ذوالفقاری: همکاری مردم شرط پایدار کنترل کرونا است

به گزارش مجله سیاران، تهران (پانا) - رئیس کمیته امنیتی، انتظامی و اجتماعی مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه با همراهی و همدلی مردم توانستیم به مرحله مهار و کنترل این بیماری برسیم، گفت که باید در اجرای مصوبات ستاد ملی کرونا نهایت دقت و حساسیت را داشته باشیم.

ذوالفقاری: همکاری مردم شرط پایدار کنترل کرونا است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ حسین ذوالفقاری معاون امنیتی، انتظامی وزیر کشور و رئیس کمیته امنیتی، انتظامی و اجتماعی مدیریت بیماری کرونا در نشست امروز کمیته که با حضور دکتر ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت و نمایندگان دستگاههای ذی ربط در محل وزارت کشور برگزار گردید با تشریح اینکه امروز با همدلی و همراهی مردم به نقطه مطمئنی در مهار بیماری کرونا رسیده ایم؛ گفت: فرایند کنترل بیماری کرونا در کشور با همکاری خوب مردم و عملکرد مناسب دستگاههای ذی ربط مثبت بوده و باید این فرایند تا ریشه کن شدن این بیماری منحوس ادامه یابد.

معاون وزیر کشور با اشاره به اینکه هرگونه غفلت و عادی انگاری می تواند زمینه بازگشت دوباره بیماری را در کشور فراهم سازد، گفت: امروز یکی از نگرانی های مهم وزارت بهداشت احتمال اوج گیری دوباره بیماری است.

ذوالفقاری توضیح داد: نباید فضا را به سمتی سوق دهیم که حس عادی پنداری نسبت به خطر کرونا در جامعه شکل گیرد.

وی در این خصوص گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و بیماری ناشی از آن در طول دوره زمانی کمتر از یک سال گذشته، نظام سلامت کشور با آسیب هایی روبرو شده و باید با کنترل مناسب بیماری این امکان را ندهیم که کادر درمان و پزشکی کشور بیش از این متحمل خسارت شوند.

معاون وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت هایش به دو مولفه معیشت و سلامت در تصمیم گیری های کلان کشور اشاره نمود و گفت: باید نقطه بهینه ای بین امر سلامت و اقتصاد محقق شود.

وی افزود: تصمیم گیری در مورد مساله گردشگری و ورود و خروج زائرین در ستاد ملی کرونا مورد آنالیز قرار می گیرد.

مسئله اطلاع رسانی و آگاهی رسانی مردم نسبت به بیماری کرونا و اینکه فرد مبتلا به بیماری باید حس مسئولیت نسبت به کنترل بیماری در جامعه داشته باشد، محور دیگر نشست امروز بود و در این خصوص این تصمیم مورد آنالیز نهاده شد که باید رسانه ها روی این موضوع بیشتر تمرکز نمایند که بیماری کرونا به سبب اینکه در دسته بیماری های کشنده واقع شده است؛ فرد ناقل دارای مسئولیت کیفری است.

ذوالفقاری در این خصوص نتیجه گرفت اگر فردی با علم به ابتلا به بیماری، به انتقال بیماری در جامعه یاری کند؛ عواقب کیفری متوجه اش است.

رئیس کمیته امنیتی، انتظامی و اجتماعی مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه با همراهی و همدلی مردم توانستیم به مرحله مهار و کنترل این بیماری برسیم؛ اعلام کرد: باید در اجرای مصوبات ستاد ملی کرونا نهایت دقت و حساسیت را داشته باشیم.

وی در این خصوص گفت: مقررات و محدودیت ها شرایط قرمز، نارنجی و زرد و آبی باید عینا در همه شهرها اجرایی شود تا مردم آثار رعایت پروتکل ها را حس و لمس نمایند.

معاون وزیر کشور توضیح داد: امروز در استان مازندران و گیلان به خاطر شرایط حاد بیماری محدودیت تردد اعمال شده و این محدودیت ها باید تا تغییر شرایط بیماری در این استان ها بطور جدی و سخت اجرایی شود.

ذوالفقاری یادآور شد: تبدیل شرایط شهرها از قرمز به نارنجی و زرد نتیجه رعایت پروتکل ها و اجرای طرح جامع هوشمند بوده است و البته در صورت عدم رعایت پروتکل ها و عادی انگاری، امکان بازگشت و تبدیل شهرها از زرد به نارنجی و قرمز و متعاقبا اعمال محدودیت های جدید وجود دارد.

ذوالفقاری در سرانجام خاطر نشان کرد: تجربه بیماری کرونا در حدود کمتر از یکسال اخیر گویای این واقعیت مهم است که همراهی مردم در قالب رعایت پروتکل ها و اصول بهداشتی شرط اول و آخر در مهار بیماری است و امروز باید با موضوع مردم در اجرای دقیق پروتکل ها اجازه اوج گیری مجدد بیماری را ندهیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 بهمن 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 862

به "ذوالفقاری: همکاری مردم شرط پایدار کنترل کرونا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ذوالفقاری: همکاری مردم شرط پایدار کنترل کرونا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید