70 هزار دلار برای کلاس های آنلاین؟، دانشجویان آمریکا ناراضی اند

به گزارش مجله سیاران، دانشجویان حس خوبی ندارند و تصور می نمایند در یک معامله ناعادلانه گیر نموده و خواهان پاسخ دانشکده های خود در باره پرداخت شهریه های گران برای آموزش های آنلاین هستند.

70 هزار دلار برای کلاس های آنلاین؟، دانشجویان آمریکا ناراضی اند

محوطه و فضای باز دانشگاه جورج واشنگتن آمریکا تقریبا خالی است و کلاس های حضوری به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شده اند اما دانشجویان از کمبودهای خود در طول دوران آموزش آنلاین می گویند. آنها آموزش از راه دور را بی کیفیت عنوان کرده اند.

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فرانسه، هزینه تحصیلات دانشگاهی در ایالات متحده آمریکا بسیار گران و کمرشکن است و شهریه سالانه آن به ده ها هزار دلار می رسد.

اما اینک و همزمان با شیوع ویروس کرونا بسیاری از دانشجویان که هزینه تحصیل خود را با دریافت وام می پردازند، این سوال را مطرح کرده اند که آیا پرداخت 70 هزار دلار برای کلاس های زوم عادلانه است؟

زوم یک ابزار مناسب ویدئو کنفرانس و ارسال پیغام های گروهی است که این روزها تعداد زیادی از مردم دنیا برای آموزش های آنلاین از آن استفاده می نمایند.

دانشجویان آمریکا حس خوبی ندارند و تصور می نمایند در یک معامله ناعادلانه گیر کرده و خواهان پاسخ دانشکده های خود در این باره هستند.

درومیل شاه دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد سلامت عمومی در دانشگاه جورج واشنگتن در این باره می گوید: ما همچنان هزینه خدمات غیر دیجیتالی دانشگاه را هم می پردازیم.

این دانشجوی 24 ساله برای پرداخت هزینه های تحصیلش در پایتخت آمریکا از وام های مختلف و تحصیلی استفاده کرده است. در چند روز آینده او مدرک خود در مقطع کارشناسی ارشد را دریافت خواهد نمود اما هیچ خبری از جشن فارغ التحصیلی سنتی در این دانشگاه وجود ندارد. جشنی که برای آن به طور معمول هزینهای دریافت می گردد.

شاه یکی از افرادی است که با امضای یک بیانیه خواهان بازپرداخت بخشی از هزینه های تحصیل از دانشگاه است.

این دانشجوی سلامت عمومی به عنوان یکی از ساکنان شیکاگو به خبرگزاری فرانسه گفت: فکر می کنم کیفیت خدمات و تدریس دانشگاه در فضای مجازی کاهش یافته و این موضوع اصلا خوشایند نیست.

او از تغییر سیستم آموزش شاکی است. به اعتقاد این دانشجوی جوان آموزش راه دور و ماندن در خانه باعث از بین رفتن نظارت و تحلیل ساختارهای آموزشی شده است. بسیاری از دانشجویان انگسزه زیادی برای آموزش بی کیفیت آنلاین ندارند و برای درک کفاهیم آموزشی مشکل دارند.

دانشگاه جورج واشنگتن یکی از دانشگاه های برتر در پایتخت آمریکا است/ عکس: خبرگزاری فرانسه

شاه 24 ساله گفت: برگزاری این کلاس ها تجربه ناپیروزی بود. بدون کلاس های حضوری به شدت احساس پوچی و بی سوادی می کنم.

شاه تنها کسی نیست که چنین احساسی دارد. بسیاری از دانشجویان این دانشگاه آمریکایی به خاطر این شرایط شاکی اند. آنها دیگر نمی توانند از بعدازظهرهای آفتابی محوطه دانشگاه لذت ببرند و فریزبی بازی نمایند. دیگر کسی از لابراتوار و کارگاه های پیشرفته استفاده نمیکند یا به گشت وگذارهای شبانه نمی رود.

مولی رایدیک نیز با امضای نامه ای از دانشکده نیویورک سیتی خواست تا در ژستی جدید به جبران ضرر و زیان دانشجویان بپردازد.

این دانشجوی جوان در این باره می گوید: برخلاف اصرارهای دانشگاه نیویورک سیتی، برگزاری کلاس های عملی و اجرایی هنرهای نمایشی به وسیله برنامه زوم امکان پذیر نیست.

بعضی از دانشجویان شکایت خود را به دادگاه کشانده اند. در یکی از این شکایت ها که متن آن توسط خبرگزاری فرانسه دیده شده ،ادلاید دیکسون دانشجوی دانشگاه میامی این نهاد علمی را متهم کرده که مدرکی بی ارزش را به خاطر برگزاری دورهای آنلاین به وی داده است.

او به نمایندگی 100 دانشجو از دانشگاه خود شکایت کرده و خواهان دریافت غرامت چند میلیون دلاری شده است.

دانشجویان به دلایل مشابه حداقل از 50 دانشگاه و کالج دیگر در آمریکا شکایت کرده اند.

در پائیز چه اتفاقی می افتد؟

دانشگاه های آمریکا معمولا در خصوص شکایات و اقدامات دادگاه سکوت می نمایند.

بعضی از دانشگاه ها نیز که در این میان واکنش نشان داده اند، اصرار دارند که در میانه بحران کرونا گیر افتاده اند و چارهای جز این ندارند.

بسیاری از دانشجویان از قبل هزینه اتاق، کلاس و تجهیزات دانشگاهی را پرداخت کرده اند اما از ماه مارس تا کنون از هیچ کدام از این امکانات استفاده نکره اند. با این حال هیچ دانشجویی تا کنون پیروز به بازپس گیری شهریه و هزینه های پرداختی برای ترم بهار نشده اند.

2 نفر با پوشش ماسک در حال راه رفتن در محوطه دانشگاه جورج تاون در واشنگتن آمریکا/ عکس: خبرگزاری فرانسه

در آمریکا شرایط شیوع ویروس کرونا هر روز بدتر و وخیم تر شده است. هنوز هیچ کس نمی داند چه اتفاقی در اواخر تابستان یا اوایل پائیز رخ خواهد داد. معمولا در این ایام کلاس های حضوری دانشگاه های آمریکا برگزار می شوند اما سوال فعلی این است که آیا در ترم آینده 20 میلیون دانشجو به محوطه دانشگاه های آمریکا بازخواهند گشت؟

در فضای دانشجویی بحث و جدال ها بسیار زیاد است.

اشوات نارایانان دانشجوی 19 ساله دانشگاه جورج واشنگتن در این باره می گوید: امیدوارم به دانشگاه بروم.

او گفت: مقامات دانشگاه قول داده اند تا در 10 روز آیندهراهکار و دستورالعمل های بهتری را به دانشجویان ارائه دهند.

وی تائید کرد: اما من خود را از نظر ذهنی برای ادامه همین اوضاع آماده می کنم.

تصور اینکه زندگی در فضای دانشگاه به حالت نرمال بازگردد برای بسیاری از دانشجویان بسیار سخت است.

شاه می گوید: کافه تریا و خوابگاه دانشگاه نیز مانند سوپرمارکت های عمل می نمایند. در این فضاها فاصله اجتماعی باید رعایت شده تعداد زیادی ماده ضدعفونی نماینده دست وجود دارد.

پاملا اولیویر معاون رئیس دانشکده دانشگاه ایالت کالیفرنیا در منطقه فولرتون در این باره می گوید: احتمالا در پائیز به صورت مجازی به کار خود ادامه می دهیم.

دانشگاه های عظیم مانند جورج تاون به دلیل داشتن موقوفات گسترده راحت تر از دانشگاه های کوچکتر از پی بحران بر می آیند. اما دانشگاه های کوچکتر در صورت کاهش ثبت نام دانشجویان در دوره شیوع کرونا با بحران شدید مالی روبرو خواهند شد/ عکس: خبرگزاری فرانسه

آینده مجازی به معنای فشار بیشتر برای دانش آموزان و والدینی است که اغلب هزینه شهریه دانشگاه ها را در شرایط بد مالی امریکا می پردازند.

تد میچل مدیر شورای آموزش آمریکا در این باره گفت: از این پس بسیاری از دانش آموزان و خانواده ها درآمد کمتری خواهند داشت و طبیعتا توان کمتری برای پرداخت هزینه های تحصیلات و آموزش های عالی وجود دارد.

پیش بینی میچل حکایت از کاهش 15 درصدی ثبت نام دانشجویان در سال تحصیلی آینده دارد. با این پیش بینی دانشکده های آمریکایی 23 میلیارد دلار از درآمد سال آینده خود را از دست می دهند.

دانشگاه های برتر آمریکا مانند هاروارد، یل و استندفورد موقوفات بسیاری دارند و قادر به دریافت یاری مالی هستند اما دانشگاه های کوچکتربا خطر ورشکستگی روبه رو می شوند.

در حال حاضر عظیمترین دانشگاه آمریکا، هاروارد، همانند بسیاری دیگر ازمراکز آموزش عالی ایالات متحده، ،توسط موقوفات اداره می گردد. رییس عظیمترین دانشگاه آمریکا (هاروارد) دارایی های هاروارد از موقوفات را حدود 9/36 میلیارد دلار اعلام کرده است.

--

--

منبع: عصر ایران
انتشار: 20 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 424

به "70 هزار دلار برای کلاس های آنلاین؟، دانشجویان آمریکا ناراضی اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "70 هزار دلار برای کلاس های آنلاین؟، دانشجویان آمریکا ناراضی اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید