خبرنگاران گردشگری در دورترین نقاط ایران رونق می گیرد

به گزارش مجله سیاران، تهران- خبرنگاران- رئیس باشگاه توسعه گردشگری خلاق یونسکو گفت: با تکیه بر نیروهای جوان و تبیین خدمات نوین گردشگری بر مبنای گردشگری خلاق، گردشگری در دورترین نقاط ایران رونق می گیرد.

خبرنگاران گردشگری در دورترین نقاط ایران رونق می گیرد

از سفر با تور ارزان به پاتایا لذت ببرید و سواحل شگفت انگیز تایلند و مراکز خرید بسیار ارزان پاتایا را از دست ندهید.

سمیه عباسیان درباره فعالیت این مجموعه گفت: هدف ما به روزآوری توریستی ایران با توانمندسازی جوامع محلی، توانمندسازی زنجیره تامین و گسترش ارتباط فرهنگی مردم ایران با دیگر ملت ها در بستر توریستی است. امیدواریم با تکیه بر حمایت های یونسکو بتوانیم رویکردهای نوین توریستی را در ایران ترویج دهیم و این مسیری است که عمدتا با تکیه بر نیروهای جوان امکان پذیر خواهد بود.

وی درباره ظرفیت های توریستی کشور بیان کرد: اعتقاد داریم در همین شرایط موجود و با وجود تحریم ها و مسائل کشور، از ظرفیت توریستی استفاده کافی نمی گردد. البته شرط آن تغییرات بنیادی و تنوع دهی به بسته های توریستی است. عرصه محصولات توریستی در کشور ما، چه در حوزه داخلی و چه برای توریستان ورودی، بسیار یکنواخت و کم تنوع شده است و عمدتا محدود به چند شهر معروف توریستپذیر است. ما احتیاج داریم نگاهی جدید به جاذبه های کشورمان داشته باشیم و فعالان توریستی را در اقصا نقاط کشور در تجاری سازی این جاذبه ها توانمند کنیم. مقوله ای که با رویکرد توریستی خلاق امکان پذیر است.

به گزارش یونسکو، عباسیان اضافه نمود: در حال حاضر یکی از مسائلی که روی آن کار می کنیم، آموزش فرهنگ کسب و کار به فعالان توریستی دور از مرکز است تا بتوانیم کسب و کارهای کوچک محلی راه بیاندازیم. ما در شهرهای کوچک و جوامع روستایی ظرفیت های زیادی داریم ولی باور اینکه می گردد از این ظرفیت ها درآمدزایی داشت در میان مردمان دور از مرکز نهادینه نشده است. وی اضافه نمود: تبدیل یک جاذبه فرهنگی یا طبیعی به یک بسته تور که توریستان حاضر باشند به خاطر آن به منطقه بیایند و پول بپردازند خودش شامل مراحلی علمی است که احتیاجمند آموزش است. ما بنا داریم به فعالان محلی، آموزش تجاری سازی جاذبه های توریستی بدهیم که در منطقه خود بتوانند پذیرای توریست خارجی باشند و درآمد ارزی کسب نمایند.

رئیس باشگاه توسعه توریستی خلاق یونسکو عنوان کرد: قطعا وقتی کسی بتواند در زادگاه خودش درآمد داشته باشد، دلیلی ندارد سختی راه، دوری از خانواده را تحمل کند و فقط برای کسب درآمد به کلان شهرها بیاید. با ایجاد کسب و کارهایی در حوزه توریستی در روستاها و شهرهای کوچک، امکان مهاجرت معکوس فراهم می گردد. آن ها می توانند به زادگاه خود برگردند، سنت های دیرین را زنده نمایند و از فرهنگ خود درآمد داشته باشند. در نتیجه کیفیت زندگی و عزت نفس هم بالا می رود. امیدوارم که ما در باشگاه توریستی خلاق یونسکو بتوانیم بر این مبنا پیش برویم و آموزش های لازم را اجرا کنیم.

منبع: ایرنا
انتشار: 16 آبان 1399 بروزرسانی: 16 آبان 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 657

به "خبرنگاران گردشگری در دورترین نقاط ایران رونق می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران گردشگری در دورترین نقاط ایران رونق می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید