خبرنگاران سندرز در نظرسنجی سیاهپوستان آمریکا پیش افتاد

به گزارش مجله سیاران، تهران - خبرنگاران - نظرسنجی ها نشان می دهد که سندرز در میان ساهپوستان آمریکایی با فاصله معناداری از بایدن پیش افتاده است.

خبرنگاران سندرز در نظرسنجی سیاهپوستان آمریکا پیش افتاد

نظرسنجی مشترک خبرگزاری رویترز با شرکت معتبر ایپسوس نشان می دهد که برنی سندرز سناتور ایالت ورمونت در انتخابات درون حزبی دمکرات ها در میان سیاهپوستان آمریکا با فاصله بسیاری از دیگران پیشی گرفته است.

در این نظرسنجی، جو بایدن دیگر نامزد حزب دمکرات برای انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا که زمانی پیشتاز آرای سیاهپوستان بود از سندرز عقب افتاده است.

بایدن با آگاهی از این موضوع، روی رقابت درون حزبی در ایالت کارولینای جنوبی که رای دهندگان سیاهپوست بالای 50 درصد هستند حساب ویژه ای باز کرده است.

نظرسنجی رویترز-ایپسوس همچنین نشان می دهد که مایکل بلومبرگ میلیاردر دمکرات و صاحب غول رسانه ای بلومبرگ 2 درصد عقب نشینی کرده است.

در میان دمکرات و مستقل هایی که برای انتخابات ثبت نام کرده اند، 26 درصد گفته اند که به سندرز رای می دهد، 15 درصد به بلومبرگ و 15 درصد دیگر به بایدن.

سناتور الیزابت وارن و پیت بوتیجیج نیز 10 درصد در این نظرسنجی رای کسب کردند.

همزمان سندرز با چالشی دیگر از سوی برخی از حامیان حزب دمکرات روبه رو شده است. دو عضو حزب دمکرات در ایالت فلوریدا شکایتی را علیه سندرز تنظیم کرده اند که خواهان خارج کردن وی از رقابت های درون حزبی دمکرات ها است.

این دو نفر در شکایت خود گفته اند که اظهارات و موضع گیری های سندرز نشان می دهد که او نامزدی مستقل است و نمی تواند نماینده حزب دمکرات باشد.

موضع گیری های اخیر سندرز در مورد انقلاب کوبا و حمایت ضمنی وی از برخی سیاست های رهبر فقید کوبا جنجال هایی را در محافل سیاسی واشنگتن و فضای مجازی به راه انداخت.

او روز دوشنبه از این موضع گیری خود بار دیگر دفاع کرد و در گفت وگو با شبکه سی ان ان گفت که همواره حکومت های دیکتاتوری و استبدادی را محکوم می کند اما معتقد است که به دنبال انقلاب کوبا، اقدامات خوبی از جمله افزایش سوادآموزی در میان مردم اجرا شده است.

این اظهارنظر سندرز واکنش های مختلفی را در میان دموکرات ها و جمهوری خواهان به دنبال داشته است و برخی معتقدند که انتقاد برخی دموکرات ها از این موضع گیری او می تواند شماری از حامیان دمکرات ها را از وی دور کند.

منبع: ایرنا
انتشار: 23 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 230

به "خبرنگاران سندرز در نظرسنجی سیاهپوستان آمریکا پیش افتاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سندرز در نظرسنجی سیاهپوستان آمریکا پیش افتاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید