ترامپ: من پیروز شدم

به گزارش مجله سیاران، رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر با متقلبانه دانستن انتخابات سوم نوامبر کشورش گفت، حجم شکایت های بزرگ نشان دهنده مغایرت انتخابات ریاست جمهوری با قانون اساسی آمریکاست.

ترامپ: من پیروز شدم

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از اذعان صریح به شکست در رقابت انتخاباتی سوم نوامبر خودداری کرده و مدعی است که این رای گیری به تقلب دموکرات ها به نفع جو بایدن آلوده شده است. او همچنین اشاره دارد که نتایج اولیه از پیشتازی او در بسیاری از ایالت ها حکایت داشت اما بعدا رای آن ایالت ها به نفع بایدن تغییر کرد.

ترامپ در تازه ترین توییت خود، امروز (دوشنبه) مدعی شد که من در انتخابات پیروز شدم و شبکه اجتماعی توییتر هم در پایین این نوشته با الصاق برچسبی توضیح داده است که منابع رسمی نتایج این انتخابات را متفاوت با این ارزیابی کردند.

دونالد ترامپ شامگاه یکشنبه در پیامی توییتری گفت، پرونده های حقوقی بزرگ در واقع مغایرت انتخابات 2020 با قانون اساسی را نشان می دهند. دونالد ترامپ ساعاتی پیش از آن هم در پیامی نوشت: او پیروز شد چون این انتخابات متقلبانه بود!

اینطور به نظر می رسد که روی صحبت های او با جو بایدن بوده باشد و به همین علت جنجالی در شبکه های اجتماعی به راه افتاد و برخی می گفتند که شاید این اذعان ضمنی به شکست باشد. با این حال، رئیس جمهوری آمریکا در توییت دیگری گفت که او به هیچ چیز اذعان نکرده است و به پیگیری شکایت حقوقی علیه آنچه او تقلب انتخاباتی خواند، ادامه می دهد.

ترامپ در پیام توییتری خود نوشته بود: او برد چون این انتخابات متقلبانه بود. به هیچ کدام از ناظران اجازه ورود ندادند، رای از سوی یک شرکت خصوصی چپ رادیکال دومینیون دستکاری شد که وجهه بدی دارد و تجهیزات ساختگی دارد که حتی نمی تواند برای تگزاس واجد صلاحیت باشد (جایی که من با اختلاف زیاد در آن برنده شدم!). رسانه های جعلی و خاموش و غیره!

اما او ساعاتی بعد نوشت: او تنها در چشم رسانه خبری جعلی برنده شد. من به هیچ چیز اذعان نکردم! ما راه درازی در پیش داریم. این یک انتخابات متقلبانه بود!

ترامپ همچنین گفت، بسیاری از شکایت ها علیه تخلفات نه از سوی دولت او بلکه از سوی آمریکایی هایی به جریان افتاده که شاهد سوءاستفاده های وحشتناک بودند.

او همچنین نوشت: چرا رسانه اخبار جعلی مدام تصور می کند که جو بایدن به ریاست جمهوری می رسد و حتی به ما اجازه ظهور نمی دهد، به ما که تازه آماده این کار شدیم. قانون اساسی بزرگ ما در انتخابات 2020 چقدر بد تکه تکه و نقض شد؛ مورد حمله قرار گرفت، شاید طوری که هرگز پیش از این نبوده است! از تعداد بالایی از ناظران که از اتاق های شمارش در بسیاری از ایالات بیرون انداخته شدند، تا میلیون ها رایی که به نفع دموکرات ها تغییر دهد، تا رای دادن بعد از اتمام انتخابات، تا استفاده از سیستم های رای دومینیون متعلق به چپ رادیکال که در تگزاس و دیگر نقاط از آن استفاده نشد چون خوب یا ایمن نیستند. آن کسانی که مسوول حراست از قانون اساسی ما هستند، نباید اجازه دهند که نتایج ساختگی انتخابات پستی 2020 پای بر جا بماند. جهان در حال تماشای ماست!

در حالی که انتخابات ریاست جمهوری آمریکا حدود دو هفته پیش برگزار شد، نتیجه نهایی هنوز رسما اعلام نشده و ایالت ها هنوز نتایج انتخابات را رسما تایید نکرده اند. با این حال، رسانه های خبری مهم در آمریکا پیروزی جو بایدن را محرز می دانند. این معاون رئیس جمهوری سابق آمریکا هم خود را پیروز انتخابات می داند و در اولین گام رئیس کارکنان آینده در کاخ سفید را مشخص کرده است.

گرچه بایدن تماس های تلفنی با چندین تن از رهبران جهان داشته است اما او گزارش های اطلاعاتی روزانه را دریافت نمی کند. جن ساکی، دستیار بایدن می گوید که تیم انتقالی خواستار دسترسی به اطلاع رسانی اطلاعاتی هستند تا بتوانند برای به دست دریافت دولت آماده شوند.

با این حال، دفتر مدیر اطلاعات ملی آمریکا به تازگی گفت تا زمانی که اداره سرویس های عمومی بایدن را به عنوان رئیس جمهوری منتخب به رسمیت نشناسد، با تیم انتقالی بایدن تماس برقرار نخواهد شد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 26 آذر 1399 بروزرسانی: 26 آذر 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 741

به "ترامپ: من پیروز شدم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: من پیروز شدم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید