هشدار قرمز هواشناسی درباره بارش شدید باران

به گزارش مجله سیاران، سازمان هواشناسی نسبت به بارش شدید باران در چهار استان جنوب کشور و سیلابی شدن مسیل ها و طغیان رودخانه ها هشدار داد.

هشدار قرمز هواشناسی درباره بارش شدید باران

به گزارش ایسنا، سازمان هواشناسی با صدور هشدار قرمز با اشاره به تشدید و تداوم فعالیت سامانه بارشی آورده است: فردا (12 دی ماه) بارش شدید باران و تداوم آن همراه با وقوع رعد و برق و ریزش تگرگ و وزش باد شدید در استان های بوشهر، هرمزگان، جنوب کرمان و فارس پیش بینی می گردد.

از مخاطرات حاکمیت این شرایط جوی به سیلابی شدن مسیل ها و طغیان رودخانه ها، آبگرفتگی گسترده معابر شهری، امکان آبگرفتگی منازل در منطقه ها مستعد، جاری شدن رواناب، اختلال درتردد، لغزندگی و کاهش دید در جاده ها، احتمال تخریب پل و مسدود شدن جاده و وارد شدن خسارت به محصولات کشاورزی می توان اشاره نمود.

سامان هواشناسی نسبت به اجتناب از توقف، تردد و جمع آوری تجهیزات در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، اجتناب از سفر و تردد در جاده ها، عدم تردد در خیابان های واقع شده در مسیل ها، پاکسازی کانال ها و آبراهه ها، بازگشایی دهانه پل ها، پاکسازی آبرو های منازل، عدم جابجایی عشایر کوچ رو، جمع آوری دام ها از حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، آمادگی راهداری ها، فرمانداری ها و سایر دستگاه های امدادی برای مقابله با رخداد خسارات احتمالی سیل و آبگرفتگی توصیه می نماید.

هشدار قرمز رنگ بالاترین سطح هشدار است که در آن پیش بینی می گردد که یک پدیده جوی خسارت های وسیعی در پی داشته باشد. از این رو سازمان هواشناسی با صدور هشدار قرمز به دستگاه های مختلف اعلام می نماید که وارد عمل شوند و اقداماتی را برای کاهش خسارات وقوع پدیده های جوی انجام دهند.

منبع: فرارو
انتشار: 18 بهمن 1400 بروزرسانی: 18 بهمن 1400 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 1376

به "هشدار قرمز هواشناسی درباره بارش شدید باران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار قرمز هواشناسی درباره بارش شدید باران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید