ولیعهد عربستان، دبیرکل سازمان بهداشت جهانی را تهدید به قتل کرد

به گزارش مجله سیاران، فارس نوشت: یک مجموعه سایبری رژیم سعودی به دستور محمد بن سلمان، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت را تهدید به قتل نموده است.

ولیعهد عربستان، دبیرکل سازمان بهداشت جهانی را تهدید به قتل کرد

پس از انتشار خبر ابتلای حدود 150 نفر از اعضای خاندان آل سعود به کرونا و انتقال ملک سلمان از ریاض به جده، اخبار رسیده از بعضی منابع داخلی عربستان حاکی است دربار آل سعود ضمن جداسازی خاندان پادشاهی از فضاهای پر خطر، دستورالعمل جدیدی برای چگونگی انتشار اخبار مربوط به کرونا به رسانه های این کشور ابلاغ نموده است.

رژیم سعودی که از ابتدای شیوع ویروس کرونا ضمن پنهان کاری درباره تعداد مبتلایان و تلفات بیماری کووید 19 در این کشور، با معرفی ایران به عنوان منشأ فراوری و انتشار این ویروس، سعی نموده بود خود را از مهلکه فشار رسانه ای به جهت ناتوانی در کنترل شیوع این بیماریی برهاند، اکنون مجبور به پذیرش حداقلی این بحران شده است.

در همین خصوص؛ وزیر بهداشت سعودی هشدار داده است در صورتی که مردم به قوانین مبارزه با کرونا اهمیت ندهند این کشور در روزهای آینده شاهد تلفات بیشتری خواهد بود.

دربار سعودی در دستورالعمل رسانه ای خود ضمن تأکید بر بایکوت هرگونه اخبار و اطلاعات مربوط به شیوع و تلفات ویروس کرونا در رسانه های داخلی، شبکه های ضدایرانی وابسته به خود مانند ایران اینترنشنال، ایندیپندنت فارسی و... را موظف به فرافکنی در این خصوص و تشدید عملیات روانی علیه جمهوری اسلامی ایران نموده است.

موضوع نگران کننده در این خصوص؛ گزارش سازمان جهانی بهداشت، از شرایط وخیم بحران کرونا در شبه جزیره عربستان است، موضوعی که با توجه به سابقه این کشور در انتشار ویروس مُرس (از خانواده کووید)، بالاجبار مراسم حج عمره و به احتمال زیاد حج تمتع سال جاری را به تعطیلی کشانده و ضربه مالی بزرگی را به آل سعود وارد نموده است.

در همین حال؛ بنابر اخبار رسیده از منابع داخلی عربستان، مجموعه سایبری مرکز اعتدال که نقش عملیات روانی علیه اهداف رژیم سعودی را به عهده دارد، به دستور شخص محمد بن سلمان وظیفه تهدید تدروس آدهانوم، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت را به عهده داشته است.

آدهانوم چند روز پیش در توئیتی اعلام نموده بود که در یک ماه گذشته، به دلیل اعلام مواضع کارشناسی و صریح درباره اوضاع کرونا در کشورهای مختلف، بارها مورد حملات نژادپرستانه قرار گرفته و تهدید به قتل شده است.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 14 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 349

به "ولیعهد عربستان، دبیرکل سازمان بهداشت جهانی را تهدید به قتل کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ولیعهد عربستان، دبیرکل سازمان بهداشت جهانی را تهدید به قتل کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید