چطور بدون پول سفر کنیم؟

به گزارش مجله سیاران، بدون پول سفر کنیم

مسافرت به دور جهان بدون خرج کردن هیچ پولی همیشه آرزوی بسیاری از مردم بوده است، آرزویی که به نظر می آید هیچ وقت به واقعیت تبدیل نشود اما من می خواهم در این پست به شما بگویم که این کار شدنی است! شما می توانید به سفر بروید بدون اینکه به حساب بانکی خود دست بزنید. ممکن است بگویید بعضی از هزینه ها را حتما باید انجام دهیم مثلا این احمقانه است که برای کم کردن هزینه ها بیمه مسافرتی نگیریم. درست است اما می توانید هزینه این کار را تا می توانید کم کنید. در این مقاله خبرنگاران می خواهد به شما نشان دهد که چگونه می توانید به بهترین تفریحگاه های ساحلی بروید و هر آنچه جهان به شما بخشیده را تجربه کنید بدون اینکه پولی خرج کنید، می خواهیم بدون پول سفر کنیم.

چطور بدون پول سفر کنیم؟

در خانه های رایگان اقامت کنید یا در بیرون چادر بزنید

بیشترین پولی که همیشه در طول سفر باید خرج کنیم مربوط به هزینه های اقامت است. مهم نیست کجای جهان زندگی می کنید هزینه های اقامت شما هر روز بیشتر و بیشتر می شود. اینجاست که کوچ سرفینگ (شبکه اجتماعی که در آن افراد به هم جای خواب رایگان معرفی می کنند) بدرد می خورد! از شبکه کوچ سرفینگ استفاده کنید و دعوت مردم محلی برای اقامت رایگان در خانه های آن ها را قبول کنید، در آخر سفر برای تشکر می توانید یک هدیه کوچک مثل یک بطری آب میوه خوشمزه به صاحب خانه هدیه بدهید. اینطوری با مردم محلی درتماس هستید و با فرهنگ های همدیگر بیشتر آشنا می شوید. اما اگر نتوانستید از کوچ سرفینگ استفاده کنید چادر و کمپ بزنید خیلی از کشورها قوانین کمپینگ رایگان دارند و تا وقتی که محیط اطراف خود را تمیز نگه دارید و آتش روشن نکنید می توانید در بیرون کمپ بزنید.

رایگان سفرهای بین شهری داشته باشید

سفر بین شهرهای مختلف می تواند بسیار پر هزینه باشد بخصوص وقتی که در اروپا باشید و بخواهید در اطراف کارائیب کوله گردی کنید. تنها راهی که می توانید با آن بین شهرهای مختلف رایگان سفر کنید هیچ هایکینگ یا رایگان سواری (سوار خودروهای عبوری شدن به قصد سفر بدون کرایه) است. این روش در برخی از نقاط جهان راحت تر و در برخی نقاط سخت تر است. به طور کلی هر چه مقصد سفر شما کشور فقیرتری باشد رایگان سواری راحت تر است. برای مثال در بلغارستان، این که کسی کنار خیابان ایستاده باشد و بخواهد رایگان سواری کند اصلا چیز غیر عادی ای نیست. حتی می توانید در برخی از نقاط جهان رایگان سوار قایق شوید. اگر دارای مهارتی هم هستید می توانید پیشنهاد دهید که به عنوان عضوی از کادر قایق در بیایید.

در جاهای دور افتاده جهان کارهای داوطلبانه انجام دهید

امروز کارهای داوطلبانه (کار بدون حقوق) بین غربی ها نسبت به قبل بسیار متداول شده است. می توانید برای یک هاستل و یا بر روی یک مزرعه کارهای داوطلبانه انجام دهید این طوری ساعات کمی در روز را کار می کنید و در عوض غذا و جای خواب به شما می دهند. حتی اگر مهارت خاصی هم نداشته باشید باز هم می توانید کاری داوطلبانه و مناسب برای خود پیدا کنید.

در سفر کار کنید

اگر می خواهید که در شهری مدت بیشتری اقامت داشته باشید می توانید شغل هایی مثل کار در هاستل و یا کارهای دیگر را امتحان کنید در این کارها معمولا علاوه بر حقوق، محل اقامت و غذای رایگان هم دارید.

متبع: huffingtonpost.com

منبع: الی گشت
انتشار: 29 اسفند 1400 بروزرسانی: 29 اسفند 1400 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 1419

به "چطور بدون پول سفر کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور بدون پول سفر کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید