تور ترکیه ارزان: ادعای ترکیه؛ هر ماه 2 فروند جنگنده سبک فراوری خواهیم کرد

به گزارش مجله سیاران، رئیس صنایع هوا فضای ترکیه مدعی شد که این کشور چندی دیگر قادر است هر ماه دو فروند جنگنده تهاجمی سبک فراوری کند.

تور ترکیه ارزان: ادعای ترکیه؛ هر ماه 2 فروند جنگنده سبک فراوری خواهیم کرد

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه ارزان در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا تا آنتالیا رویایی و بالون سواری در شهرهای ترکیه تا کلی تفریح دیگر در انتظار شماست، خاطراتی از مردم مهمانواز ترکیه که همیشه در ذهن شما خواهد ماند.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رئیس صنایع هوا فضای ترکیه مدعی شد که این کشور چندی دیگر قادر است هر ماه دو فروند جنگنده تهاجمی سبک فراوری کند.

به نوشته روزنامه دیلی صباح تمل کوتیل رئیس صنایع هوا فضای ترکیه روز دوشنبه گفت که ترکیه در 2 ماه آینده به طور کامل از جت آموزشی پیشرفته و هواپیمای تهاجمی سبک داخلی هورجت رونمایی خواهد نمود.

وی گفت که صنایع هوافضای ترکیه (TAI) میخواهد پس از سال 2025 هر ماه 2 فروند از این هواپیمای نظامی را فراوری کند. تمل کوتیل گفت که ابتدا چهار نمونه اولیه ساخته خواهد شد و در طول آزمایش های پروازی مورد استفاده قرار خواهند گرفت. هدف ساخت 6 تا 7 هواپیما در سال اول، در مرحله فراوری انبوه ساخت 2 فروند هواپیما در ماه و 24 فروند در سال است.

او گفت: پس از سال 2025، دو فروند هورجت از آشیانه خارج می شوند و هر ماه به مشتری تحویل داده می شوند.ما به هورجت اعتماد داریم. ما با همه رقابت می کنیم، در هر مناقصه ای شرکت می کنیم.

کوتیل مدعی شد که اکنون ترکیه به عنوان یک مرجع در صنعت دفاعی جهانی تلقی می گردد.

وی گفت که هورجت با جدیدترین فناوری ها برای رقابت با رقبای خود توسعه و فراوری می گردد و.این جت که برای تبدیل شدن به یک هواپیمای آموزشی نسل پنجم طراحی شده ، به یک کامپیوتر پیشرفته در کابین مدرن خود مجهز خواهد شد.

این روزنامه نوشت، این هواپیما با سامانه های راداری و با قابلیت های ارتباطی هوایی و زمینی، تهدیدها و خطرات را کاهش می دهد. هدف اصلی این پروژه جایگزینی ناوگان هواپیمای آموزشی نیروی هوایی ترکیه متشکل از 70 فروند هواپیما و پاسخگویی به نیازهای مشتریان بالقوه بین المللی است. حداکثر سقف پرواز این جت پیشرفته 45000 پا است.

رسانه های ترکیه چندی قبل مدعی شدند، که این جنگنده رادار گریز از حدود 20000 قطعه تشکیل شده و فراوری آن تا قبل از سال 2023 تکمیل خواهد شد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 خرداد 1401 بروزرسانی: 18 خرداد 1401 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 1484

به "تور ترکیه ارزان: ادعای ترکیه؛ هر ماه 2 فروند جنگنده سبک فراوری خواهیم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ترکیه ارزان: ادعای ترکیه؛ هر ماه 2 فروند جنگنده سبک فراوری خواهیم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید