یک گردان از نیروهای منصور هادی تسلیم انصار الله یمن شد

به گزارش مجله سیاران، رسانه های یمنی شنبه شب گزارش دادند که یک گردان کامل وابسته به نیروهای عبدربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن با تمام تجهیزات نظامی خود تسلیم ارتش و کمیته های مردمی یمن شده است.

یک گردان از نیروهای منصور هادی تسلیم انصار الله یمن شد

از رسانه های یمنی، گردان تیپ پیاده نظام یکصد و 17 ارتش هادی تسلیم انصارالله شده است.

این گزارش می افزاید، تسلیم شدن دومین گردان از این تیپ خشم و کینه در میان قبایل ایجاد کرده و آن ها در واکنش به این اقدام از برخی پایگاه های خود عقب نشینی کردند.

براساس این گزارش، این رویدادها، موجب شده است که زمینه پیشروی نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن فراهم شود.

محمد عبدالسلام سخنگوی انصارالله نیز شنبه شب تأکید کرد که تا آزاد سازی یک وجب از خاک یمن، مردم این کشور به مبارزه ادامه خواهند داد.

حسین العزی معاون وزیر امورخارجه دولت نجات ملی یمن وابسته به انصارالله که در صنعا فعالیت دارد نیز هفته گذشته از روی دادن حوادث غافلگیرکننده ای در مأرب خبر داد و گفت که این اتفاقات می تواند به سقوط این شهر بینجامد.

نیروهای ارتش یمن و کمیته های مردمی یمن در ادامه پیشروی در استان مأرب در شمال شرقی این کشور، پیروز شدند، بر منطقه الطَّلّعَة الحمراء در غرب این استان نفت خیز مسلط شوند.

نیروهای ارتش یمن و جنبش انصارالله روز شنبه پس از درگیری شدید با شبه نظامیان دولت مستعفی یمن و فراری به ریاست عبدربه منصور هادی پیروز شدند کنترل منطقه الطَّلّعَة الحمراء و پایگاه های اطراف آن در غرب استان نفت خیز مأرب را تحت کنترل خود درآورند.

در همین ارتباط، شبکه خبری المیادین به نقل از منابع آگاه نوشت: شبه نظامیان هادی و ائتلاف سعودی تلاش کردند تا از اردوگاه های آوارگان یمنی در مأرب (شمال شرقی یمن) به عنوان سپر انسانی برای جلوگیری از پیشروی نیروهای یمنی استفاده کنند.

به گزارش این شبکه، عبدالعزیز بن حبتور نخست وزیر دولت نجات ملی یمن گفت: کسانی که در مارب علیه نیروها و ارتش این کشور می جنگند، عناصر مسلح عضو حزب اخوان المسلیمن الاصلاح، جریان سلفی، تروریست های وابسته به داعش و القاعده هستند.

خبرگزاری الصحافه الیمنیه نیز گزارش داد که نیروهای ارتش یمن و کمیته های مردمی وابسته به انصارالله، جمعه شب به سمت گذرگاه شرقی شهر مارب و ورودی گذرگاه الودیعه در مرز عربستان پیشروی کردند.

در ادامه این گزارش آمده است که نیروهای یمنی بر روستای رغوان مسلط شده و به سمت العلم الابیض و النصود در شمال شرق استان مارب پیشروی کردند.

این پیشروی های ارتش یمن در استان مارب در حالی ادامه دارد که گروه تروریستی داعش اخیرا با انتشار بیانیه ای گفت که در جنگ مارب در کنار ائتلاف متجاوز سعودی قرار گرفته است.

درگیری در مارب از چند روز پیش همزمان با تسلط نیروهای ارتش یمن و کمیته های مردمی وابسته به انصارالله بر پایگاه نظامی ائتلاف سعودی کوفل در منطقه صراوح در مارب آغاز شده است.

از سوی دیگر، هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد اخیرا خواستار کاهش تنش ها در استان مأرب در غرب یمن شده است. مارک لوکاک گفت: هرگونه اقدام نظامی در مأرب پیامدهای انسانی غیرقابل تصوری خواهد داشت و باعث آوارگی صدها هزار نفر می شود.

عربستان سعودی از ششم فروردین 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز و حمایت همه جانبه آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 8 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1400 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 1001

به "یک گردان از نیروهای منصور هادی تسلیم انصار الله یمن شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک گردان از نیروهای منصور هادی تسلیم انصار الله یمن شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید