تمام تحریم ها باید یک جا لغو گردد

به گزارش مجله سیاران، به گزارش خبرنگاران، تی وی پرس نوشت: یک منبع مطلع گفت: جمهوری اسلامی ایران تقسیم تحریم ها به قابل برطرف، قابل مذاکره و غیرقابل برطرف را قبول ندارد / تمام تحریها باید یک جا لغو گردد.

تمام تحریم ها باید یک جا لغو گردد

بعضی رسانه های غربی دیروز گزارش دادند آمریکا قصد ندارد همه تحریم ها را لغو کند. بر اساس این گزارش ها تحریم هایی هم که آمریکا قصد برداشتن آنها را دارد تنها پس از امتیازات اضافه ای که تهران باید بدهد، برداشته می گردد.

یک منبع موثق آگاه از فرایند مذاکرات وین امروز در گفت و گو با پرس تی وی تفکیک تحریم ها به سه دسته قابل برطرف، قابل مذاکره و غیر قابل برطرف را رد کرد و گفت: مطابق سیاست قطعی نظام، تمام تحریم ها اعم از تحریم های موسوم به برجامی، تحریم های دوره ترامپ ذیل هر عنوانی و تحریم های دوره اوباما که پس از اجرایی شدن برجام وضع شده، باید لغو گردد و پس از راستی آزمایی در مدت زمان معقول، ایران آماده توقف اقدامات جبرانی خواهد بود.

این منبع آگاه به پرس تی وی گفت: همانگونه که رئیس جمهور در ملاقات با وزیر خارجه روسیه بر ضرورت بازگشت به توافق 2015 تاکید نمودند، هر تحریمی که از سال 2015 به بعد، پس از اجرایی شدن برجام وضع شده ؛ از جمله دو تحریم موسوم به ISA و Visa Program هم باید لغو شوند.

این منبع آگاه همچنین با اشاره به سخنان دو روز پیش آقای عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه پس از مذاکرات هفته گذشته در وین که تحریم های اخیر اروپا را نقض فاحش برجام شمرده بود، تاکید نمود: برای بازگشت ایران به تعهدات برجامی همه تحریم ها باید لغو و همه اقدامات ناقض برجام نیز باید متوقف گردد.

این منبع آگاه که پرس تی وی نام او را فاش نمیکند در خاتمه تاکید نمود جمهوری اسلامی ایران لغو یکجای همه تحریم ها را تنها راه نجات مذاکرات وین می داند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 19 اردیبهشت 1400 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 1019

به "تمام تحریم ها باید یک جا لغو گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمام تحریم ها باید یک جا لغو گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید