تور ارزان روسیه: شرایط خطرناک کرونایی 6 منطقه و اعمال محدودیت های نو در مسکو

به گزارش مجله سیاران، در حالی که رکورد تازه تلفات روزانه کرونا در روسیه ثبت شده، وزیر بهداشت از شرایط وخیم اپیدمی در 6 منطقه از این کشور اطلاع داد و شهردار مسکو نیز محدودیت های تازهی، از جمله قرنطینه خانگی سالمندان را به اجرا گذاشت.

تور ارزان روسیه: شرایط خطرناک کرونایی 6 منطقه و اعمال محدودیت های نو در مسکو

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، میخائیل موراشکو وزیر بهداشت روسیه یادآور شد که شرایط اپیدمی ویروس کرونا در شش منطقه از این کشور خطرناک شده است.

وی گفت: شرایط اپیدمی در منطقه ها مختلف روسیه یکسان نیست، در حال حاضر شش منطقه شرایط وخیمی دارد: جمهوری اودمورتسک، منطقه پرمسک، منطقه اورنبورگ، جمهوری تاتارستان، جمهوری باشکورتوستان و منطقه تومنسک.

وزیر بهداشت بعلاوه با اشاره به افزایش بیمارهای بستری که احتیاج به دستگاه تنفس با اکسیژن دارند، اضافه کرد: حدود 30 درصد از تخت های بیمارستانی در بسیاری از منطقه ها کشور به مبتلایان به کووید-19 اختصاص یافته است.

به گفته موراشکو، بخش عمده بیماران، شهروندانی هستند که هنوز خود را در برابر ویروس کرونا واکسینه ننموده اند. وی بعلاوه گفت که حدود 2 میلیون و 500 هزار نفر، علاوه بر دو نوبت واکسن، واکسیناسیون یادآور خود را نیز انجام داده اند.

سرگئی سوبیانین شهردار مسکو نیز شب گذشته گفت که محدودیت های جدیدی در رابطه با افزایش شیوع بیماری کرونا در مرکز روسیه اعمال خواهد شد.

به گفته وی، از تاریخ 25 اکتبر (سوم آبان ماه) شهروندان بالای 60 سال و شهروندان دارای بیماری های مزمن باید رژیم قرنطینه خانگی را رعایت نمایند، جز افرادی که واکسیناسیون کامل انجام داده یا در نتیجه ابتلا طی چند ماه گذشته، مصونیت موقت پیدا نموده اند.

سوبیانین اضافه کرد که کارفرمایان در شهر مسکو نیز موظفند بیش از 30 درصد از کارکنان خود و تمامی کارکنان بالاتر از 60 سال و دارای بیماری های مزمن را به سیستم کار از راه دور منتقل نمایند.

شهردار مسکو یادآور شد که این محدودیت ها تا 25 ماه فوریه سال 2022 (6 اسفند ماه) اجرا خواهند شد.

به گفته این مقام، تا به امروز در مرکز روسیه حدود 5 میلیون نفر، حداقل یک نوبت واکسن کرونا را دریافت نموده اند که بیشتر آنها افراد میانسال به بالا هستند.

شمار قربانیان کرونا در روسیه از 226 هزار نفر هم گذشت

ستاد عملیاتی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در روسیه، امروز (چهارشنبه) گفت که تعداد مرگ و میرهای ناشی از بیماری کووید-19 در این کشور طی یک روز گذشته یک هزار و 28 مورد افزایش یافت که بیشترین موارد فوت روزانه بیماران مبتلا به کرونا در کل دوره اپیدمی در روسیه است. این شاخص یک روز قبل یک هزار و 15 مورد ثبت شده بود. بدین ترتیب، در مجموع تا به امروز 226 هزار و 353 شهروند روس در اثر ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند.

تعداد موارد تأیید شده از آلودگی ویروس کرونا در سراسر روسیه نیز طی شبانه روز گذشته 34 هزار و 73 مورد افزایش یافت تا در مجموع تعداد افراد مبتلا به 8 میلیون و 94 هزار و 825 نفر برسد.

در حال حاضر، تعداد بیماران فعال کرونایی در تمامی 85 منطقه فدرال روسیه به 802 هزار و 760 نفر افزایش یافته است.

این در حالی است که تعداد شهروندان روس معالجه شده از عفونت کووید-19 طی یک روز گذشته 25 هزار و 231 نفر افزایش یافته تا تعداد شهروندان روس درمان شده به 7 میلیون و 65 هزار و 712 نفر برسد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 آبان 1400 بروزرسانی: 20 آبان 1400 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 1276

به "تور ارزان روسیه: شرایط خطرناک کرونایی 6 منطقه و اعمال محدودیت های نو در مسکو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان روسیه: شرایط خطرناک کرونایی 6 منطقه و اعمال محدودیت های نو در مسکو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید