تدابیر روسیه برای بازگرداندن اتباع خود از کشورهای پرخطر

به گزارش مجله سیاران، وزارت خارجه روسیه ستاد هماهنگی را ایجاد نموده تا با یاری نمایندگی های دیپلماتیک در سایر کشورها، اقدامات لازم برای بازگرداندن شهروندان روسی که به دلیل شیوع ویروس کرونا در دنیا، مایل به بازگشت به وطن هستند، انجام گردد.

تدابیر روسیه برای بازگرداندن اتباع خود از کشورهای پرخطر

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله سیاران به نقل از خبرگزاری تاس، وزارت امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد که یک ستاد هماهنگی اقدامات برای یاری به حل مسائل لجستیکی شهروندان روسی در خارج از کشور که مایل به بازگشت به وطن خود هستند، ایجاد شده است.

روز سه شنبه ، در وزارت امور خارجه روسیه نشست عملیاتی به ریاست سرگئی لاوروف وزیر خارجه با موضوع اطمینان حاصل کردن از امنیت و تامین منافع شهروندان روسی که به دلیل اقدامات محدودنماینده سایر کشورها به خاطر همه گیر شدن ویروس کرونا در سراسر دنیا، در شرایط دشواری واقع شده ا ند، برگزار گردید.

وزارت خارجه روسیه بعد از این نشست خاطرنشان کرد که با ایجاد ستاد هماهنگی و کوشش تمامی نمایندگی های دیپلماتیک روسیه در سایر کشورها، اقدامات گسترده ای برای یاری به حل و فصل مسائل لجستیکی شهروندان روسی که مایل به بازگشت به وطن خود هستند، انجام خواهد شد

ستاد مرکزی هماهنگی اقدامات ضد بحران تحت سرپرستی اولگا سیرومالووا معاون وزیر امور خارجه روسیه فعالیت خواهد نمود.

روسیه و صربستان به دلیل کرونا ارتباط هوایی خود را متوقف می نمایند

روسیه به دلیل گسترش ویروس کرونا ، کلیه پروازها با صربستان را به حالت تعلیق در خواهد آورد.

سفارت روسیه در بیانیه ای خاطرنشان کرد که طی روزهای آینده به دلیل وخیم تر شدن شرایط اپیدمیولوژیک به دلیل شیوع عفونت ویروس کرونا در صربستان ، حمل و نقل هوایی بین روسیه و صربستان به طور موقت متوقف می گردد. تاریخ دقیق تعلیق پروازها بین دو کشور تعیین نشده است

سفارت روسیه از شهروندان روس ساکن در جمهوری صربستان خواسته است تا هر چه سریعتر به کشور بازگردند.

تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در کشور صربستان به 72 نفر رسیده است که دو نفر در شرایط جدی قرار دارند. صربستان برای مقابله با شیوع این بیماری، از روسیه و چین درخواست یاری نموده است.

روسیه ارتباط ریلی و هوایی خود با قزاقستان را قطع کرد

علاوه بر این، دفتر مطبوعاتی شرکت راه آهن روسیه نیز خاطرنشان کرد که کلیه ارتباطات بین المللی راه آهن این کشور با دو جمهوری قرقیزستان و تاجیکستان از تاریخ 17 مارس (27 اسفند ماه) به دلیل گسترش ویروس جدید کرونا قطع شده و تا دستورالعمل های بعدی ، حرکت قطارهای مسافربری بین المللی متوقف باقی می ماند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 285

به "تدابیر روسیه برای بازگرداندن اتباع خود از کشورهای پرخطر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تدابیر روسیه برای بازگرداندن اتباع خود از کشورهای پرخطر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید