مرد ثروتمندی که برای تفریح به فضا می رود

به گزارش مجله سیاران، روسکوسموس، سازمان فضایی فدرال روسیه روز پنجشنبه گفت که یوساکو مایزاوا، میلیاردر ژاپنی و یوزو هیرانو، دستیار وی ماه دسامبر سال جاری به عنوان گردشگر به ایستگاه فضایی بین المللی خواهند رفت.

مرد ثروتمندی که برای تفریح به فضا می رود

بنا به اعلام سازمان فضایی فدرال روسیه این سفر 12 روزه خواهد بود. الکساندر میسورکین، فضانورد روسی فرماندهی این سفر فضایی را برعهده خواهد داشت. مسافران قرار است از ماه ژوئن (خرداد/تیر) تمرینات خود را برای اعزام به ایستگاه فضایی بین المللی آغاز کنند.

یوساکو مایزاوا همچنین در نظر دارد در سال 2023 با کمک شرکت اسپیس ایکس، متعلق به ایلان ماسک به سفری به دور کره ماه برود. او قصد دارد هشت نفر را نیز همراه با خود به ماه گردی ببرد.

یوساکو مایزاوا درباره علاقه اش به سفر فضایی گفته است: به حدی برای کشف زندگی در فضا کنجکاوم که در نظر دارم خودم کشفش کنم و تجربه ام را از طریق کانالم بر روی یوتیوب با جهان به اشتراک بگذارم.

روسکوسموس روز هشت دسامبر (17 آذر) را به عنوان تاریخ آغاز سفر فضایی یوساکو مایزاوا و دستیارش اعلام کرده است. سازمان فضایی فدرال روسیه در حالی این برنامه گردشگری فضایی را گفت که سال گذشته انحصار اعزام انسان به فضا را به دنبال موفقیت های شرکت اسپیس ایکس از دست داد.

سازمان های فضایی آمریکا و اروپا تا پیش از آن برای اعزام فضانورد به فضا به روسکوسموس روی می آوردند. به این ترتیب به نظر می رسد موفقیت اسپیس ایکس ضربه ای مالی به سازمان فضایی روسیه زده باشد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 22 خرداد 1400 بروزرسانی: 22 خرداد 1400 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 1070

به "مرد ثروتمندی که برای تفریح به فضا می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرد ثروتمندی که برای تفریح به فضا می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید