اعلام میزان و زمان پرداخت یارانه ویژه کرونا

به گزارش مجله سیاران، خبرنگاران: دولت با هدف حمایت از خانوارهای فاقد درآمد ثابت یا خانوارهایی که درآمدی ندارند و به دلیل شیوع کرونا با آسیب جدی کسب و کار روبرو شده اند دو بسته ویژه حمایتی را تدارک دیده است.

اعلام میزان و زمان پرداخت یارانه ویژه کرونا

به گزارش خبرنگاران به نقل ازخبرآنلاین،رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: کسانی که شغل خاصی برای تامین درآمد ثابت ندارند، توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شناسایی شده اند و تا سرانجام اسفند ماه جاری یک بسته حمایتی اختصاص یافته و به آنان مبالغی پرداخت خواهیم کرد.

محمدباقر نوبخت اضافه نمود: سه میلیون خانوار فاقد درآمد ثابت شناسایی شده اند و بین 200 تا 600 هزار تومان به آنان پرداخت می گردد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور شناسایی 4 میلیون خانوار دارای مشاغل خرد که به علت شیوع کرونا و کسادی بازار شب عید با مسائل اقتصادی و معیشتی روبرو هستند را مورد توجه قرار داد و عنوان نمود: به همین دلیل بین یک تا 2 میلیون تومان وام به صورت قرض الحسنه و بدون ضامن برای این قشرها در نظر گرفته شده است.

معاون رئیس جمهور پرداخت اعتباری بالغ بر 250 میلیارد تومان اعتبار به مجموعه دانشگاه علوم پزشکی گیلان برای جبران کمبودها را از دیگر اقدامات حمایتی دولت تلقی کرد و ابراز داشت: موضوع بسته های حمایتی کونایی از حمایت معیشتی انتهای سال جدا است و اجرای هر کدام از این طرح ها به صورت مستقل در دستور کار واقع شده است.

نوبخت با اشاره به اینکه وام های قرض الحسنه مذکور به صورت 27 ماهه از محل یارانه ها بازپرداخت خواهد شد توضیح داد: علاوه بر مبالغی که قبلاً به دانشگاه علوم پزشکی گیلان پرداخت شد معادل 160 میلیارد تومان منابع اقتصادی نیز از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور جهت تأمین 18 قلم کالای مورد احتیاج در اختیار این مجموعه نهاده شد.

معاون رئیس جمهور مهار کرونا در چین را مورد توجه قرار داد و ضمن ابراز امیدواری از مهار این ویروس تا چند ماه آینده در سراسر دنیا و ایران گفت: تا به امروز هزار و 600 میلیارد تومان اعتبار بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور جهت برطرف احتیاجهای کادر درمانی پرداخت شده است و این حمایت ها همچنان ادامه دارد.

یارانه کرونا چه زمانی واریز می گردد؟

بررس ها نشان می دهد یارانه ویژه برای اقشار آسیب پذیر و کسانی که درآمد ثابت ندارند، در هفته سرانجامی سال واریز خواهد شد. در این راستا سازمان برنامه و بودجه و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این زمینه مسئولیت اصلی را بر عهده دارند.

هر چند نوبخت تاکید دارد سه میلیون خانوار واجد شرایط شناسایی شده اند اما توضیحات تکمیلی رئیس امور سلامت و رفاه اجتماعی سازمان برنامه و بودجه نشان می دهد در مرحله اول در اجرای طرح بسته حمایتی برای شاغلان فاقد درآمد ثابت و متغیر حدود یک و نیم میلیون خانوار بین 200 تا 600 هزار تومان بسته حمایتی را در هفته آینده دریافت خواهند کرد.

بر اساس این گزارش ، دولت با هدف حمایت از شاغلان فاقد درآمد ثابت یا حتی افراد بدون درآمد، دو بسته حمایتی را تدارک دیده است. بسته اول نقدی است . عوض پور، رئیس امور سلامت و رفاه اجتماعی سازمان برنامه و بودجه مبالغ پرداختی در این قالب را به خانوار یک نفره 200 هزار تومان، خانوار دو نفره 300 هزار تومان، خانوار سه نفره 400 هزار تومان، چهار نفره 500 هزار تومان و خانوار پنج نفره یا بیشتر رقم 600 هزار تومان خواهد بود.

بسته دوم بحث خرید اعتباری را در بر می گیرد به گونه ای که کارگران ساختمانی و کارگران فصلی و روزمزد و دستفروشان و رانندگان تاکسی و کارگران رستوران ها می توانند یک الی دو میلیون تومان خرید اعتباری انجام دهند.این تسهیلات با کارمزد 4 درصد می باشد و پس از ثبت نام متقاضیان و استحقاق سنجی افراد، به نوبت پرداخت خواهد شد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 12 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 274

به "اعلام میزان و زمان پرداخت یارانه ویژه کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام میزان و زمان پرداخت یارانه ویژه کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید