اگر آجیل شب عید خریده اید، بخوانید

به گزارش مجله سیاران، خبرگزاری ایسنا: اگر جزو افرادی هستید که آجیل شب عید خریداری نموده و نگران شیوع ویروس کرونا به وسیله آجیل هستید بنا بر گفته رئیس اتحادیه اجیل و خشکبار می توانید برای برطرف این نگرانی آن ها را در خانه حرارت دهید.

اگر آجیل شب عید خریده اید، بخوانید

مصطفی احمدی در مصاحبه با ایسنا، با تاکید بر رعایت بهداشت آجیل از فرآوری تا فروش گفت:طبق دستورالعمل ابلاغ شده به اعضای اتحادیه آجیل و خشکبار، بایستی حتما بر روی تمام آجیل و خشکبار سلفون کشیده گردد و امکان تست توسط مشتری نیز وجود ندارد. از طرفی مشتری و فروشندگان حق دست زدن به آجیل و خشکبار را ندارند و فروشندگان موظفند حتما از دستکش و ماسک استفاده نموده و بهداشت فردی را رعایت نمایند. همچنین در ورودی مغازه ها نیز بایستی افرادی ایستاده و به مشتریان مواد ضدعفونی نماینده دهند تا مسئله ای برای جنس ایجاد نگردد.

وی ادامه داد: به کارگاه های فرآوری آجیل نیزاعلام کردیم که افراد باید هنگام ورود به هر بخش از کفش های متفاوتی استفاده نمایند و مشتریانی که سال های قبل از پای دستگاه فرآوری به صورت عمده آجیل را خریداری می کردند نیز حق ورود به کارگاه را ندارند.

رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار با بیان اینکه توصیه می کنیم سال جاری از آجیل فرآوری شده بیشتر استفاده گردد تا خام، گفت: همه اجناس فرآوری شده بین 200 تا 400 درجه سانتی گراد حرارت داده می شوند و در این دما ویروسی باقی نمی ماند. همچنین اگر بعد ازخرید مشتری حساسیت بیشتری داشت می تواند با استفاده از مایکرویو یا روی گاز فرایند حرارت دهی را انجام دهد.

به گفته وی فرایند حرارت دهی مجدد بر روی آجیل تاثیری در کیفیت آجیل نخواهد گذاشت ومردم با خیال راحت می توانند این کار را انجام دهند.

منبع: برترین ها
انتشار: 28 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 495

به "اگر آجیل شب عید خریده اید، بخوانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر آجیل شب عید خریده اید، بخوانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید