تامین پیش پرداخت خرید واکسن کرونا از سوی بانک مرکزی تا 18 مهر

به گزارش مجله سیاران، سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: با دستور وزیر بهداشت و در راستای مصوبه اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر خرید واکسن کووید19 از ساز و کار کواکس، با هماهنگی های اجرا شده از سوی اداره کل همکاریهای بین المللی وزارت بهداشت، توافقنامه ای توسط رییس سازمان غذا و دارو امضا و به اتحادیه بین المللی واکسن، ارسال شده است.

تامین پیش پرداخت خرید واکسن کرونا از سوی بانک مرکزی تا 18 مهر

کیانوش دنیاپور با اعلام این مطلب، گفت: گام بعدی پس از امضا و ارسال توافقنامه، تامین پیش پرداخت لازم تا 18 مهر (9 اکتبر 2020) است که قاعدتا بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نسبت به تامین این مرحله اقدام خواهد نمود. همچنین در راستای دستور دکتر نمکی وزیر بهداشت در جهت استفاده از منابع ارزی کشورمان در بعضی کشورهای آسیایی، هماهنگی ها و مذاکرات متعددی با وزارت امور خارجه و طرف خارجی به صورت جدی در دستور کار قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: اتحادیه بین المللی واکسن به منظور برجسته کردن ابعاد بین المللی خرید واکسن کووید19، فهرستی از دولت های مشارکت کننده در ساز و کار کواکس را منتشر نموده که جمهوری اسلامی ایران نیز یکی از این کشورها است.

سخنگوی سازمان غذا و دارو اعلام کرد: برای سلامت انسان ها به دور از هرگونه تبعیض و یکسونگری و تحریم ظالمانه، نگاه علمی به مدیریت پاندمی، اولویت سلامت، مشارکت مردم، مسوولیت مشترک و همکاری بین بخشی و بین المللی، رویکرد همه جانبه، توجه به مولفه ها و آثار اجتماعی و مالی بیماری و همچنین تعهد حکومت ها و رهبران کشورها، مهمترین ابزار مقابله دنیای با پاندمی کرونا است.

دنیاپور یادآور شد: در راه مقابله با کرونا، فعالان عرصه سلامت از بهورزان و مراقبان سلامت تا پرستاران، پیراپزشکان و پزشکان و همه کارکنان سلامت، بعنوان خط مقدم دفاع از سلامت عمومی، بیشترین فشار را متحمل شدند و باید در مقابل ایثار و جانفشانی همه مدافعان سلامت به ویژه شهدای عزیزی که جان خویش را فدای سلامت مردم کردند، تعظیم کنیم.

وی گفت: کوشش همگانی در عرصه فراوری واکسن کووید19 و دسترسی همزمان، عادلانه و به دور از تبعیض به واکسن های احتمالی که توسط ساز و کار کواکس با مشارکت سازمان دنیای بهداشت، اتحادیه دنیای واکسن و سایر نهادهای بین المللی مدیریت می گردد و پیوستن جمهوری اسلامی ایران به این ساز و کار در کنار بیش از 180 کشور دنیا، درس دیگری در پاندمی کرونا است که برای مقابله با مسائل دنیای، راهی به جز همکاری و مشارکت دنیای وجود ندارد.

انتهای پیغام

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 12 آبان 1399 بروزرسانی: 12 آبان 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 648

به "تامین پیش پرداخت خرید واکسن کرونا از سوی بانک مرکزی تا 18 مهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تامین پیش پرداخت خرید واکسن کرونا از سوی بانک مرکزی تا 18 مهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید