سفارت لیبی در قاهره تعطیل شد

به گزارش مجله سیاران، سفارت لیبی در پایتخت مصر به دلایل امنیتی تمامی فعالیت های خود را به حال تعلیق درآورده است.

سفارت لیبی در قاهره تعطیل شد

به گزارش گروه بین الملل مجله سیاران به نقل از اسپوتنیک، سفارت لیبی در قاهره، پایتخت مصر، امروز- یکشنبه- در بیانیه ای مطبوعاتی گفت: سفارت لیبی در قاهره به شهروندان لیبی در داخل و در مصر اعلام می نماید که به دلایل امنیتی تمامی فعالیت های خود را از امروز مصادف با 15 دسامبر 2019 تا اطلاع ثانوی به حال تعلیق درمی آورد.

بلقاسم عبدالقادر دبرز از اعضای شورای عالی لیبی وابسته به دولت وفاق ملی- که از سوی جامعه جهانی به رسمیت شناخته شده است- با انتقاد از اظهارات علی عبدالعال رئیس مجلس مصر درباره اینکه قاهره مجلس شرق لیبی را تنها مرجع قانونی در لیبی می داند، گفت: مصر به دنبال قیمومیت بر لیبی است.

دبرز گفت: متاسفانه مصر می خواهد با کودتاهای نظامی بر ما کنترل و قیمومیت داشته باشد و ما هرگز چنین اجازه ای نخواهیم داد.

وی در ادامه اضافه کرد: مصر با وجود اینکه همسایه ماست و از روابط جدی و پیوندهای خویشاوندی و نیز همکاری های مالی دوجانبه برخورداریم ولی، آن بیش از هر کشوری به ما آسیب رسانده و با انقلاب ما که در آن به تشکیل یک دولت مدنی، کشور قانون اساسی و نهادها و کشوری برخوردار از حاکمیت چشم امید بستیم، مقابله نموده است.

عبدالعال پیشتر تاکید نموده بود که قاهره مجلس لیبی در طبرق به ریاست عقیله صالح (که تحت حمایت خلیفه حفتر است) را تنها مرجع قانونی و نماینده مردم لیبی می داند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 16

به "سفارت لیبی در قاهره تعطیل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفارت لیبی در قاهره تعطیل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید