خبرنگاران نگرانی دموکرات ها از سناریو کابوس ترامپ در انتخابات 2020

به گزارش مجله سیاران، تهران- خبرنگاران- با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات 2020، نگرانی دموکرات ها روز به روز نسبت به کوشش های ترامپ برای ادعاهای تقلب و عدم پذیرش شکست در انتخابات افزایش می یابد.

خبرنگاران نگرانی دموکرات ها از سناریو کابوس ترامپ در انتخابات 2020

به گزارش بامداد یکشنبه خبرنگاران، چاک شومر رهبر اقلیت دموکرات مجلس سنا روز شنبه در پیامی تویتری نوشت: من از طرح تغییر رژیم سندرز نامزد پیشین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا حمایت می کنم.

وی در ادامه نوشت: مهم است، من از طرح سناتور سندرز در خصوص اطمینان از داشتن برنامه ای در صورت خودداری ترامپ برای ترک کاخ سفید حمایت می کنم.

سندرز روز آدینه در مصاحبه با تارنمای پولتیکو به شهروندان آمریکایی نسبت به کارشکنی انتخاباتی ترامپ و احتمال امتناع او از خروج از قدرت در صورت شکست در انتخابات هشدار داد.

سندرز از کنگره و رسانه های آمریکا خواست هم اکنون در خصوص مواجهه با این سناریوی احتمالی آمادگی ایجاد نمایند.

این نامزد پیشین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با اشاره به اظهارنظر اخیر ترامپ در کنگره جمهوری خواستار خاطر نشان کرد: این یک حدس بی پایه و اساس نیست. ترامپ مدعی شده تنها راه اینکه وی شکست بخورد، تقلب در انتخابات است.

سندرز اضافه نمود که رئیس جمهوری آمریکا همچنین احتمال امتناع از پذیرش شکست انتخابات را به صورت ضمنی در مصاحبه اخیرش با فاکس نیوز مطرح نموده است.

وی اضافه نمود: آنچه باید تا پیش از انتخابات انجام دهیم، این است که مردم را نسبت به این سناریو مطلع کنیم. این فقط یک بحران مرتبط با قانون اساسی نیست بلکه تهدیدی علیه هر آنچه صندلی آمریکا برای آن ایستادگی نموده، می باشد.

ترامپ بارها مدعی شده است که رای دادن به وسیله پستی فاجعه ای وحشتناک خواهد بود و احتمال دخالت گسترده کشورهای خارجی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در صورت برگزاری به شکل رای دهی پستی وجود دارد.

انتظار می رود در انتخابات سال جاری ریاست جمهوری آمریکا به دلیل شیوع کرونا نیمی از رأی دهندگان به صورت پستی در انتخابات شرکت نمایند که این آمار دو برابر کسانی است که سال 2016 آرای خود را به صورت پستی ارسال کردند.

بعضی ایالت ها ظرفیت کافی برای شمارش سریع آرای پستی ندارند و مقام های بعضی ایالت ها مانند اوهایو و کارولینای شمالی نیز اعلام نموده اند که اگر آرای پستی در روز انتخابات پست گردد، اما چند روز بعد به دستشان برسد، شمارش خواهند شد.

به نظر می رسد دونالد ترامپ و ستاد انتخاباتی وی با توجه به شرایط بحرانی که در پیش رو دارند، در صورت باخت در نتایج از هم اکنون ترفندها و استراتژی هایی را در پیش گرفته اند که از آن جمله نهادینه کردن تئوری تقلب به وسیله ایجاد شبهه در برگزاری انتخابات توسط اداره خدمات پستی آمریکا است.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز 3 نوامبر (13 آبان) برگزار می گردد. در نظرسنجی هایی که تا به امروز انجام شده، جو بایدن رقیب دموکرات ترامپ به طور محسوسی جلوتر از اوست.

منبع: ایرنا
انتشار: 1 آبان 1399 بروزرسانی: 1 آبان 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 626

به "خبرنگاران نگرانی دموکرات ها از سناریو کابوس ترامپ در انتخابات 2020" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نگرانی دموکرات ها از سناریو کابوس ترامپ در انتخابات 2020"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید