نوادا و پنسیلوانیا آبی شدند، جو بایدن پیروز شد؛ ترامپ: 214 ، بایدن: 290

به گزارش مجله سیاران، تهران (پانا) - سه روز از شمارش آرای پنجاه و نهمین دور انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گذشت، در حالیکه دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان با 214 رای الکترال کسب نموده اما امشب با اتمام شمارش آراء در ایالات پنسیلوانیا و نوادا او توانست برنده این ایالات شده و تعداد آرای الکترال خود را به 290 رای الکترال برساند و به صورت غیررسمی به عنوان رئیس جمهوری ایالت متحده آمریکا انتخاب شد. با اخبار لحظه به لحظه این انتخابات با ما همراه باشید.

نوادا و پنسیلوانیا آبی شدند، جو بایدن پیروز شد؛ ترامپ: 214 ، بایدن: 290

انتخابات آمریکا که از ساعت 14:30 دقیقه روز 13 آبان به وقت تهران آغاز شد، مشارکتی وسیع را شاهد بود و طبق اعلام رسانه های آمریکایی بیشترین مشارکت تاریخ انتخابات این کشور یعنی حدود 76 درصد را ثبت کرد. رکورد دیگر ثبت شده در این انتخابات، میزان رای جو بایدن، نامزد دموکرات هاست که بیشترین میزان رای ادوار انتخابات آمریکا تا این لحظه نزدیک 75 میلیون رای به نام خود به ثبت رسانده است، این در حالی است که هنوز شمارش آرا در 3 ایالت مهم این کشور به انتها نرسیده است و دونالد ترامپ هم با کسب بیش از 70 میلیون رای و البته با طرح شکایات مختلف در هر ایالتی که بایدن در آن پیشتار است، به دنبال رقیب دموکرات خود است.

شمارش آراء در ایالت های مختلف آمریکا از ساعت 3 بامداد روز چهارشنبه 14 آبان به وقت تهران آغاز شده است و طبق آخرین شمارش تا به امروز در میزان تصاحب آرای الکترال، نامزد حزب دموکرات یعنی جو بایدن پیروز شده است.

ساعت 13:40 روز 18 آبان/ آخرین آرای مردمی بایدن و ترامپ

75,196,516 میزان آرای بایدن است. یعنی او 50.6% آرای مردمی را از آن نموده است. وی با 290 رای الکترال رئیس جمهوری آمریکا شده است

70,803,881 میزان آرای ترامپ است. یعنی وی 47.7% آرای مردمی را کسب نموده است. وی با 214 رای الکترال در رقابت انتخاباتی آمریکا بازنده شد.

هنوز کار شمارش آرا در سه ایالت کارولینای شمالی، آلاسکا و جورجیا ادامه دارد. این ایالات در مجموع 34 رای الکترال دارند.

ساعت 04:00 روز 18آبان/ فاکس نیوز: ترامپ شکست را خواهد پذیرفت

شبکه خبری فاکس نیوز نوشت: ترامپ همچنین متعهد می گردد که قدرت را به صورت مسالمت آمیز منتقل کند.

ساعت 20:38 روز 17 آبان/ افزایش آرای الکترال جو بایدن به 290 رای

رسانه های آمریکایی و حتی فاکس نیوز رسانه نزدیک به جمهوری خواهان نیز بایدن را پیروز ایالت نوادا اظهار داشتند. نوادا دارای 6 رای الکترال است. به این ترتیب آرای الکترال بایدن به 290 رای افزایش یافت.

ساعت 19:57 روز 17 آبان/ بایدن رئیس جمهور شد

هر نامزد برای پیروزی در انتخابات به 270 رای الکترال از مجموع 538 رای الکترال در این کشور احتیاج دارد. امشب خبرگزاری آسوشیتدپرس اظهار داشت که با شمارش آراء ایالت پنسیلوانیا، جو بایدن پیروز این ایالت شده است و به این ترتیب تعداد آرای الکترال جو بایدن به 284 رای رسیده است و وی به صورت غیررسمی پیروز انتخابات آمریکا شده است.

نتایج شمارش آراء تا به امروز در ایالات مختلف آمریکا به توضیح زیر است:

دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوری خواه

کنتاکی (8)، اوکلاهاما (7)، تنسی (11)، وست ویرجینیا (5)، آرکانزاس (6)، می سی سی پی (6)، آلاباما (9)، کارولینای جنوبی (9)، ایندیانا (11)، وایومینگ (3)، داکوتای جنوبی (3)، داکوتای شمالی (3)، لوئیزیانا (8)، نبراسکا (5)، کانزاس (6)، میسوری (10) آیداهو (4) یوتا (6) اوهایو (18) فلوریدا (29) تگزاس (38) آیووا (6) مونتانا (3)، مین (1)

جو بایدن، نامزد حزب دموکرات

ورمونت (3)، مریلند (10)، نیوجرسی (14)، ماساچوست (11)، واشنگتن دی سی (3)، دلاور (3)، ویرجینیا (13)، ایلینوی (20)، کنتیکت (7)، رودآیلند (4)، نیویورک (29)، نیومکزیکو (5)، کلورادو (9) نیوهمپشایر (4) ایالت واشنگتن (12)، اورگان (7)، کالیفرنیا (55) مینه سوتا (10) آریزونا (4) هاوایی (4)، مین (4)، ویسکانسین (10)، میشیگان (16) پنسیلوانیا (20)، نوادا (6)

در مجموع 538 رای الکترال وجود دارد که هنوز 34 رای الکترال و نتایج نهایی انتخابات در 3 ایالت آمریکا همچنان باقی مانده است. آلاسکا (3)، جورجیا (16)، کارولینای شمالی (15).

(در ایالات متحده، نامزد ریاست جمهوری با اکثریت آرایی که در روز انتخابات به دست می آورد، پیروز نمی گردد بلکه این آرای الکترال هستند که رییس جمهور را مشخص می نمایند و هر نامزدی که دست کم 270 الکترال کالج از مجموع 538 رای الکترال را به دست آورد، رییس جمهور خواهد بود. هر ایالت بر اساس جمعیتش دارای تعداد مشخصی رای الکترال است که هر یک از دو نامزد می توانند با پیروزی نسبی در هر ایالتی، تمام آرای الکترال آن ایالت را از آن خود نمایند. البته نسبت جمعیت هر ایالت با تعداد آرای الکترال آن متناسب نیست، به این معنی که ایالت کالیفرنیا با جمعیت حدود 40 میلیون نفر (در سال 2020) دارای 55 رای الکترال است (حدودا به ازای هر 730 هزار نفر یک رای الکترال) اما ایالتی همچون وایومینگ با جمعیت تقریبی 580 هزار نفر سه رای الکترال دارد (حدودا به ازای هر 193 هزار نفر یک رای الکترال).

ساعت 20 روز 17 آبان/ بایدن رییس جمهور آمریکا شد

ان بی سی و آسوشیتدپرس نیز جو بایدن را پیروز انتخابات و رییس جمهور بعدی آمریکا اظهار داشتند.

ساعت 19:27 روز 17 آبان/ترامپ دوباره ادعای پیروزی کرد: من این انتخابات را با اختلاف زیاد برنده شدم!

توییتر روی این توییت هشدار اطلاعات نادقیق گذاشته و تاکید نموده است که نتایج انتخابات هنوز اعلام نشده است.

ساعت 18روز 17 آبان/تازه ترین ادعاهای ترامپ درباره تقلب در انتخابات آمریکا

صدها هزار رای به صورت غیرقانونی بعد از ساعت 8 شب روز رای گیری، ارائه شده است این آرا تماما و به سادگی نتایج انتخابات راتغییر داده اند، هم در پنسیلوانیا و هم در جاهای دیگری که اختلاف آرا به اندازه تار مو بوده است.

جدای از این صدها هزار رای غیرقانونی که اجازه آنالیز آنها داده نشده است قطعا نتایج انتخابات را در تعداد قابل توجهی ازایالت ها تغییر داده اند، جاهایی مثل پنسیلوانیا که همه فکر می کردند ما در آن به راحتی برنده خواهیم شد، مقدار قابل ملاحظه ای از آراگم شده است بدون این که به کسی اجازه داده گردد که به عنوان ناظر در حوزه ها حضور داشته باشد.

برای مدت زمانی بسیار طولانی چیزهای بدی رخ داده است که با یک شفافیت قانونی اجازه رخ دادن پیدا نمی کرد. درها را بسته بودندو پنجره ها را پوشانده بودند تا ناظران نتوانند چیزی که در اتاق های شمارش آرا رخ می دهد را ببیند. آن داخل اتفاق های بدی رخ دادهاست، تغییرات بزرگی اعمال شده است.

ساعت 14:26 روز 17 آبان/ اولین کشور به بایدن تبریک گفت

نخست وزیر فیجی در حالی که هنوز نتایج قطعی و نهایی انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا اعلام نشده، به جو بایدن نامزد دموکرات ها، در حساب کاربری خود در توئیتر تبریک گفت و خواهان بازگشت ایالات متحده به پیمان اقلیمی پاریس شد. فرانک باینیماراما اضافه نمود: ما یک سیاره (کره زمین) داریم که باید آن را با یکدیگر از شرایط وخیم آب و هوایی نجات دهیم و یک اقتصاد جهانی داریم که باید از عواقب ناشی از شیوع ویروس کرونا، بهتر از قبل دوباره آن را با یکدیگر بسازیم؛ اکنون بیش از هر زمان دیگری به چندجانبه گرایی ایالات متحده احتیاج داریم.

ساعت 13:22 روز 17 آبان/ تحقیقات درباره سوءاستفاده انتخاباتی ترامپ از کاخ سفید

دیده بان فدرال آمریکا موسوم به دفتر شورای ویژه که یک نهاد مستقل قضایی در آمریکا است تحقیقاتی را در زمینه اتهام سواستفاده ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ از کاخ سفید بعنوان مقر و مرکز انتخاباتی در روز انتخابات، آغاز نموده است.

بنابر قانون هچ مصوب سال 1939میلادی، به غیر از شخص رئیس جمهوری و معاون رئیس جمهوری آمریکا، سایر کارکنان در دستگاه های اجرایی فدرال آمریکا از دخالت در فعالیت های سیاسی، بخصوص سوءاستفاده از مقام خود برای اعمال نفوذ در امر انتخابات منع شده اند.

ترامپ متهم است که از فضای دفتر واقع در ساختمان اجرایی آیزنهاور که از متعلقات به ساختمان کاخ سفید است، بعنوان مقر انتخاباتی خود و اتاق جنگ استفاده نموده است.

ساعت 12:33 روز 17 آبان/ مک کانل: انتقال قدرت مسالمت آمیز خواهد بود

مک کانل، رهبر جمهوری خواهان در سنا اظهار داشت به طور قطع انتقال قدرت به شکل مسالمت آمیز انجام خواهد شد.

ساعت 12:20 روز 17 آبان/ آخرین شرایط شمارش آرا در ایالات باقی مانده

آریزونا؛ در این ایالت بایدن با 29,861 رای از ترامپ جلو است. رسانه ها از جمله آسوشیتدپرس بایدن را پیروز این ایالت دانسته و یازده رای الکترال آن را به حساب او گذاشته اند.

پنسیلوانیا؛ بایدن 28,833 رای از ترامپ جلو است. این ایالت با 20 رای الکترال مهم ترین ایالت باقی مانده است و به تنهایی - جتی بدون احتساب آریزونا - می تواند بایدن را به 270 رای لازم برای ورود به کاخ سفید برساند.

نوادا؛ بایدن در این ایالت 22,657 رای بیش از ترامپ دارد. البته شمارش آرا همچنان در جریان است.

جورجیا؛ در این ایالت تقریبا 99 درصد آرا شمرده شده بود اما به دلیل اختلاف بسیار اندک دو نامزد مقام ها بر اساس قوانین ایالتی اظهار داشتند که آرا بازشماری خواهد شد. بایدن فقط 4,395 رای از ترامپ جلو است.

ساعت 10:46 روز 17 آبان/ همه آرا باید شمرده شوند، مردم تغییر می خواهند

جو بایدن در سخنانی گفت صدای مردم باید شنیده گردد؛ آن ها تغییر می خواهند. او گفت در جهت دریافت 300 رای الکترال هستم و بار دیگر تثبیت می کنیم که دموکراسی 224 ساله این کشور همچنان کارایی دارد.

ساعت 10:40 روز 17 آبان/ افزایش اختلاف آرای مردمی بایدن با ترامپ به 4 میلیون

ساعت 10:23 روز 17 آبان/ سخنگوی بایدن: متجاوزان را از کاخ سفید بیرون می کنیم

سخنگوی جو بایدن، نامزد حزب دموکرات انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا اظهار داشت که در صورت امتناع ترامپ از قبول شکست در انتخابات، او را از کاخ سفید بیرون می نماید. اندرو بیتس سخنگوی جو بایدن گفت: آمریکایی ها درباره نتیجه این انتخابات تصمیم خواهند گرفت. وی اضافه نمود: مقامات آمریکایی کاملاً قادر به اخراج متجاوزان از کاخ سفید هستند.

ساعت 10:15 روز 17 آبان/ آرای الکترال پنسیلوانیا در چنگ بایدن/ احتمال بازشماری آرا در جورجیا

تا به امروز 98 درصد آرا در ایالت پنسیلوانیا که 20 رای الکترال ارزشمند دارد، شمارش شده و نتایج بدست آمده تا اینجا، حاکی از آن است که بایدن به راحتی می تواند این 20 رای الکترال را در سبد خود بریزد و کلید ورود به کاخ سفید را دریافت کند. بایدن روز چهارشنبه گذشته بیش از 600 هزار رای از ترامپ جمهوری خواه در ایالت پنسیلوانیا عقب تر بود، حالا نه تنها از او در این ایالت کلیدی سبقت گرفته بلکه توانسته فاصله خود با ترامپ را به حدود 20 هزار رای افزایش دهد. به نظر می رسد این فاصله با ادامه فرایند شمارش آرا، بیشتر هم بگردد. از 98 درصد آرای شمرده شده در ایالت پنسیلوانیا، بایدن 4324151 رای و ترامپ 4304419 رای کسب نموده اند. به عبارت دیگر، بایدن تا به امروز 49.6 درصد آرا و ترامپ هم 49.3 درصد آرای ایالت پنسیلوانیا را به خود اختصاص داده اند.

بایدن همچنین در ایالت جورجیا از ترامپ پییش گرفته است. با توجه به اینکه فاصله تعداد آرای دو رقیب در این ایالت که 16 رای الکترال دارد، فاصله چندانی نیست، احتمال شمارش مجدد آرا در این ایالت وجود دارد. بایدن همچنین در ایالت نوادا با 6 رای الکترال پیشتاز است و پیروزی او در این ایالت هم تقریبا قطعی است.

آخرین شرایط آرای مردمی و الکترال نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به توضیح زیر است:

ساعت 02:37 روز 17 آبان/ سخنگوی کاخ سفید: 6 هزار رای ترامپ در میشیگان برای بایدن لحاظ شده است

سخنگوی کاخ سفید مدعی شد 6 هزار رای جمهوری خواهان در بخش آنتریم میشیگان به خاطر نرم افزار گلیچ به حساب دموکرات ها منظور شده است. کایلی مک انانی عصر آدینه در صحفه توئیتری خود با اشاره به اظهارات لورا کاکس رئیس حزب جمهوری خواه در ایالت میشیگان، این مطلب را بیان کرد.لورا کاکس عصر آدینه اظهار کرد یک اشکال در نرم افزار مورد استفاده برای جدول بندی آرای بخش آنتریم میشیگان باعث شد که حداقل 6 هزار رای جمهوری خواهان برای دموکرات ها شمرده گردد.

وی اضافه نمود اشتباه محاسبه، ابتدا توسط یک کارمند شهرستان گزارش شده است. یک تحقیق کوتاه نشان داد که 47 شهرستان در میشیگان نیز ممکن است دچار همان مشکل مشابه با همان نرم افزار شده باشند که می تواند باعث گردد آرای جمهوری خواهان افزایش یابد.

ساعت 02:30 روز 17 آبان/ ترامپ: بایدن نباید ادعای پیروزی کند

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در توئیتی نوشت: جو بایدن نباید به غلط ادعای دفتر ریاست جمهوری را بکند. من هم می توانم این ادعا را داشته باشم. فرایند قانونی تازه آغاز شده است!

آخرین شرایط شمارش آراء در ایالت های سرنوشت ساز

ساعت 00:30 روز 17 آبان/ دریافت 18 هزار رای پستی نظامیان در ایالت جورجیا

مدیر انتخابات ایالت جورجیا گفت: ما حدود 18000 رای پستی نظامیان را دریافت نموده ایم و منتظر دریافت تعداد بیشتری از این آراء هستیم.

ترامپ پیش از این مدعی عدم شمارش آرای نظامیان شده بود.

دونالد ترامپ که از محبوبیت جو بایدن به شدت عصبانی است از ساعاتی بعد از شمارش آراء در ایالات مختلف مدعی شد که وی پیروز تمامی ایالاتی است که جو بایدن به عنوان پیروز آ نها اعلام شده است. بعد از درخواست توقف شمارش آراء و شکایات وی از نحوه شمارش آراء در چند ایالت اما قضات و وزرای داخلی آن ایالات درخواست های ترامپ را رد کردند تا اینکه وی در تهدیدهای مکرر تاکید نمود که انتخابات ریاست جمهوری را به دیوان عالی خواهد کشاند تا قاضی درباره پیروز نهایی انتخابات آمریکا نظر دهد.

مهمترین اتفاقات، اظهارنظرها و خبرهای مربوط به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را می توانید در گزارش های یک و دو پانا از زمان آغاز شمارش آرای پنجاه و نهمین دور انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بخوانید.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 18 آذر 1399 بروزرسانی: 18 آذر 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 724

به "نوادا و پنسیلوانیا آبی شدند، جو بایدن پیروز شد؛ ترامپ: 214 ، بایدن: 290" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوادا و پنسیلوانیا آبی شدند، جو بایدن پیروز شد؛ ترامپ: 214 ، بایدن: 290"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید