شکایت انجمن روزنامه نگاران از رییس جمهوری کرونایی برزیل

به گزارش مجله سیاران، بولسونارو روز سه شنبه در حالی که کرونا داشت گروهی از خبرنگاران را به کاخ ریاست جمهوری دعوت کرد تا به آنها اطلاع دهد تست او مثبت شده است.

شکایت انجمن روزنامه نگاران از رییس جمهوری کرونایی برزیل

با تور برزیل از کشور زیبای فوتبالیست ها دیدن کنید و شهرهای زیبای ریو و برازیلیا را ببینید.

انجمن روزنامه نگاران برزیل اظهار داشت از ژائیر بولسونارو رییس جمهوری برزیل به خاطر به خاطر انداختن جان خبرنگاران هنگام مصاحبه مطبوعاتی روز سه شنبه گذشته به دیوان عالی برزیل شکایت می نماید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از وب سایت لاتین آمریکا تریبون، انجمن روزنامه نگاران برزیل (ABI) اعلام نموده بولسونارو روز سه شنبه بدون رعایت فاصله اجتماعی گروهی از خبرنگاران را به کاخ ریاست جمهوری دعوت کرد و در آنجا رسما اظهار داشت که به کرونا مبتلا شده است.

به گفته این انجمن، بولسونارو در اواخر مصاحبه چند قدم عقب رفته و ماسک خود را برداشته و صحبت نموده است و جان خبرنگاران حاضر در اتاق را به خطر انداخته است.

پائولو جرونیمو دوسوسا رییس انجمن روزنامه نگاران برزیل در بیانیه خود تاکید نموده : بولسوناروعلی رغم اینکه می دانسته مبتلا به کووید-19 است به اعمال مجرمانه خود ادامه داده و جان دیگران را به خطر می اندازد.

دوسوسا گفت که رئیس جمهوری برزیل با این اقدام خود قانون توصیه شده جداسازی برای بیماران کرونایی را شکسته است و روزنامه نگارانی را از رسانه های حامی خود دعوت نموده تا به آنها اطلاع دهد به کووید-19 مبتلا است.

بولسونارو 65 ساله تنها با یک ماسک ساده سفید و بدون رعایت فاصله اجتماعی در مقابل میکروفون و دوربین خبرنگاران در اتاق ظاهر شد و حتی در انتهای مصاحبه ماسک خود را از صورتش برداشت. او در انتها مصاحبه چند قدم از خبرنگاران فاصله گرفت و ماسک را از صورتش برداشت و حرف های انتهای خود را بدون ماسک اعلام کرد.

بنا به بیانیه انجمن روزنامه نگاران برزیل، بولسونارو با این اقدام خود ماده 131 قانون کیفری برزیل را نقض نموده است. این قانون به کسی که باعث صدمه به سلامت دیگران گردد مجازات 1 تا 4 سال زندان و یا جریمه اقتصادی در نظر گرفته است.

بولسونارو روز گذشته هم با انتشار یک فیلم در صفحه شخصی فیسبوک در حالی که یک عدد قرص هیدروکسی کلرکین را می خورد ؛ با تعریف و تمجید از این قرص گفت حالش خوب است و با این قرص در حال درمان بیماری اش است.

بولسونارو که همانند ترامپ به شدت از ثمربخشی داروی درمان مالاریا (هیدروکسی کلرکین) برای درمان کووید-19 دفاع می نماید، گفت: برای کسانی که علیه کارایی هیدروکسی کلروکین موضع می گیرند، بدون اینکه داروی جایگزینی را پیشنهاد نمایند، متاسفم که به اطلاع شان برسانم که من با استفاده از این دارو بسیار خوب هستم و به لطف خدا مدت طولانی زندگی خواهم کرد.

استعفای وزیر بهداشت برزیل در کمتر از یک ماه/ اختلاف بر سر کرونا

رییس جمهوری برزیل هم کرونا گرفت

منبع: عصر ایران
انتشار: 19 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 423

به "شکایت انجمن روزنامه نگاران از رییس جمهوری کرونایی برزیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکایت انجمن روزنامه نگاران از رییس جمهوری کرونایی برزیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید