سه سال پس از طوفان پورتو ریکو، هزاران نفر همچنان بی سرپناه هستند

به گزارش مجله سیاران، با گذشت سه سال از وقوع طوفان مرگبار در جزیره پورتو ریکو، هزاران نفر از ساکنین این جزیره همچنان بی سرپناه هستند.

سه سال پس از طوفان پورتو ریکو، هزاران نفر همچنان بی سرپناه هستند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، با گذشت نزدیک به سه سال از وقوع طوفان ماریا در پورتو ریکو هزاران نفر همچنان بی سرپناه هستند.

به نوشته روزنامه دیلی میل، ده ها هزار منزل مسکونی در این جزیره با وجود خسارات شدید همچنان بازسازی نشده اند و بسکمک از ساکنین آن هر سال در معرض طوفان های فصلی قرار دارند.

طوفان ماریا که سپتامبر 2017 (شهریور 96) پورتو ریکو را درنوردید، موجب خسارات جزئی تا شدید به بیش از 786 هزار منزل مسکونی شد اما دولت محلی تا کنون تعمیر جزئی حدود 108 منزل را از محل بودجه فدرال را وعده داده است.

تا کنون 27 هزار نفر از ساکنین این جزیره جهت دریافت تسهیلات تعمیر منازل خود ثبت نام کرده اند اما تا کنون حتی یک مورد تعمیر و بازسازی انجام نشده است.

مقامات محلی پورتو ریکو می گویند تعمیر حدود 45 خانه در دست کار است اما هنوز به اتمام نرسیده اند.

طبق آخرین آمار از شمار تلفات طوفان ماریا در پورتو ریکو، 2975 نفر در این طوفان کشته شدند که 46 برابر آمار اعلام شده توسط کاخ سفید است؛ آماری که سبب تشدید انتقادها از اقدامات دولت ترامپ برای کمک به طوفان زدگان پورتو ریکویی شد.

پورتوریکو مجمع الجزایر واقع در شمال شرقی منطقه کارائیب، از نواحی غیرضمیمه به خاک ایالات متحده آمریکا به شمار می آید که تحت حاکمیت سیاسی آمریکا قرار گرفته است.

سال گذشته میلادی، رئیس جمهور آمریکا، پاسخ و واکنش دولتش به طوفان ماریا را فوق العاده پیروز خواند و مدعی شد که این پاسخ یکی از بهترین کارهایی بوده که در قبال طوفان ها تا به امروز اجرا شده است.

پیش تر ایلاین دوک وزیر امنیت داخلی سابق آمریکا افشا کرد، رئیس جمهور آمریکا قصد داشته پورتوریکو را به فروش برساند.

به نوشته دیلی میل، دوک که در سال 2017 به مدت چند ماه وزیر دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بود گفت، علت تمایل وی برای فروش این جزیره هزینه بالای بازسازی آن پس از وقوع طوفان ماریا بود.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 28 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 557

به "سه سال پس از طوفان پورتو ریکو، هزاران نفر همچنان بی سرپناه هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سه سال پس از طوفان پورتو ریکو، هزاران نفر همچنان بی سرپناه هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید