گوگل از Community Feed در گوگل مپ رونمایی کرد

به گزارش مجله سیاران، در حالی که این روزها اپلیکیشن های گوناگون یکی پس از دیگری از ویژگی استوری رونمایی می نمایند، اما گوگل مپ با ویژگی Community Feed به روزرسانی متفاوتی را عرضه نموده است.

گوگل از Community Feed در گوگل مپ رونمایی کرد

اپلیکیشن گوگل مپ (Google Maps) به جای افزودن حلقه های کوچک به بالای صفحه برنامه، بخش تازه های شهری خود را معرفی نموده است. گوگل این ویژگی تازه خود را به عنوان Community Feed یا به عبارتی خبرهای جامعه نامگذاری نموده است زیرا پست های مربوط به یک محدوده را در بر می گیرد و اطلاعات تازه محلی را ارائه می نماید.

این بخش همانند هر خبرخوان دیگری به پایین و بالا جابه جا می گردد تا پست های جدید راهنمایان محلی گوناگون نمایش داده گردد و در صورت پسند، از گزینه لایک استفاده گردد. این فید خبری در زبانه کاوش (Explore) گوگل مپ جای گرفته است تا دسترسی و یافتن تازه ترین خبرها، به روزرسانی ها و توصیه های راهنمایان محلی (Local Guides) آسان تر باشد.

بدین ترتیب پست هایی که صاحبان کسب وکارها با استفاده از سرویس کسب وکار گوگل (Business) برای مکان خود ارائه داده اند، قابل دسترسی است. به روزرسانی های کسب وکارها پیش از این هم فعال بود اما برای دیدن آن ها کاربران حتما باید بخش اطلاعات هر کسب وکار را در نقشه گوگل باز می کردند. این پست ها می تواند شامل به روزرسانی های خدمات، تازه های منوی رستوران ها یا تخفیف ها باشد. لازم به ذکر است با توجه به تحریم های وزارت خزانه داری آمریکا گوگل نمی تواند سرویس های مرتبط با کسب وکار را به ایران ارائه کند.

به گفته گوگل وجود این خبرخوان محلی باعث می گردد نظرات کاربران درباره جاهای گوناگون یا به روزرسانی های کاربران بازدید بیشتری داشته باشد. طبق نتایج به دست آمده در مرحله آزمایشی این ویژگی، پست های کسب وکارها در این بخش بیش از دو برابر بازدید نسبت به قبل به خود اختصاص می دهند.

  • رنگ های تازه در گوگل مپ اطلاعات دقیق تری از زمین ارائه می دهد

علاوه بر پست های کسب وکارها، در فید خبری گوگل مپ محتوای ارسال شده توسط افرادی که کاربران دنبال می نمایند، و همچنین آنالیز های تازه راهنماهای محلی درباره مکان هایی که تجربه می نمایند دیده می گردد. لازم به ذکر است برنامه راهنمایان محلی گوگل یک برنامه داوطلبانه متشکل از کاربران علاقه مندی است که تجربه شخصی خود را به صورت نظر و عکس هایی که خودشان تهیه می نمایند روی نقشه قرار می دهند و به بهبود صحیح داده های نقشه یاری می نمایند.

در فید خبری گوگل مپ همچنین بعضی رسانه های برگزیده با گوگل همکاری می نمایند. بسیاری از اطلاعات موجود در این بخش پیش از این هم به وسیله قسمت های دیگر گوگل مپ دردسترس بود اما اکنون همه به صورت یکپارچه در Community Feed واقع شده است. این ویژگی شکل متمایزتری به زبانه کاوش گوگل مپ می دهد و با توجه به محبوبیت ویدیوهای کوتاه به سبک تیک تاک که توسط اینستاگرام و اسنپ چت هم استفاده می گردد، می تواند گوگل را به سمت پست های ویدیویی در آینده سوق دهد.

گوگل امیدوار است که این تغییر باعث ترغیب کاربران بیشتری برای استفاده از اپلیکیشن گوگل مپ گردد تا بدانند که در منطقه آن ها چه چیزی روی می دهد. چه یک پست جدید از کسب وکار باشد. این ویژگی می تواند هنگام رفتن به مناطق دیگر هم استفاده گردد، زیرا محتوای Community Feed براساس مکان زندگی یا مکان فعلی کاربر معین نمی گردد، بلکه جاهایی را در محدوده ای که کاربر روی نقشه آورده است نشان می دهد.

  • بخش مکان های ذخیره شده در گوگل مپ به روزرسانی شد

خبرخوان جدیدترین نسخه از به روزرسانی های ایجاد شده در گوگل مپ در جهت یک شبکه اجتماعی مانند فیس بوک است. در طول چند سال گذشته، گوگل ویژگی هایی گوناگونی را به این برنامه افزوده است که به کاربران امکان می دهد دقیقا مانند فیس بوک مشاغل را دنبال نمایند و مستقیما در برنامه به آن ها پیغام دهند. در همین حال، پروفایل مشاغل هم به این برنامه افزوده شده است که کسب وکارها می توانند یک لوگو، یک عکس جلد و یک نام کوتاه برای خود انتخاب نمایند. علاوه بر این بخش نمایه (پروفایل) و امکان فالو کردن کاربران هم در گوگل مپ راه اندازی شده است.

اگرچه هنوز همه کاربران بخش تازه خبرهای محلی یا Community Feed را نمی بینند و حتی هنوز برای نسخه فارسی اپلیکیشن کاربردی نیست، اما به گفته گوگل این ویژگی برای هر دو نسخه اندروید و iOS گوگل مپ به تدریج در دسترس همه قرار می گیرد.

عکس کاور: آیکون اپلیکیشن گوگل مپ در آیفون

Credit: Google/TechCrunch

منبع: TechCrunch

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 10 دی 1399 بروزرسانی: 10 دی 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 771

به "گوگل از Community Feed در گوگل مپ رونمایی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوگل از Community Feed در گوگل مپ رونمایی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید