرمانی پرفروش که از آنچه فکر می کنید سودآورتر بوده اند

به گزارش مجله سیاران، با ظهور مجموعه فیلم های ابرقهرمانی مانند دنیای سینمایی مارول و دنیای پیشرفته دی سی، فیلم های ابرقهرمانی توانسته اند پرفروش و به یکی از پدیده های گیشه تبدیل شوند؛ با این حال برخی از این فیلم ها بیش از آن چه فکرش را می کنید سودآوری نموده اند. دنیای سینمایی مارول با فیلم مرد آهنین (Iron Man) در سال 2008 شروع شد و با تشکر از سایر فیلم های این مجموعه که طی سال های آینده منتشر شدند توانست گیشه را به کلی تسخیر نماید. این اتفاق باعث شد که دی سی به سرعت دنیای خودش را توسعه دهد و دنیایی مشترک برای شخصیت هایی دوست داشتنی مانند بتمن، سوپرمن و زن شگفت انگیز بسازد.

10 فیلم ابرقهرمانی پرفروش که از آنچه فکر می کنید سودآورتر بوده اند

حتی پیش از ظهور این مجموعه فیلم ها هم فیلم های ابرقهرمانی هواداران مخصوص خود را داشتند و هالیوود معمولا از ساختن آن ها سودهای کلانی به جیب می زد؛ از سه گانه مرد عنکبوتی (Spider-Man) سم ریمی گرفته تا سه گانه مردان ایکس (X-Men) و کوشش هایی که در جهت ساختن فیلم هایی درباره بتمن و سوپرمن انجام شده بود. فیلم های ابرقهرمانی همواره ثابت نموده اند که می توانند در گیشه سودآور باشند. این روند بی شک در ادامه هم با توجه به فیلم هایی که دنیای مارول و دی سی قرار است به زودی منتشر نمایند ادامه پیدا خواهد نمود؛ به خصوص فیلم هایی که قرار است جیمز گان آن ها را بسازد. در گذشته اما برخی از فیلم های ابرقهرمانی پرفروش بوده اند که توانسته اند بیش از آن چه مخاطبان فکر می نمایند در گیشه سودآوری نمایند.

10. ونوم (Venom)

 • سال فراوری: 2018
 • کارگردان: روبن فلیشر
 • بازیگران: تام هاردی، میشل ویلیامز، ریز احمد،اسکات هیز
 • امتیاز راتن تومیتوز: 30 از 100
 • امتیاز متاکریتیک: 35 از 100
 • امتیاز IMDb به فیلم: 6.6 از 10

عملکرد ونوم در گیشه از بسیاری دیگر از فیلم های دنیای مارول بهتر بود. یکی از فیلم های ابرقهرمانی پرفروش که بیش از آن چه فکرش را بکنید توانست برای سازندگانش سودآوری کند، ونوم است. ونوم نخستین فیلم ساخته شده از دنیای مرد عنکبوتی شرکت سونی بود که روبن فلیشر کارگردانی آن را بر عهده داشت. تا به امروز یک دنباله و دو اسپین آف برای ونوم ساخته شده است و به زودی قرار است چندین فیلم مرد عنکبوتی در ارتباط با این دنیا منتشر گردد. اگرچه ونوم یکی از ضد قهرمان های شناخته شده دنیای مارول است، خیلی ها مطمئن نبودند که این شخصیت اگر در یک فیلم مخصوص خودش قرار بگیرد چگونه عمل خواهد نمود. بسیاری از منتقدان و مخاطبان نمی دانستند با چه چیزی روبه رو خواهند شد و سازندگان مطمئن نبودند که این فیلم بتواند به سودآوری برسد. آن طور که بعد از اکران این فیلم معین شد، ونوم با تشکر از درخشش ستاره ای به نام تام هاردی و ارتباط هایش با فیلم های مرد عنکبوتی توانست مخاطبان زیادی را به سینماها بکشاند و به سودآوری برسد.

با وجود فروش پیروزیت آمیز این فیلم در گیشه، معمولا وقتی که پای فیلم های ابرقهرمانی پرفروش در میان باشد، آن طور که شایسته است به این فیلم توجه نمی گردد. در خاتمه اکران بین المللی اش، ونوم توانست تقریبا 850 میلیون دلار بفروشد. این مقدار فروش بسیار بیش تر از فروش قسمت های مختلف مرد عنکبوتی شرکت سونی است و حتی در مقایسه با بسیاری دیگر از فیلم های دنیای مارول، ونوم می تواند به راحتی بسیاری از رقیبان را در زمینه فروش در گیشه شکست دهد. از بین 33 فیلمی که دنیای مارول منتشر نموده است، ونوم از 20 فیلم سودآورتر بوده. این فزونی ونوم نسبت به 20 فیلم دیگری که هر کدام آن ها درباره ابرقهرمان ها بودند و بخشی از مجموعه فیلم های مارول، نشان می دهد که پیروزیت این فیلم تا چه مقدار مهم و تاریخی است. ونوم یک فیلم اکشن علمی-تخیلی است که در آن تام هاردی نقش ضد قهرمان اصلی فیلم را ایفا می نماید.

9. موربیوس (Morbius)

 • سال فراوری: 2022
 • کارگردان: دنیل اسپینوزا
 • بازیگران: جرد لتو، مت اسمیت، آدریا آرجونا، جرد هریس
 • امتیاز راتن تومیتوز: 15 از 100
 • امتیاز متاکریتیک: 35 از 100
 • امتیاز IMDb به فیلم: 5.1 از 10

پیش از این که از دنیای مرد عنکبوتی شرکت سونی فاصله بگیریم باید به موربیوس به عنوان نقطه مقابل ونوم در زمینه پیروزیت در گیشه اشاره کنیم. این فیلم بر اساس یکی از ضد قهرمان های کم تر شناخته شده دنیای مارول به همین نام ساخته شده است. موربیوس دومین فیلم از مجموعه فیلم های سونی بود و تمام آن چه توانست دریافت کند نقدهای منفی بودند. اگر نقدهای منفی فراوان را کنار بگذاریم، این فیلم در گیشه به سختی توانست کمی بیش از 160 میلیون دلار در گیشه دنیای بفروشد و اگر این مقدار فروش را در مقابل بوجه 80 میلیون دلاری آن قرار دهیم، احتمالا نمی توانیم این فیلم را چیزی جز یک شکست بنامیم. در این فیلم جرد لتو نقش ضد قهرمان نقش اصلی فیلم، مایکل موربیوس را ایفا می نماید.

مایکل از جوانی به واسطه بیماری ای وحشتناک و دردناک روزگار تیره ای دارد، اما زندگی او وقتی که با برادر تازهش، لوسیان (مت اسمیت) آشنا می گردد تغییر می نماید. لوسیان هم مبتلا به بیماری موربیوس است. این دو برادر به واسطه بیماری مشترکشان پیوندی قدرتمند با یک دیگر برقرار می نمایند. سال ها می گذرد تا این که یک ورز مایکل احتمال نوعی درمان را در یک ژن خاص خفاش های خون آشام پیدا می نماید. وقتی که آزمایش ها به صورت پیروزیت آمیز پیش می روند این ژن مایکل را درمان می نماید، اما در عوض او را تبدیل به یک خون آشام خون خوار می گرداند. در حالی که مایکل سعی می نماید میل شدید خود به خون را محدود کند، برادر او که همچون او تبدیل به یک خون آشام شده است چنین قصدی ندارد. حالا مایکل باید هم قدرت های عجیب و نوظهور خود را مدیریت کند و هم فکری به حال برادر شرور خود نماید.

با وجود نقدهای منفی و فروش پایین در گیشه، آماری وجود دارند که ثابت می نمایند موربیوس بیش از آن چه بسیاری از هواداران باور دارند توانسته است برای شرکت سونی سودآوری کند. یکی از این آمار قابل توجه پیروزی موربیوس بر 5 فیلم دنیای سینمایی مارول است. اگر چه این نکته بیش از هر چیز ثابت می نماید که مارول با ساخت برخی از فیلم های ابرقهرمانی شکست های سختی خورده است، اما از طرفی هم اثبات می نماید که موربیوس یکی از فیلم های ابرقهرمانی پرفروش است که بیش از آن چه فکرش را بکنید توانسته سودآوری کند. 5 فیلمی که موربیوس بیش از آن ها سودآوری نموده است عبارتند از: مجازاتگر: منطقه جنگی (Punisher: War Zone)، الکترا (Elektra)، جهش یافتگان تازه (The New Mutants)، مجازاتگر (Punisher) و گوست رایدر: روح انتقام (Ghost Rider: Spirit of Vengeance).

8. بتمن و رابین (Batman & Robin)

 • سال فراوری: 2018
 • کارگردان: جوئل شوماخر
 • بازیگران: جرج کلونی، آرنولد شوارتزنگر، کریس اودانل، آلیسیا سیلورستون
 • امتیاز راتن تومیتوز: 12 از 100
 • امتیاز متاکریتیک: 29 از 100
 • امتیاز IMDb به فیلم: 3.8 از 10

بتمن و رابین بدترین فیلم دنیای دی سی است و با این حال یکی از پیروز ترین فیلم ها در گیشه محسوب می گردد. یکی دیگر از فیلم هایی که در زمینه یکی از فیلم های ابرقهرمانی پرفروش بودن می تواند باعث شگفتی مخاطبان گردد، بتمن و رابین جوئل شوماخر است. نقدهای منفی ای که این فیلم هنگام اکران دریافت کرد حتی از فیلم هایی مانند موربیوس هم بیش تر بود. بسیاری از منتقدان این فیلم را بدترین فیلم ابرقهرمانی تاریخ نامیدند و این فیلم تا به امروز این لقب را یدک می کشد. با وجود این لقب، بتمن و رابین توانست در گیشه از خودش آمار درخشانی به جا بگذارد.

تا روز خاتمه اکران بین المللی اش، بتمن و رابین توانست در گیشه 238 میلیون دلار بفروشد. این مقدار فروش، بیش از 5 فیلم دنیای مارول که پیش تر به آن ها اشاره شد و موربیوس است. فیلم های دیگری هم هستند که بتمن و رابین از نظر فروش گیشه ای توانسته است از آن ها عملکرد بهتری داشته باشد؛ فیلم هایی مانند بلو بیتل (Blue Beetle)، شزم! خشم خدایان (Shazam! Fury of the Gods)، گرین لنترن (Green Lantern)، چهار شگفت انگیز (Fantastic Four) سال 2015، سوپرمن 2 (Superman II)، جوخه انتحار (The Suicide Squad) سال 2021 و واندروومن 1984 (1984 Wonder Woman). این نام ها ثابت می نمایند که بتمن و رابین در حقیقت تا چه مقدار سودآور بوده است. حقیقتی که با توجه به بودجه سرسام آور این فیلم و کیفیت بسیار پایینش شگفت انگیز است. به عنوان چهارمین و آخرین فیلم در مجموعه فیلم های بتمن شرکت برادران وارنر، بتمن و یار وفادارش رابین در این قسمت در مقابل آقای فریز و چند ضد قهرمان دیگر قرار می گیرند.

7. کاپیتان مارول (Captain Marvel)

 • سال فراوری: 2019
 • کارگردان: آنا بودن، رایان فلک
 • بازیگران: بری لارسون، ساموئل ال. جکسون، بن مندنسون، جایمن هانسو
 • امتیاز راتن تومیتوز: 79 از 100
 • امتیاز متاکریتیک: 64 از 100
 • امتیاز IMDb به فیلم: 6.8 از 10

کاپیتان مارول در پی خط داستانی متناسب با فرمول های از پیش مشخص شده اش بسیار بحت برانگیز شد. بری لارسون ستاره این فیلم در آن حضور یافت چرا که می خواست تصویر مناسبی از زن ها و جامعه رنگین پوست در صنعت سینما به تصویر بکشد. اگر این نیت های خوب را کنار بگذاریم، کاپیتان مارول یک فیلم ابرقهرمانی است با داستانی قابل پیش بینی و تکراری که مخاطبان زیادی بر سر خوب بودن یا نبودن آن با یک دیگر به بحث و جدال پرداخته اند. بسیاری از مخاطبان و منتقدان این فیلم را دوست داشتند و خیلی دیگر آن را قدمی اشتباه برای شرکت فیلم سازی مارول خواندند.

با وجود آن چه گفته شد، داستان گیشه کاپیتان مارول با آن چه بسیاری از مخاطبان ممکن است پیش بینی نمایند فرق دارد. کاپیتان مارول با وجود این نظرهای دوگانه توانست در گیشه به پیروزیت خیره نماینده ای دست پیدا کند و تبدیل به یکی از فیلم های ابرقهرمانی پرفروش گردد. این فیلم توانست در سطح بین المللی بیش از 1.1 میلیارد دلار بفروشد و تبدیل به دهمین فیلم پرفروش تاریخ شرکت مارول گردد. اگرچه بحث های موافقان و مخالفان این فیلم درباره این که کاپیتان مارول چگونه فیلمی بوده است هم چنان ادامه دارد، مقدار فروش این فیلم در گیشه فراتر از آن چیزی است که بسیاری تصور می نمایند. قسمت دوم کاپیتان مارول نتوانست مانند قسمت نخست در گیشه به پیروزیت برسد و با مجموعه فروش 199 میلیون دلار از گیشه خداحافظی کرد.

6. دکتر استرنج در چنددنیای دیوانگی (Doctor Strange in the Multiverse of Madness)

 • سال فراوری: 2022
 • کارگردان: سم ریمی
 • بازیگران: بندیکت کامبربچ، الیزابت اولسون، چیویتل اجیوفور، بندیکت وانگ
 • امتیاز راتن تومیتوز: 73 از 100
 • امتیاز متاکریتیک: 60 از 100
 • امتیاز IMDb به فیلم: 6.9 از 10

دکتر استرنج در چنددنیای دیوانگی تقریبا توانست به باشگاه میلیاردی ها بپیوندد. مانند کاپیتان مارول، اگرچه نه به بدی آن، این فیلم دنیای مارول هم در بین مخاطبان چند دستگی ایجاد کرد. بسیاری آن را فیلمی لذت بخش و پیروزیت آمیز دانستند، در حالی که برخی دیگر آن را یک فیلم با فیلم نامه ای ضعیف در رابطه با دنیا های چندگانه خواندند. از زمانی که سال 2022 این فیلم اکران شد، بسیاری از مخاطبان در فضای مجازی این فیلم را ضعیف ترین فیلم در فاز چهارم دنیای مارول نامیدند. در این فیلم، مارول نگاهی عمیق تر انداخت به چنددنیای و در حالی که هر چه بیش تر به کاوش این دنیا پرداخت، شخصیت های تازهی معرفی کرد و شخصیت های پیشین خود را بیش از پیش سر و شکل داد. مارول در این فیلم ارتباط های تازهی شکل داد و دکتر استفن استرنج را وارد مجموعه ای از اتفاقات عجیب و غریب کرد.

ناامیدی ای که در فضای مجازی از این فیلم وجود دارد، باعث می گردد همه فکر نمایند که این فیلم نتوانسته است به خوبی با مخاطبان عام ارتباط برقرار کند. اگرچه این فیلم در گیشه بین المللی خلاف آن را ثابت کرد. قسمت دوم دکتر استرنج تقریبا 950 میلیون دلار فروخت و توانست پرفروش تر از تمام 10 فیلم دیگری باشد که دنیای مارول بعد از سال 2019 منتشر نموده است. فقط دو فیلم بیش تر از دکتر استرنج 2 فروخته اند: مرد عنکبوتی: دور از خانه (Spider-Man: Far From Home) و مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست (Spider-Man: No Way Home). این رکورد ثابت می نماید که دکتر استرنج در چنددنیای دیوانگی یکی از فیلم های ابرقهرمانی پرفروش است که بیش از آن چه بسیاری از مخاطبان فکر می نمایند توانسته سودآوری کند.

5. مرد عنکبوتی شگفت انگیز 2 (The Amazing Spider-Man 2)

 • سال فراوری: 2014
 • کارگردان: مارک وب
 • بازیگران: اندرو گارفیلد، اما استون، جیمی فاکس، دین دی هان
 • امتیاز راتن تومیتوز: 51 از 100
 • امتیاز متاکریتیک: 53 از 100
 • امتیاز IMDb به فیلم: 6.6 از 10

آخرین تجربه اندرو گارفیلد به عنوان مرد عنکبوتی توانست در گیشه پیروزیت آمیز ظاهر گردد. بدون شکست خوردن مرد عنکبوتی شگفت انگیز 2 تام هالند هرگز به عنوان مرد عنکبوتی انتخاب نمی شد. در پی شکست این فیلم هم از نظر منتقدان و هم از نظر تبلیغاتی، دوران اندرو گارفیلد به عنوان مرد عنکبوتی به خاتمه رسید و تام هالند با حضورش در کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی (Captain America: Civil War) و پنج فیلم دیگر از مجموعه فیلم های دنیای مارول به عنوان بازیگر تازه این شخصیت به دنیا معرفی گردید. با توجه به این تغییرات حیاتی که پس از به اکران در آمدن این فیلم در دنیای مارول رخ داد، هر کسی اجازه دارد فکر کند که مرد عنکبوتی شگفت انگیز 2 در گیشه با شکست روبرو شده است.

در حقیقت اما این فیلم توانست در اکران بین المللی خود عملکرد قابل احترامی داشته باشد. این فیلم در مجموع 700 میلیون دلار فروخت. بودجه این فیلم بین 200 تا 293 میلیون دلار تخمین زده شده است و این به معنای آن است که در بدترین حالت ممکن، مرد عنکبوتی شگفت انگیز 2 توانسته است سرمایه اش را دو برابر کند. این حقیقت باعث می گردد تصمیم مارول برای تغییر دادن بازیگر نقش مرد عنکبوتی عجیب به نظر برسد، چرا که اگر نقدهای منفی این فیلم نبودند، احتمالا این فیلم می توانست خیلی بیش تر از این ها بفروشد. بعد از این که قرار شد اندرو گارفیلد برای همواره با نقش مرد عنکبوتی خداحافظی کند، برنامه ساخت سه فیلم مرد عنکبوتی شگفت انگیز 3 (The Amazing Spider-Man 3) و مرد عنکبوتی شگفت انگیز 4 (The Amazing Spider-Man 4) و شش شرور (Sinister Six) برای همواره متوقف شد.

4. ثور: دنیای تاریک (Thor: The Dark World)

 • سال فراوری: 2013
 • کارگردان: آلن تیلور
 • بازیگران: کریس همسورث، ناتالی پورتمن، تام هیدلستون، آنتونی هاپکینز
 • امتیاز راتن تومیتوز: 67 از 100
 • امتیاز متاکریتیک: 54 از 100
 • امتیاز IMDb به فیلم: 6.8 از 10

یکی از بدترین فیلم های دنیای مارول توانست از برخی از برترین فیلم های این مجموعه فروش بهتری داشته باشد. با توجه به مجموعه 33 فیلمی که دنیای مارول تا به امروز در سینماها به اکران در آورده است، بسیاری از آن ها برای کسب جایگاه بدترین فیلم با یک دیگر در رقابت هستند؛ یکی از این فیلم ها ثور: دنیای تاریک است. این فیلم به مقدار ای ناپیروز بود که در فیلم های بعدی ای مانند ثور: رگناروک (Thor: Ragnarok) که برای شخصیت ثور ساخته شد دنیای آن به کلی بازسازی گشت. این فیلم با توجه به داستان غیرقانع نماینده اش، رابطه باورناپذیر شخصیت هایش با یک دیگر و ضد قهرمان ضعیفش تبدیل به یکی از بدترین فیلم های دنیای مارول شد.

نقدهای منفی ای که این فیلم دریافت کرد و واکنش های منفی مخاطبان به آن باید بی شک منجر به شکست در گیشه می شد، اما در کمال تعجب این فیلم توانست بیش تر از برخی از برترین فیلم های دنیای مارول بلیت بفروشد. فیلم هایی مانند مرد آهنین و لوگان (Logan) که از آن ها به عنوان برخی از برترین فیلم های ابرقهرمانی تاریخ سینما یاد می گردد به ترتیب 585 و 614 میلیون دلار فروخته اند و این در حالی است که ثور: دنیای تاریک توانست بیش از 644 میلیون دلار فروش بین المللی داشته باشد. همان طور که از این نمونه بر می آید، مقدار فروش گیشه ای یک فیلم همواره نشان دهنده کیفیت آن نیست.

3. انتقام جویان (The Avengers)

 • سال فراوری: 2012
 • کارگردان: جاس ویدون
 • بازیگران: رابرت داونی جونیور، کریس اوانز، کریس همسورث، مارک رافلو
 • امتیاز راتن تومیتوز: 91 از 100
 • امتیاز متاکریتیک: 69 از 100
 • امتیاز IMDb به فیلم: 8 از 10

انتقام جویان چهارمین فیلم پرفروش تاریخ دنیای مارول است. فقط سه فیلم توانسته اند بیش تر از انتقام جویان در گیشه بفروشند. یکی از مجذوب کننده ترین نمونه های فیلم های ابرقهرمانی پرفروش، انتقام جویان محصول 2012 است. در این فیلم، برای نخستین بار در تاریخ سینما قدرتمندترین قهرمان های کره زمین در کنار یک دیگر جمع شدند تا تمام هواداران دنیای مارول در سرتاسر دنیا را به وجد بیاورند. این فیلم یکی از اصلی ترین فیلم هایی بود که توانست شرایط را برای فروش خیره نماینده مجموعه فیلم های مارول طی سال های 2014 تا 2019 فراهم کند. از این فیلم معمولا به عنوان یکی از برترین فیلم های ابرقهرمانی تاریخ سینما یاد می گردد و همه می دانند که این فیلم توانست در گیشه عملکرد خیره نماینده ای داشته باشد. اگرچه با این حال انتقام جویان فیلمی است که بیش از آن چه خیلی ها ممکن است پیش بینی نمایند توانست بلیت فروشی کند.

اگرچه مقدار فروش خوب این فیلم بر کسی پوشیده نیست، اما یک نکته وجود دارد؛ دوران طلایی دنیای مارول چند سال بعد از به اکران درآمدن انتقام جویان طی فاز 2 و 3 این مجموعه فیلم ها از راه رسید. اگرچه طی 7 سالی آینده بعد از منتشر شدن انتقام جویان 8 فیلم مارول توانستند بیش از 1 میلیارد دلار بفروشند، اما انتقام جویان هنوز هم چهارمین فیلم پرفروش تاریخ مارول است. طی دوران طلایی مارول در سینما، بیش تر فیلم های این شرکت فیلم سازی توانستند با فروش های خیره نماینده خود گیشه را تسخیر نمایند، اما فقط سه فیلم انتقام جویان: جنگ ابدیت (Avengerd: Infinity War)، انتقام جویان: خاتمه بازی (Avengers: Endgame) و مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست توانستند رکورد فروش انتقام جویان را بزنند. این فیلم در مجموع توانست 1.519 میلیارد دلار بفروشد.

2. مرد آهنین 3 (Iron Man 3)

 • سال فراوری: 2013
 • کارگردان: شین بلک
 • بازیگران: رابرت داونی جونیور، گوئینت پالترو، دان چیدل، گای پیرس
 • امتیاز راتن تومیتوز: 79 از 100
 • امتیاز متاکریتیک: 62 از 100
 • امتیاز IMDb به فیلم: 7.1 از 10

مرد آهنین 3 پرفروش ترین فیلم دنیای مارول است که درباره یک ابرقهرمان ساخته شده. همان طور که در بین فیلم های دنیای مارول معمول است، مرد آهنین 3 فیلمی است که منتقدان و مخاطبان را به دو بخش تقسیم کرد. در حالی که خیلی ها تغییر مسیر ایجاد شده در فیلم که به واسطه ورود پیدا کردن سبک خاص کارگردان آن، شین بلک، در فیلم ایجاد شده بود را دوست داشتند، خیلی ها احساس کردند این تغییر مسیر، شخصیت مرد آهنین را از ریشه های خود دور نموده است و به همین علت این فیلم را یکی از فیلم های ضعیف دنیای مارول نامیدند. اگرچه این فیلم تا به همین امروز هنوز هم می تواند بین تماشاگران بحث و جدل ایجاد کند، اما توانست با فروش درخشان خود در گیشه رکوردی خاص از خودش به جا بگذارد و نشان دهد که اختلافات بین مخاطبان نمی توانند علت بر فروش کم یک فیلم باشند.

مرد آهنین 3 در گیشه بین المللی توانست 1.2 میلیارد دلار بفروشد و این نشان می دهد که مرد آهنین 3 بدون در نظر گرفتن فیلم پلنگ سیاه (Black Panther) پرفروش ترین فیلم تاریخ دنیای مارول است که درباره یک ابرقهرمان ساخته شده. پلنگ سیاه که بعد از مرد آهنین 3 اکران شد تبدیل به یک پدیده فرهنگی و بین المللی شد که توانست رکورد مرد آهنین 3 را هم جابه جا کند. فقط فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست و چهار فیلم انتقام جویان توانستند در دنیای مارول بیش تر از مرد آهنین 3 بفروشند.

1. بتمن (Batman)

 • سال فراوری: 1989
 • کارگردان: تیم برتون
 • بازیگران: مایکل کیتون، جک نیکلسون، کیم بسینگر، جک پلانک
 • امتیاز راتن تومیتوز: 76 از 100
 • امتیاز متاکریتیک: 69 از 100
 • امتیاز IMDb به فیلم: 7.5 از 10

بتمن توانست در گیشه بهتر از نیمی از فیلم های دنیای دی سی بفروشد. در دنیای مدرن فیلم های ابرقهرمانانه به نظر می آید معادله این چنین است که هر فیلمی که دیرتر ساخته گردد، می تواند در گیشه عملکرد بهتری داشته باشد. عملکرد قدرتمند مجموعه فیلم هایی مانند مجموعه فیلم های مرد عنکبوتی، مجموعه فیلم های دنیای مارول و مجموعه فیلم های دنیای دی سی باعث شدند بسیاری فکر نمایند که دنیای فیلم های ابرقهرمانی پیش از این مجموعه ها عملکرد ضعیفی داشته اند. یکی از فیلم هایی که می تواند به کسانی که چنین باوری دارند ثابت کند که اشتباه می نمایند، بتمن سال 1989 است. این فیلم یکی از فیلم های ابرقهرمانی پرفروش است که بیش از آن چه بسیاری ممکن است تصور نمایند بلیت فروخته.

با وجود این که این فیلم 35 سال پیش اکران شده است، تا به امروز توانسته بیش تر از 8 فیلم مدرن دیگر از دنیای دی سی در گیشه بفروشد. با توجه به این که دنیای دی سی از 15 فیلم تشکیل شده است، اگر لیگ عدالت زک اسنایدر (Zack Snyders Justice League) را از معادله بیرون بگذاریم، بتمن تیم برتون نسبت به نیمی از فیلم های دنیای دی سی فروش بهتری داشته است. این نکته ثابت می نماید برخی از فیلم های ابرقهرمانی قدیمی تر که متعلق به دنیای پیش از انتقام جویان و لیگ عدالت هستند چقدر با کیفیت بوده اند. این فیلم توانست در گیشه بیش از 411 میلیون دلار بفروشد.

منبع: screenrant

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 26 خرداد 1403 بروزرسانی: 26 خرداد 1403 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 1735

به "10 فیلم ابرقهرمانی پرفروش که از آنچه فکر می کنید سودآورتر بوده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 فیلم ابرقهرمانی پرفروش که از آنچه فکر می کنید سودآورتر بوده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید