پرداخت وام قرض الحسنه رهن و اجاره مسکن به مددجویان شروع شد

به گزارش مجله سیاران، به گزارش خبرنگاران، سیدمرتضی بختیاری با اشاره به افزایش هزینه های رهن و اجاره مسکن به ویژه برای اقشار محروم جامعه اضافه نمود: یکی از نگرانی های کمیته امداد در ماه های اخیر موضوع رهن و اجاره مسکن مددجویان بوده که بار سنگینی بر دوش این خانواده هاست که در همین خصوص مکاتباتی با رئیس جمهور و رئیس قوه قضاییه داشته ایم و کمیته ای هم به همین منظور مشخص شده و پیگیری ها ادامه دارد.

پرداخت وام قرض الحسنه رهن و اجاره مسکن به مددجویان شروع شد

جهت دریافت خدمات مراحل ساخت آلاچیق فلزی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

وی ادامه داد: مذاکراتی هم با بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام در همین مورد انجام شد و در نخستین گام، رئیس بنیاد مستضعفان مبلغ 150 میلیارد تومان برای یاری به تامین هزینه های رهن و اجاره مسکن مددجویان کمیته امداد و بهزیستی اختصاص داد.

رئیس کمیته امداد تاکید نمود: 100 میلیارد تومان از این مبلغ متعلق به مددجویان امداد و 50 میلیارد تومان برای مددجویان بهزیستی پیش بینی شده است.

بختیاری با بیان اینکه این مبالغ به وسیله صندوق قرض الحسنه امداد ولایت به صورت وام در اختیار نیازمندان قرار می گیرد اظهار داشت: کمیته امداد نیز 50 میلیارد تومان به همین منظور در نظر گرفته و جمع مبلغ وام قرض الحسنه پرداختی به مددجویان برای یاری به هزینه های رهن و مسکن به 150 میلیارد تومان رسیده است.

وی سقف وام مددجویان برای رهن مسکن در کلانشهرها را 20 میلیون تومان بیان کرد و گفت: مددجویان براساس شهر محل سکونت در سه سطح دسته بندی شده اند که در هر سطح متناسب با هزینه های رهن و مسکن شهرستان، رقم پرداختی تسهیلات متفاوت است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، رئیس کمیته امداد با بیان اینکه پرداخت این تسهیلات وارد فاز اجرایی شده است، اضافه کرد: می دانیم که این رقم جوابگوی میزان افزایش هزینه های رهن و اجاره نیست؛ بنابراین از صاحبخانه ها تقاضا داریم در این شرایط مالی و تورم افسارگسیخته، یار و یاور هموطنان خود باشند تا به امید خدا از این روزهای سخت عبور کنیم.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 3 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 445

به "پرداخت وام قرض الحسنه رهن و اجاره مسکن به مددجویان شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت وام قرض الحسنه رهن و اجاره مسکن به مددجویان شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید