خاطره مجید مظفری از گرو گذاشتن قالیچه مادرِ خسرو شکیبایی به خاطر پول

به گزارش مجله سیاران، مجید مظفری، از خاطره روزی گفت که با خسرو شکیبایی در دوران جوانی، قالیچه کهنه مادر او را برای قرض گرفتن پول، نزد بانک، گرو گذاشتند.

خاطره مجید مظفری از گرو گذاشتن قالیچه مادرِ خسرو شکیبایی به خاطر پول

به گزارش خبرآنلاین، مجید مظفری، بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، با حضور در برنامه چهل تیکهِ شبکه نسیم، از خسرو شکیبایی گفت و با ذکر یک خاطره، از دوستی خودش با او یاد کرد.

او، خاطره خود را این گونه تعریف کرد:

یک روز زمستان رفتیم خانه خسرو، مادرش زیر کرسی بود و ما رفتیم تو یک اتاق دیگر و آغاز کردیم به حرف زدن. یک باره خسرو گفت فردایش قرار است برود مهمانی یا مهمانی بدهد (یادم نیست) و هیچ پولی ندارد.

با هم فکر کردیم برویم از امور اقتصادی اداره تئاتر، مساعده بگیریم یا ... که یک هو یاد بانک رهنی (کارگشایی) افتادم که روبه روی خانه خسرو در خیابان مولوی بود. پیشنهاد دادم یک قالیچه کهنه را از خانه برداریم و در آن شعبه گرو بگذاریم و در ازایش پول بگیریم.

پسر رییس آن بانک، آشنای من بود. بهش زنگ زدم تا به پدرش سفارش ما را بکند تا 200 تومان به ما بدهد. با خسرو، قالیچه را زدیم زیر بغل و بردیم بانک که 150 تومان به ما دادند؛ 100 تومان را خسرو برداشت و من هم 50 تومان؛ قرار شد سر برج حقوق بگیریم و برویم قالیچه را از گرو دربیاوریم.

خدا بیامرزد مادر خسرو را که پس از آن بار ها می پرسید این قالیچه کو؟ و خسرو جواب می داد کثیف بود و داده ام تا بشورند.

منبع: فرارو
انتشار: 10 بهمن 1400 بروزرسانی: 10 بهمن 1400 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 1366

به "خاطره مجید مظفری از گرو گذاشتن قالیچه مادرِ خسرو شکیبایی به خاطر پول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاطره مجید مظفری از گرو گذاشتن قالیچه مادرِ خسرو شکیبایی به خاطر پول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید