دولت باید حامی بانک توسعه تعاون باشد

به گزارش مجله سیاران، خبرگزاری خبرنگاران- نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از شاخص های اهمیت تعاون این است که به اشتغال و توسعه یاری نموده و شرایط اقتصاد را به سمت عدالت و پیشرفت سوق می دهد.

دولت باید حامی بانک توسعه تعاون باشد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون، علی بابایی کارنامی نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وظیفه دولت حمایت جدی از بانک توسعه تعاون است، ادامه داد: دولت باید حمایت واقعی از بانک توسعه تعاون داشته باشد تا این بانک به عنوان بانک عامل و پایه در سراسر کشور تثبیت گردد و بیشتر بتواند در خدمت تعاونی ها باشد.

نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اضافه نمود: لازم است که اتحادیه های تخصصی بخش تعاون بیشتر مورد حمایت قرار گیرند و مشوق های حمایتی و اقتصادیاتی و بانکی و ... باید نصیب شرکت های تعاونی گردد که این امر نیازمند همکاری دولت و مجلس است.

بابایی توجه و استفاده از ظرفیت روستاییان را در جهت توسعه تعاون موثر دانست و گفت: باید از ظرفیت روستاییان در جهت ارتقای شرایط بخش تعاون با نگاه توسعه اقتصاد روستا حمایت بیشتر و جدی تری داشت.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی گفت: باید به طرح های دانش بنیان متناسب با پیشرفت علم و توسعه در کشور با نگاه تعاونی ها توجه ویژه تر گردد.

بابایی واگذاری کارها و بنگاه های اقتصادی براساس اصل 44قانون اساسی را متذکر شد و گفت: وعده های بسیاری در این بخش داریم که بایستی مجلس حمایت بیشتری از بخش تعاون داشته و در حدحرف و تعارف نباشد.

وی بهره گیری از حوزه عمومی برای ترویج و آموزش و کارهای تحقیقاتی بخش تعاون را نیز موثر دانست و در مورد اینکه یکی از مهمترین الزامات توسعه بخش تعاون بحث تامین اقتصادی تعاونی هاست گفت: بایستی برای بانک ها تکالیفی قائل شویم تا بتوانند تسهیلات مقرون به صرفه قیمت در اختیار تعاونی ها قرار دهند.

بابایی ادامه داد: با استفاده از منابع قرض الحسنه که در صندوق پیشرفت و عدالت و صندوق کارآفرینی داریم باید در این راستا حمایت های جدی تر گردد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 30 خرداد 1401 بروزرسانی: 30 خرداد 1401 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 1495

به "دولت باید حامی بانک توسعه تعاون باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت باید حامی بانک توسعه تعاون باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید