دولت اسلام آباد: مواد غذایی مورد نیاز افغانستان از طریق بندرگاه گوادر ترانزیت می شوند

به گزارش مجله سیاران، دولت پاکستان از صدور مجوز وارد کردن مواد غذایی توسط افغانستان از بندرگاه گوادر واقع در ایالت بلوچستان خبر داد.

دولت اسلام آباد: مواد غذایی مورد نیاز افغانستان از طریق بندرگاه گوادر ترانزیت می شوند

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران به نقل از داون نیوز، عبدالرزاق داود مشاور دارایی نخست وزیر پاکستان گفت: با توجه به شرایط حاد پیش آمده به دولت افغانستان اجازه داده ایم با استفاده از بندرگاه گوادر اقلام غذایی مورد نیاز خود را به خاک کابل حمل کند.

وی شرح داد: بارهایی که به مقصد افغانستان روانه می شوند در کانتینرهای پلمپ شده حرکت می کنند و مبدا این بارها کشورهای خاورمیانه است.

عبدالرزاق داوود گفت: همکاری با دولتمردان کابل پس از آن صورت گرفت که شیوع بیماری کرونا در منطقه باعث مسائل اقتصادی برای کشورهای مختلف از جمله افغانستان شد.

مشاور دارایی نخست وزیر پاکستان گفت: بسته شدن مرزهای غربی پاکستان (مرز مشترک با هند) باعث شد بیش از 10 هزار کانتینر متعلق به شرکت های افغانستانی نتوانند بار مورد نیاز خود را به خاک کابل حمل کنند و ما از طریق بندرگاه گوادر این مشکل را حل می کنیم.

وی اضافه کرد: مواد غذایی از جمله آرد و شکر که مورد استفاده روزانه مردم افغانستان است طی این مدت از طریق بندرگاه گوادر به مرز پاکستان و افغانستان منتقل خواهند شد.

عبدالرزاق داود گفت: دولت افغانستان اجازه دارد 16 هزار تن مواد مورد نیاز مانند گندم و شکر و.. را از طریق گوادر به خاک خود منتقل کند.

گفته می شود به دلیل محدودیت های حمل و نقل و بسته شدن مرزها حداقل 6 هزار کانتینر متعلق به شرکت های افغانستانی در بندرگاه کراچی هستند و بیش از 4هزار کانتینر در میانه راه یا مرزهای چمن و طور خم از ادامه جهت بازمانده اند.

پیش از این پاکستان اجازه داده بود مرز مشترک با افغانستان 3 روز در هفته فعالیت تجاری داشته باشد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 376

به "دولت اسلام آباد: مواد غذایی مورد نیاز افغانستان از طریق بندرگاه گوادر ترانزیت می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت اسلام آباد: مواد غذایی مورد نیاز افغانستان از طریق بندرگاه گوادر ترانزیت می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید