سخنان نو وزیر میراث فرهنگی کشور در حاشیه نشست هیات دولت

به گزارش مجله سیاران، ایسنا/ این خبر پیرامون سخنان تازه وزیر میراث فرهنگی کشور در حاشیه نشست هیات دولت برای شما نگارش شده است.

سخنان نو وزیر میراث فرهنگی کشور در حاشیه نشست هیات دولت

سید عزت الله ضرغامی در جمع خبرنگاران در حاشیه نشست هیات دولت گفت: کشورهای عضو اکو بالغ بر نیم میلیارد نفر جمعیت دارند و یک سازمان مالی منطقه است که سال جاری اردبیل را به عنوان مرکز توریستی انتخاب کردند.

وی در ادامه در رابطه با کاهش سفر توریستان آذربایجانی به ایران توضیح داد: سفر توریستانی که از کشورهای آذربایجان داشتیم و شاید دومین منبع توریستی ما بودند به خاطر عدم همکاری دولت آذربایجان و بستن خیلی از مرزهای زمینی کاهش یافته است. ما در مرزهای مشرک بویژه مرز بیله سوار که یک میلیون و دویست میلیون نفر توریست از آن داشیم شاهد کاهش حضور توریستان بودیم. من در یک سال گذشته از بخشهای مختلف بازدید داشتم و سرمایه گذاری هایی اجرا شده بود برای جذب توریست اما متاسفانه شرایط را برای سفر توریستان آذربایجانی به ایران سخت کردند.

ضرغامی تاکید نمود: توریستی حق همه مردم دنیاست و این شعار ماست و همه کشورها باید زمینه های این کار را فراهم نمایند.

وزیر میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی اظهار کرد: ما رایزنی هایی را انجام می دهیم و من امروز در دولت گزارشی را در این رابطه ارائه کردم و امیدوارم رایزنی هایی که در بخشهای مختلف بویژه در دستگاه دیپلماسی انجام می گردد، به سمتی برود که این مشکل برطرف گردد.

وی در رابطه با سیم کارت های بدون فیلتر برای توریستان توضیح داد: ما همچنان معتقدیم که باید سیم کارت مناسب برای برطرف احتیاج توریستان تامین گردد و این کار استدلال دارد نه تنها برای آنها (توریستان خارجی) بلکه برای مجموعه های اصلی در کشور که خدمات مسافری می دهند باید این ظرفیت برای آنها فراهم گردد. بعد از پیشنهادی که من دادم در کمیته های مربوطه که مسئول رسیدگی به این موضوع هستند مساله آنالیز شده و تا حد زیادی مورد تصویب قرار گرفته و امیدوارم در چند روز آینده که نتیجه اعلام می گردد بتوانیم این امکان را برای توریستان فراهم کنیم.

ضرغامی گفت: ما می توانیم پیغام رسان های داخلی را برای ایرانیانی که خارج از کشور می روند یا برای توریستان خارجی توجیه و توصیه کنیم. ولی تا زمانی که این برنامه ها تعمیم پیدا کند و عادت گردد احتیاج به زمان داریم و اینها حداقل خدمات اولیه است که باید در اختیار توریست خارجی قرار گیرد و اگر فراهم نگردد نمی توانیم انتظار رونق توریستی را داشته باشیم.

منبع: همگردی
انتشار: 6 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1402 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 1661

به "سخنان نو وزیر میراث فرهنگی کشور در حاشیه نشست هیات دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنان نو وزیر میراث فرهنگی کشور در حاشیه نشست هیات دولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید