محدودیت های تردد کاهش با افزایش تزریق 2 دز واکسن می یابد

به گزارش مجله سیاران، وحیدی گفت: با توسعه واکسیناسیون دو دوز، محدودیت های اجتماعی و تردد ها کمتر می شود و انجام تست pcr منفی هم می تواند جایگزین تزریق واکسن شود، ولی از آنجا که هزینه بیشتری دارد شاید در سفر های داخلی مورد اقبال کمتر واقع شود.

محدودیت های تردد کاهش با افزایش تزریق 2 دز واکسن می یابد

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، احمد وحیدی وزیر کشور عصر امروز (سه شنبه) در حاشیه جلسه قرارگاه ستاد ملی کرونا در جمع خبرنگاران گفت: در جلسه امروز راجع به بازگشایی دانشگاه ها و نقاط ضعف و آسیب های آن و همچنین درباره سامانه هوشمند مدیریت محدودیت ها بحث شد که این طرح پیشرفت های خوبی داشته است و با چند مرحله آزمایش دیگر آمادگی اجرا به شکل گسترده تری در کشور دارد.

وزیر کشور ضمن اشاره به اهمیت تزریق دو دز واکسن برای کسانی که می خواهند محدودیت های کمتری داشته باشند، گفت: برای افراد شاغل در حمل و نقل عمومی اجبار شد تا حتما 2 دوز واکسن را تزریق کنند تا محدودیت های حمل و نقل را کمتر کنیم.

وحیدی افزود: در این نشست درباره مسایل کلان دارویی و سایر مسایل وابسته هم بحث شد.

وزیر کشور درخصوص تکلیف اجرای مصوبه حضور 50 درصد مسافران در وسایل حمل و نقل عمومی از آذرماه نیز گفت: با توسعه واکسیناسیون دو دز، این محدودیت ها کمتر می شود و انجام تست پی سی ار منفی هم می تواند جایگزین تزریق واکسن شود، ولی از آنجا که هزینه بیشتری دارد شاید در سفر های داخلی مورد اقبال کمتر واقع شود.

وزیر کشور ادامه داد: مسافران برای خروج از مرز ها حتما باید تست پی سی ار منفی داشته باشند.

وحیدی تاکید کرد: درباره مصوبه منع تردد شبانه نیز در ستاد ملی کرونا بحث شد، ولی لغو آن تصویب نشد که امروز مجددا در این باره بحث و بررسی شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 دی 1400 بروزرسانی: 2 دی 1400 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 1320

به "محدودیت های تردد کاهش با افزایش تزریق 2 دز واکسن می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محدودیت های تردد کاهش با افزایش تزریق 2 دز واکسن می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید