کیفیت هوای مرکز در شرایط قابل قبول

به گزارش مجله سیاران، شرکت کنترل کیفیت هوای تهران بیان نمود: کیفیت هوای مرکز امروز جمعه در بیشتر منطقه ها کیفیت هوا به دلیل وزش باد موثر و کاهش تردد خودروها در محدوده قابل قبول قرار گرفته است.

کیفیت هوای مرکز در شرایط قابل قبول

به گزارش خبرنگاران، شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وزش باد موثر در طول روز ادامه دارد و از تجمع آلاینده ها جلوگیری می شود اما باوجود این افزایش دما و حضور عوامل کافی سبب تولید آلاینده ازن خواهد شد و به تبع آن در برخی ساعات بعد ازظهر احتمال برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در پاره ای از منطقه ها وجود دارد.

از سویی دیگر کاهش تندی باد تا اواخر وقت امروز همراه با افزایش ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق می شود و در برخی منطقه ها کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نیست.

با افزایش تدریجی تندی باد تا صبح فردا (29 خرداد) پراکندگی آلاینده ها تسهیل می شود و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت.

در طی روز هم وزش باد موثر از تجمع آلاینده ها جلوگیری می کند اما احتمال کاهش کیفیت هوا به دلیل تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن وجود دارد.

بر اساس این گزارش باتداوم ناپایداری جوی و وزش باد تا ساعات پایانی فردا برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر منطقه ها پیش بینی می شود.

بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوا طی 24 ساعت گذشته منتهی به 8 صبح امروز با شاخص میانگین 114 و آلاینده شاخص ازن در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت و کیفیت هوای هم اکنون هم با شاخص میانگین 78 در شرایط قابل قبول است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 1161

به "کیفیت هوای مرکز در شرایط قابل قبول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیفیت هوای مرکز در شرایط قابل قبول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید