سفر به مصر و تمام مقاصد آن از مهر امکان پذیر خواهد بود

به گزارش مجله سیاران، ایلنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، سفر به مصر و تمام مقاصد آن از مهر امکان پذیر خواهد بود.

سفر به مصر و تمام مقاصد آن از مهر امکان پذیر خواهد بود

تماشا اهرام مصر، اسکندریه، مومیایی ها، ابوالهول، قاهره و…از جمله دلایلی هست که ایرانی ها را بر آن می دارد تا به محض برقرار شدن مسیر سفر به مصر، به این مقصد سفر نمایند. البته که 90 درصد مردم این کشور مسلمان هستند و به زبان عربی صحبت می نمایند. مصر علاوه بر همسایگی با لیبی و سودان، با دریای سرخ از غرب و دریای مدیترانه از شمال مجاورت دارد.

با وجود علاقه زیادی که برای سفر به مصر در میان ایرانی ها وجود دارد اما طی سالهای گذشته به دلایلی امکان برقراری سفر و گردشگری بین دو کشور ایران و مصر وجود نداشت و صدور ویزای مصر برای گردشگران ایرانی انجام نمیشد. چند سال پیش امکان صدور ویزا برای ایرانی ها به وسیله مصر ایجاد شد که خیلی طول نکشید و در عرض کمتر از یک سال یعنی در تابستان سال 1392 صدور ویزای کشور مصر برای ایرانیان مجددا لغو شد.

با این وجود این روزها با برقراری ارتباطات چند سویه بین ایران، عربستان و مصر، فعالان گردشگری از توسعه زمینه های گردشگری و سفر بین ایران و مصر اطلاع دادند.

چندی پیش حرمت الله رفیعی (رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران) از برقراری سفرهای ایران به مصر و انجام پرواز نمادین به قاهره سخن گفت. هر چند در ابتدای امر تنها امکان سفر به یکی از مقاصد گردشگری مصر شرم الشیخ فراهم شده بود که بیشتر در حوزه گردشگری سواحل می گنجد اما قطعا مجذوب کننده ترین مقصد در مصر برای ایرانی ها قاهره و تماشا اهرام ثلاثه است. در این میان رفیعی از انجام رایزنی های بیشتر با بخش گردشگری مصر اطلاع داد و گفت: هفته گذشته به مصر و قاهره سفر کردیم و قرارداد و تفاهم نامه را با بخش گردشگری مصر امضا کردیم. بر این اساس بازدید از اهرام ثلاثه، زینبیه، قاهره، اسکندریه و…فراهم خواهد شد و فقط شرم الشیخ در میان گزینه های سفر به مصر نخواهد بود بلکه سایر مقاصد نیز قابل بازدید برای ایرانی ها خواهد بود.

او ادامه داد: قرارداد و تفاهم نامه ما با کشور مصر است و هیچ مسئله ای بابت اجرایی کردن آن نخواهیم داشت. البته هنوز چالش هایی از سوی مسئولان دولتی مطرح است و از این رو ممکن است برقراری این سفرها کمی زمانبر گردد.

به گفته رفیعی، بزودی و تا یک ماه آینده امکان پروازها و سفر ایرانیان به مصر فراهم خواهد بود. احتمالا طی یکی دو روز آینده فعالان گردشگری مصر به ایران سفر خواهند کرد تا درخصوص نرخ ها و آماده سازی بسته سفر به تفاهم برسیم. کوشش ما آن است تا بتوانیم با وجود آنکه کشور مصر از کشوری مانند ترکیه دورتر است اما قیمت بسته تور، از پکیج های رایجی که به کشورهای دیگر می رویم که نزدیک و چه دور، قیمت مناسب تر گردد.

رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران یادآور شد: به نوعی میتوان گفت نرخ سفر به مصر کمتر از 20 میلیون تومان نمی گردد اما سعی آن است تا نرخ ها را کمتر کنیم و فکر میکنم قیمت تور یک هفته ای به مصر از تور یک هفته ای به ترکیه کمتر گردد و در قراردادی که ما امضا نموده ایم، بیشتر مقاصد مصر وجود دارد.

او درخصوص صدور ویزای مصر برای گردشگران ایرانی نیز گفت: هرچند ویزا فرودگاهی صادر نخواهد شد اما در تفاهم نامه ذکر شده که طرف مصری موظف است که برای گردشگران ایرانی ویزا صادر کند. این سفرها از مهر برقرار خواهند شد.

منبع: همگردی
انتشار: 12 شهریور 1402 بروزرسانی: 12 شهریور 1402 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 1711

به "سفر به مصر و تمام مقاصد آن از مهر امکان پذیر خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر به مصر و تمام مقاصد آن از مهر امکان پذیر خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید