زارع پور: ارتقای جایگاه و نقش رگولاتوری در اولویت است، کوتاهی بعضی اپراتورها در توسعه شبکه به مردم گفته گردد

به گزارش مجله سیاران، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه تکریم و معارفه مدیران نو وزارت ارتباطات با تاکید به لزوم ارتقای جایگاه و نقش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، از رئیس نو این سازمان خواست تا خدمات، مسائل و کوتاهی های احتمالی اپراتورهای تلفن همراه را ارزیابی و برای مردم تشریح و برطرف مسائل را پیگیری کند.

زارع پور: ارتقای جایگاه و نقش رگولاتوری در اولویت است، کوتاهی بعضی اپراتورها در توسعه شبکه به مردم گفته گردد

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه تکریم و معارفه مشاور وزیر و مدیرکل دفتر وزارتی، معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و مشاور وزیر و مجری طرح توسعه خدمات ارتباطات روستایی USO، با اشاره به اینکه رگولاتوری یکی از مهم ترین بخش های وزارت ارتباطات است، گفت: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در بخش ICT جایگاه رفیعی دارد و باید این جایگاه ارتقا یابد.

وی اضافه نمود: در مقررات حوزه ارتباطات احتیاج به تنونظر داریم و اصلاح و ارتقای این بخش باید در برنامه های سازمان تنظیم مقررات قرار گیرد.

زارع پور یکی از ماموریت های مهم سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در دوره نو را توجه به توسعه ارتباطات ثابت مطرح نمود و گفت: امیدوارم به زودی شاهد ایجاد رقابت در حوزه ارتباطات ثابت و برعکس شدن نسبت دسترسی ارتباطات ثابت و همراه باشیم.

وی به شرایط نامناسب ارتباطات سیار در بعضی از منطقه ها پرداخت و اضافه نمود: سازمان تنظیم مقررات باید پیگیر ارتقای شرایط ارتباطات سیار گردد و اگر کوتاهی هایی از طرف اپراتورها در این حوزه وجود دارد برای مردم تشریح کند تا مردم از دلایل اختلالات موجود مطلع شوند.

عیسی زارع پور وزیر ارتباطات به رئیس نو سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تاکید نمود که در چند روز آینده مسائل ارتباطات سیار را آنالیز کند، دلایل آن را برای مردم شرح دهد و مسائل شبکه سیار در کوتاه ترین زمان ممکن برطرف گردد.

وی ارتقای سطح پاسخگویی در سازمان تنظیم مقررات و سامانه و تلفن 195 را یکی دیگر از اولویت های این سازمان مطرح نمود و اضافه نمود: در این بخش ضعف در پاسخگویی وجود دارد که باید خیلی سریع مرتفع گردد.

وی درباره انتصاب نو خود در حوزه توسعه ارتباطات روستایی با اشاره به اینکه در این بخش کار بزرگی دوره قبل اجرا شده است، اضافه نمود: این جهت برای ایجاد دسترسی بیش از 6 هزار روستای به جامانده نیز باید ادامه داشته باشد چرا که زندگی مردم به این فضا بستگی دارد و اگر مردم از ما آب و برق نخواهند قطعا دسترسی به شبکه را مطالبه می نمایند.

زارع پور ایجاد دسترسی به شبکه پایدار و پرسرعت در روستاها را بستر توسعه مالی و آبادانی روستاها مطرح نمود و گفت: کوشش می کنیم تا سرانجام سال 1401 بخش زیادی از روستاهای به جامانده را به ارتباطات پرسرعت متصل کنیم.

بر اساس این گزارش، در سرانجام این جلسه لوح قدردانی و احکام انتصاب حسین فلاح جوشقانی و صادق عباسی شاهکوه به عنوان روسای سابق و نو سازمان تنظیم مقرارات و ارتباطات رادیویی، مهرداد ترابیان و ایرج روحی، مشاوران سابق و نو وزیر و مجریان طرح USO و سید تحسین عادلی مدیرکل سابق دفتر وزارتی و مصطفی اشرف مشاور وزیر و سرپرست نو دفتر وزارتی به وسیله عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ابلاغ و تحویل شد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 28 آذر 1400 بروزرسانی: 28 آذر 1400 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 1314

به "زارع پور: ارتقای جایگاه و نقش رگولاتوری در اولویت است، کوتاهی بعضی اپراتورها در توسعه شبکه به مردم گفته گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زارع پور: ارتقای جایگاه و نقش رگولاتوری در اولویت است، کوتاهی بعضی اپراتورها در توسعه شبکه به مردم گفته گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید